Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobię reklamę koledze TEST:

OKNA PLATINIUM EVOLUTION

Niestety ma rację. Nowy produkt Oknoplastu to żadna rewelacja -parafrazując słowa Armstronga: "To test mały krok Oknoplastu, ale nieistotny dla ludzkości".

Od kilku miesięcy słyszałem o tym nowym platinium i spodziewałem się, że będzie oparty na Allphaline :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak dobrze na oknach, ale kiedy wybieraliśmy okna do domku wycenialiśmy min. okna Platinum Oknolastu, niestety odniosłam takie samo wrażenie agresywna promocja, obiecane cuda. Jak by się zagłębić to firma która rzekomo przoduje na rynku w rzeczywistości goni konkurencję. My wybraliśmy okna 3 szybowe z oknoplusa.

Co do wyboru marki to sprawdź marki które są u ciebie na rynku i poruwnaj współczynniki, budowę okien, co składa się na cenę i dopiero potem wybieraj (czasami oferta jest tańsza o 100-200 zł ale nie zawiera ceny listwy pod okna balkonowe i potem te okna wiszą, wyginaja się)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evolution2?

mikołaj placek albo jego doradcy zaczerpnieli nazwe od słowa ewolucja ale chyba tylko dlatego bo normal i shit zajete:)

platinium 1 zupełnie nie wyszła a reklama mówi o najwiekszej sprzedawalnosci(tylko salony oknoplastu) i to tylko pewniee dlatego bo na szkoleniu im poiwedzieli jak ładnie ubrac produkt i sprzedac a po dwóch latach wyszło ze to było pudło i przyszedł czas na evolution 2 który nie zaskoczył ,moze ładnie wygladac ale czy ładna miska jesc daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mam takie pytanko czy któryś z przedmówców posiada okna Profil Platinium Evolution², a jeśli nie to czym się kierujecie oceniając te okna, dodam ze nie jestem handlowcem. Jestem po wstępnej wycenie tych okien cena możne nie jest rewelacyjna ale tez nie odstrasza, interesują mnie rzeczowe argumenty, dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biro,

zapewne nikt nie ma jeszcze tego okna (chociaż od "premiery" na początku września pewnie już są i posiadacze - ale zapewne dobrze o tym wiesz. Z tym, że i ich Porducent też nie użytkuje PE2, bo to nowy produkt.

Więc każdy z nas ma swoje kryteria oceny i dopóki nie mija się z prawdą nie napotyka na miażdżącą krytykę.

Test na swoim portalu opublikował odpowiedź Oknoplastu na swoją pierwszą ocenę tego okna. I jak dla mnie wypunktował v-ce prezesa tej firmy w każdym calu. Poza tym to chyba on jest na tym forum najbardziej obeznany w teorii prawnej okiennego rynku (a póki co tylko tak można ten profil rozpatrywać - czysto teoretycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam może inaczej. Jakie okna polecilibyście do mieszkania w bloku z płyty. Blok znajduje sie na wgórzu wiec często są silne powiewy wiatru.

 

dobra rada - zafunduj sobie zewnetrzną szybę w grubosci 6 mm monolit czyli nie laminat. Będziesz miał wyższy komfort egzystencji podczas raptownych zrywów wiatru.

 

Co do rodzaju profila to wybierz taki z tzw. trzecią uszczelką i dobre okucia z systemem docisków skrzydła do ramy - takie krzywki wystające z listwy okuciowej. Mam to w Winkhaus.

aha, nie zapomnij o odpowiednim montażu na dyble - kotwy są za słabe na gwałtone porywu wiatru. Codzi o to, że wiatr zapodaje parcie i ssanie a cykliczne oddziaływanie luzuje kotwienie okna w ościerzy co spowoduje problem o jakim nie muszę się chyba rozpisywać.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu to nie zgadzam się że powinien być edytowany gdyż handlowiec prezentujący ofertę klientowi powinien zaproponować skuteczne rozwiązanie problemu.

 

W ofercie wszystkich producentów są poszerzenia które powinny być zamontowane od dołu. Nie ma wtedy problemu ani z uginaniem ani z przemarzaniem. Doświadczeni sprzedawcy wyceniają takie poszerzenia już w pierwszej ofercie gdyż 80% budów ich wymaga.

 

Jeśli handlowiec nie zna takiego sposobu to znaczy że nie jest dostatecznie wyszkolony przez producenta, więc część winy na pewno ponosi producent...

 

A gdzie jest opinia osoby wykonującej pomiar?? To ona powinna nakazać dilerowi zamówienie odpowiednich elementów...

