Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry argument, przyjmuję go

 

Ale w swoim domu chyba wiesz jak otwierać okna :)

 

a wystarczy mieć nie domknięty rygiel i zamknąć okno, ajjj i uszkodzone mamy skrzydło

dodatkowo brak drugiej klamki i sposób otwierania rygla jest szczególnie mało wygodny dla kobiet które mają dłuższe paznokcie...a najważniejsze w domu to szczęśliwa żona :)

 

W swoim, to wiem:-), ale dzieci, goście, czasem także popularne środki chemiczne powstałe w wyniku fermentacji, a co do żon... . Zadowolona, to grunt, a szczęśliwa, to hoho albo i lepiej! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmocnienia ocieplane w MS sa cieplejsze ale też słabsze - nie można wykonać okien wyższych "dzięki" nim :D

 

Moje mają max 210. Ten problem mnie nie dotyczy jak i pewnie 99% inwestorów. Mój jedyny problem to okno o wymiarach szer.150X wys.210 uchylne tylko, nie bardzo ma kto zrobić ale w końcu zrezygnowałem z tego i będzie jako skrzydło w ramie. Oczywiście MS tytanowetermo, cena dużo lepsza jak i parametry od PLATINIUM EVO. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo

....Mają te same okucie Maco Multimatic ale.. MS montuje trzy zaczepy antywłamaniowe do okien TYTANOWYCH w standardzie w PLATINIUM jest jeden

Dodatkowo stadardową klamką w MSach jest Secustic której nie zamontujemy do PLATINIUM bo nie ma adaptera...,

 

Jak nie wiesz nie wprowadzaj użytkowników forum w błąd, jest dostępna klamka secustic a dopłata za okucie antywyważeniowe WK1 z 4 zaczepami i wkładką utrudniającą przewiercenie skrzydła przy klamce to dopłata 12-13 zł brutto za skrzydło. Trzy zaczepy nie mają atestu jako okucie antywyważeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz nie wprowadzaj użytkowników forum w błąd, jest dostępna klamka secustic a dopłata za okucie antywyważeniowe WK1 z 4 zaczepami i wkładką utrudniającą przewiercenie skrzydła przy klamce to dopłata 12-13 zł brutto za skrzydło. Trzy zaczepy nie mają atestu jako okucie antywyważeniowe.

 

1. informacja odnośnie ilości zaczepów antywłamaniowych dotyczyła podstawowego wyposażenia okien, oczywiście okna można wyposażyć w okucia w klasie WK1 albo WK2 oczywiście za dopłatą-a tak na marginesie 12-13zł to jest kwota z wymaganą klamką czy może należy ją jeszcze doliczyć?

 

2. co do klamek Secustic i wprowadzania użytkowników forum w błąd-20 min temu rozmawiałem z punktem OKNOPLASTU w którym miła Pani potwierdziła mi że w dalszym ciągu nie można zamontować takiej klamki do Platinium ponieważ nie ma odpowiedniego adaptera. A jeżeli można stosować takie klamki to proponuję podzielić się tą wiedzą w pierwszej kolejności z przedstawicielami, żeby nie wprowadzali klientów w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

odaro napisz jak podczas mrozow zachowuja sie te wymienione okna sytuacja sie poprawila ?

tez mam problem z jednym oknem tarasowym i bardzo zaciekawil mnie twoj watek

Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro napisz jak podczas mrozow zachowuja sie te wymienione okna sytuacja sie poprawila ?

tez mam problem z jednym oknem tarasowym i bardzo zaciekawil mnie twoj watek

Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc

 

 

Święte słowa.

 

Jestem tego samo zdania.

 

Czy się wyginają na mrozie nie wiem bo nie sprawdzałem. W trakcie upałów wygięcia po nowym montażu były minimalne.

 

Mam tylko jedno okno tarasowe gdzie są dwa stałe słupki i te słupki od nowości były wygięte co powodowało że klamka bardzo ciężko chodziła

ale po upałach okno powyginało się trochę inaczej :) i teraz klamka chodzi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam własnie problem z jednym stalym slupkiem ktory sie wygial do srodka (do wewnatrz domu) miedzy innym przez to 1 skrzydlo w 3 skrzydlowym oknie tarasowym ciezko sie otwiera tzn ociera zarowno w gornej i dolnej plaszczyznie o rame tak jakby ona byla za mala dla niego

 

czekam az podjedzie firma montujaca okna i cos wymodzi co jest przyczyna ocierania skrzydla i wygiecia slupka stalego i jakos temu zaradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam własnie problem z jednym stalym slupkiem ktory sie wygial do srodka (do wewnatrz domu) miedzy innym przez to 1 skrzydlo w 3 skrzydlowym oknie tarasowym ciezko sie otwiera tzn ociera zarowno w gornej i dolnej plaszczyznie o rame tak jakby ona byla za mala dla niego

 

czekam az podjedzie firma montujaca okna i cos wymodzi co jest przyczyna ocierania skrzydla i wygiecia slupka stalego i jakos temu zaradzi

 

Ciekawe dlaczego stałe słupki zawsze wyginają się do środka pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc

 

Może to nie wątek, ale jest o tolerancjach, krzywiznach i normach http://oknotest.pl/1/news/artykuly/fenestra-curva.php proszę tylko pamiętać, że stosowanie norm nie jest obowiązkowe.

 

Natomiast Sądy rozpatrujące sprawy rękojmi i gwarancji kierują się pewnymi wytycznymi, np taką:

 

"Wartość rzeczy i jej użyteczność zależą od spełnienia wymagań normalnego użytku, chyba że inaczej postanowiono w umowie. W warunkach masowej produkcji zaspokaja się normalny użytek. Należy go oceniać z punktu widzenia celu umowy i przeznaczenia rzeczy. Kryterium funkcjonalne, obejmujące przeznaczenie rzeczy i jej użyteczność, wysuwa się wyraźnie na plan pierwszy przed kryterium normatywno-technicznym. Zgodność z normą techniczną nie wyłącza skuteczności zarzutu istnienia wady fizycznej rzeczy."

 

więcej na ten temat http://oknotest.pl/1/zaliczka_zadatek_umowa/gwarancja-i-rekojmia.php

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...