Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Zastanawiam się na oknami Oknoplastu Platinum Evelution 2 lub Thermic 90 . Bardziej podobają mi się te drugie, ale mam obawy , czy przy wentylacji grawitacyjnej dom nie będzie zbyt szczelny i czy z czasem nie pojawi się wilgoć. Może ktoś z forumowiczów ma któreś z tych okien , proszę o opinie . PILNE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może kiepsko idzie mi szukanie bo nie mogę nic konstruktywnego znaleźć.

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy taśmą podparapetową firmy Soudal a "ciepłym" parapetem Illbruca? W Oknoplaście powiedziano mi, że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.

Pozdrawiam.

Edytowane przez dorkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.
to wykonaj go tak jak dotychczas tylko dokładnie i nie żałuj piany - a jak? Choćby tutaj o tym było masz też na mojej stronie opis co i jak

Kształtki styropianowe póki co nie są popularne - pomijam różne kłopoty z nimi związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może kiepsko idzie mi szukanie bo nie mogę nic konstruktywnego znaleźć.

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy taśmą podparapetową firmy Soudal a "ciepłym" parapetem Illbruca? W Oknoplaście powiedziano mi, że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.

Pozdrawiam.

 

Jak różnica? W sposobie uszczelnienia progowej części okna. Zresztą proszę poczytać i zobaczyć:

 

"Proste rozwiązanie trudnego problemu"

"Illbruck. Ciepły parapet"

 

to była teoria, a teraz trochę praktyki, czyli jak to się montuje:-)

 

"Ciepły parapet na budowie..."

"Królik w termosie

 

i galeria zdjęć (obszerna więc proszę cierpliwie poczekać na załadowanie)

 

"Nowy standard montażu"

 

No i na zakończenie może powiem, że jak jareko czegoś nie zna lub nie używa, to wcale nie znaczy, że to nie istnieje:-). "Ciepły parapet" istnieje, został zaakceptowany przez wiele firm. Część nawet promuje go na swoich stronach VETREX, EMPOL, ELWIZ. Sprzedaje się dobrze i montuje też, a że Oknoplast tego rozwiązania nie zna? Wcale mnie to nie dziwi:-) Tam już tak mają:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Oknoplast faktycznie nie zrobi tego, bo stosują tylko "taśmę podokienną" firmy Soudal. Natomiast u Jezierskiego opcja "ciepłego parapetu" istnieje.

"Kłopoty" - może ma Pan na myśli to o czym wspominano w salonie JEzierskiego że muszą być otwory okiennie bardzo dobrze przygotowane, m.in. musi być zachowany poziom. A margines, o którym Jareko wspomina, na jakim znajduje się ten parapet wynika może z ceny jaką trzeba zapłacić (mi w wycenie podano ok. 50 zł netto za 1 metr bieżący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko chodziło o poziomy w ramach jednego okna :)

rzadkością, wyjątkową rzadkością jest wogóle przygotowanie otworów na wymiar a co tu mówić o ich położeniu na tym samym poziomie w obrębie choć jednej strony elewacji, o całej chałupie nie wspomnę i można by dalej ciągnąć temat......

Cena.... ciesze się że coraz więcej budujących zaczyna wymagać prawidłowego podparcia balkonów mimo iż to dodatkowo kosztuje

Może z czasem laser zacznie być na tyle popularny że jak przyjadę na pomiar to ujrzę przy każdym oknie repery i otwory wykonane z dokładnościa +-2-3 mm a nie 2-3 cm jak teraz

Na teraźniejsze budowanie walczmy choć o prawidłowe montowanie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych i ocieplenie tego miejsca - na wynalazki przyjdzie czas ;)

Walczmy o tak banalną czynność jak wypełnienie glifów wykonanych z porotermu, silki i innych materiałów wyposażonych w "zamki"

Walczmy o piony i poziomy

Walczmy po prostu o choć poprawnę murowanie i trzymanie się otworów zgodnie z projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego wynika szukanie dziury w całym odnośnie oknoplastu, chyba niektórym osobom na forum zależy na szukaniu sensacji.

W reklamie jest informacja: półokrągły kształt, lepsze parametry izolacyjne, doradztwo montaż - czy są tu jakieś nieprawdziwe informacje odnośnie okna? Przecież nie reklamują się, że jest to super hiper najcieplejsze rozwiązanie, jak ktoś chce mieć lepsze parametry kupi z oknoplastu thermic 90 (alphaline), jak klienta nie interesują cieplejsze rozwiązania a priorytetem jest np. kształt kupi zwykłe platinium.

Z ciekawości na stronie oknotest w rankingu okien na drugiej pozycji jest okno z firmy budvar, na czwartej drutex to dopiero jest sensacja na miarę dobrego czeskiego filmu.

Czy ktoś mi odpowie jak można zrobić ranking, w którym większość produktów ma BRAK DANYCH - 0 pkt ? W takim zestawieniu nawet dobroplast może wskoczyć na 1 miejsce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości na stronie oknotest w rankingu okien na drugiej pozycji jest okno z firmy budvar, na czwartej drutex to dopiero jest sensacja na miarę dobrego czeskiego filmu. Czy ktoś mi odpowie jak można zrobić ranking, w którym większość produktów ma BRAK DANYCH - 0 pkt ? W takim zestawieniu nawet dobroplast może wskoczyć na 1 miejsce :-)

 

Myślę, że mógłbym pokusić się o taką odpowiedź:-), choć znajduje się ona w zakładce rankingu PRO QUALITY "Ranking-Informacje i zasady" więc zacytuję tylko:

 

Cel rankingu:

 

RANKING nie dzieli produktów i producentów na lepszych i gorszych, ale pokazuje pewien fragment internetowej okiennej rzeczywistości. Jako twórcy rankingu, stajemy w roli przeciętnego konsumenta i sprawdzamy ile informacji faktycznie niezbędnych dla podjęcia decyzji o zakupie znajduje się na stronach internetowych producentów i sprzedawców okien z PVC. Ilość punktów zdobytych przez poszczególne firmy będzie mówiła sama za siebie, a kryteria oceny i zasady punktacji są jasne i całkowicie jawne. Nie robimy z nich tajemnicy.