 

Monter... Wykonał montaż jak umiał najlepiej... Z elementów które do tego montażu dostał... Niestety spie(...) sprawę bo powinien odstąpić od montażu. No chyba że to on mierzył. W takim przypadku powinien zmienić zawód i branżę. Ta widać nie leży mu zupełnie.

 

 

Pozdrawiam:

robespierre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

od paru dni mam zamontowane te okna

czy warto? no raczej tak bo w stosunku do zwyklego platinum CENA JEST TAKA SAMA* - przynajmniej na razie, doplacic trzeba za pakiet trzy szybowy oraz termoramke (w zwyklym platinum to standard)

niestety jest tez mały problem - opisze go jak dostane odpowiedz przedstawiciela oknoplastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, nie zapomnij o odpowiednim montażu na dyble - kotwy są za słabe na gwałtone porywu wiatru. Codzi o to, że wiatr zapodaje parcie i ssanie a cykliczne oddziaływanie luzuje kotwienie okna w ościerzy co spowoduje problem o jakim nie muszę się chyba rozpisywać.

 

Ostanio mniej uważnie śledzę forum i przegapiłem tą odpowiedź.

W cytowanym temacie się z Tobą Charlie nie zgodzę.

Albo sprostuję. Może i parcie wiatru zluzuje łączenie kotwy, ale tylko wtedy, kiedy jest ona słaba. Po pierwsze - tanie kotwy są z cienkich blaszek - zero sztywności.

Po drugie kto z montażystów przykręca kotwę do profila? A w drewnie? Kto używa więcej niż jednego wkręta (w kotwach są 2-3 dziury na wkręt). A przykręcenie kotwy do ściany? Ktoś używa więcej niż jednego kołka? I to w dodatku zwykle szybkiego montażu, który jako tako trzyma tylko w pełnej cegle lub litym betonie. Aha - i jeszcze elementarz: kto używa tyle kotwe, ile przewiduje instrukcja?

Nie dawniej jak miesiąc temu widziałem okno Platinium 150x150 - zamontowane na 6 kotwach (- wg instrukcji Vetrexu dla takiego samego okna powinno być ich 12!

To nie był przypadek, bo podobnie montuje 90% firm. A potem słyszę opinie, że kotwa to słaby sposób na montaż okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
od paru dni mam zamontowane te okna

czy warto? no raczej tak bo w stosunku do zwyklego platinum CENA JEST TAKA SAMA* - przynajmniej na razie, doplacic trzeba za pakiet trzy szybowy oraz termoramke (w zwyklym platinum to standard)

niestety jest tez mały problem - opisze go jak dostane odpowiedz przedstawiciela oknoplastu

 

czekam z niecierpliwością na więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad Platinium Evolution (żonie się podobają w sumie mi również) a Jezierskim Elita Thermo z pakietem 3-szybowym - czekam z niecierpliwością.

 

Platinium Evolution wyszło mi 15500zł z różnymi dodatkami, Elita Thermo - 17800zł, Premium Ultra 20500zł mam 12 okien, wyceny robione w pakiecie trzy szybowym, najbardziej podobają mi się Premium Ultra ale różnica 5000zł to zdecydowanie za dużo, dodam ze w pierwszej wycenie Platinium Evolution wyszło 19500, jutro jadę dogadać szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej zdecyduje się na Platinium Evolution, u mnie różnica w cenie wyszła ok 2800zł między platinium a platinium evo, przy całej kwocie 20.000zł chyba warto dopłacić.

 

Okna są piękne, jedynie mam mieszane uczucia odnośnie zamykania się drzwi podwójnych balkonowych (u mnie takich jest 7szt ... :/ )

Oglądałem zamontowane w nowym domu zwykłe Platinium i zamykały się porażka! ale może kwestia wyregulowania bo na ekspozycji w sklepie takie samo okno zamykało się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te dane, które miały być przekazane w październiku, zostały udostępnione ?

Bo nie wiem, czy oknotest dostał jakąś odpowiedź - w artykule nic o tym nie ma, chyba że odpowiedź jest gdzieś osobno, ale chyba byłby link...?

 

Dane nie zostały udostępnione. Oknotest nie dostał żadnej innej odpowiedzi poza tą opublikowaną. Link byłby:-). Werbalni zwolennicy "rzetelnej i udokumentowanej informacji" wierzą w romantyczność nabywców, do których czucie i wiara silniej mają mówić niż mędrca szkiełko i oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...