 

Jesteśmy przekonani jednocześnie, że nie wymagamy od firm żadnych informacyjnych cudów, a każdy nabywca okien powinien na stronie sprzedawcy znaleźć kompletną informację o:

 

* Właściwościach okien

* Polityce jakości i kompetencji firmy w tym zakresie

* Warunkach gwarancji na wyroby i usługi

* Technice i technologii montażu oraz kompetencji firmy w tym zakresie

 

Tak więc marmax, "brak danych" oznacza tylko i wyłącznie brak danych w tym zakresie. Każda firma może to zmienić w dowolnym momencie prezentując informacje, które stanowią podstawę rankingowych ocen. Jedni tak robią inni mają to gdzieś. Normalne i znamienne. Każdy z nabywców okien sam określa własne wymagania i potrzeby oraz ustala własne kryteria wyboru. Być może istnieją bardziej obiektywne i bardziej potrzebne konsumentom na etapie przedkontraktowym niż te przyjęte w Rankingu PRO QUALITY wynikające z wyników badań okien, warunków gwarancji, instrukcji montażu czy też certyfikatów ISO albo ZKP. Być może.

Nic nie stoi na przeszkodzie by je zebrać i pokazać tworząc inny ranking oparty o inne weryfikowalne kryteria.

 

Można nie kochać Budvaru, Drutexu i kogo tam jeszcze. Fakt pozostaje faktem, że na stronach internetowych tych firm "od zawsze" można znaleźć dokumentację z badań, warunki gwarancji albo niezłą instrukcję montażu. Nieco inaczej jednak wygląda to na stronie Oknoplastu, czy Jezierskiego. Czy to świadczy o wartości i jakości produktów? Nie. Czy to może świadczyć o tym, że firma zostawia sobie "zbyt duży margines" na kreowanie informacji o produkcie i usługach? Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marmax, to jest całkiem dobra propozycja, ale nieco spóźniona:-):-):-). Spora część informacji w tabelach rankingowych pochodzi z dokumentów przesłanych do vortalu, a nieopublikowanych przez firmy w chwili wprowadzania danych do tabel. Dokumenty te "w zastępstwie" pokazujemy w zakładce rankingu "Dokumenty i badania". Tych dokumentów oczywiście też nikt czytać nie musi. Po prostu są dostępne, (bo to wynika z regulaminu:-)). Kto potrafi i chce z nich skorzystać ma taką możliwość i tyle. Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo

Wizualnie okna są do siebie podobne, oczywiście od wewnątrz domu :)

Mają te same okucie Maco Multimatic ale.. MS montuje trzy zaczepy antywłamaniowe do okien TYTANOWYCH w standardzie w PLATINIUM jest jeden

Dodatkowo stadardową klamką w MSach jest Secustic której nie zamontujemy do PLATINIUM bo nie ma adaptera, a bedąc przy temacie klamek to ważna różnica jest też w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem w PLATINIUM jedno skrzydło ma klamkę a drugie otwierane jest przy pomocy rygla ktory jest mało wygody...a MS robi na tych samych okuciach i montuje dwie klamki w takich oknach.

W temacie parametrów to okna TYTANOWE ze wzmocnieniem termicznym i szybą 0,5/0,6 prędzej można porównać do Thermica ponieważ U dla okna referencyjnego wynosi 0,8

Edytowane przez Pan Okienko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo

... a bedąc przy temacie klamek to ważna różnica jest też w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem w PLATINIUM jedno skrzydło ma klamkę a drugie otwierane jest przy pomocy rygla ktory jest mało wygody...a MS robi na tych samych okuciach i montuje dwie klamki w takich oknach.

 

Dwie klamki na oknach z ruchomym słupkiem, to może i ładne, ale bywa kłopotliwe w użytkowaniu ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej kolejności otwierania skrzydeł. Nie każdy "tak na oko" odróżnia skrzydło bierne od czynnego, szczególnie od strony pomieszczenia. Użytkownicy widząc dwie klamki w podświadomości mają, że każde ze skrzydeł otwiera się niezależnie od drugiego. W oknie z ruchomym słupkiem działa to inaczej. Próba otwarcia "stulpa" przez obrót klamki na skrzydle biernym i późniejsze rozwiązania siłowe, "bo się nie otwiera" mogą skończyć się poważną usterką okuć lub całego okna. No ale... każdy ma co lubi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry argument, przyjmuję go

 

Ale w swoim domu chyba wiesz jak otwierać okna :)

 

a wystarczy mieć nie domknięty rygiel i zamknąć okno, ajjj i uszkodzone mamy skrzydło

dodatkowo brak drugiej klamki i sposób otwierania rygla jest szczególnie mało wygodny dla kobiet które mają dłuższe paznokcie...a najważniejsze w domu to szczęśliwa żona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...