Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odaro pisales ze po zamontowaniu nowych ram masz oscieznice zgieta 5mm na lacie 1,5m ?

czy chodzi o wygiecie w luk?

czy to chodzi o rame okna czy staly slupek i ile mm to wygiecie wynosi na calej jej dlugosci (to pewnie bedzie miedzy 2,1 - 2,3metra) ?

 

Już nie pamiętam jak to było muszę odświeżyć swoje zakamarki pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Fakt, wykorzystałem te zdjęcia jako przykład w jakim stanie nie wolno zostawiać okien. Jest to nagminnie popełniany błąd przy montażu

 

coś czuję że za chwilę dostaniesz od Odaro mały wpi....l. :-) Bo chyba sie dośc polubiliście... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalem ta strone z czystej ciekawosci i skojarzylem te zdjecia z tym watkim

dla mnie to nieuczciwe zamieszczac zdjecia z zamontowanymi oknami w czyims domu bez zgody wlasciciela domu i zdjec

 

tym bardziej ze w zakladce "Bramy garażowe Krispol" (w mojej ocenie kompletny szajs i wyjatkowo malo konkurencyjne ceny) ladnie jareko pisze

" Wszelkie materiały zaprezentowane poniżej zostały udostepnione przez firmę Krispol i za jej zgodą opublikowane"

 

wiec jak widac z firma trzeba sie liczyc i ja szanowac a z prywatnym wlascicielem juz mniej

to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

Sieć jest źródłem wielu zdjęć, tekstów i opisów i skoro nie było zastrzeżenia (tak jak w przypadku Krispola) pozwoliłem sobie to wykorzystać, tak samo jak bez informacji skąd pochodzą materiały wykorzystywane są moje zdjęcia czy opisy, bo tego nie zastrzegłem bo i po co? Niech kaganek wiedzy idzie w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona główna http://www.jareko.pl są tam małe miniaturki - znajdziesz

 

a dokładniej w tekście

 

- Wprowadziłem u siebie nowy standard montażu drzwi balkonowych - w standardzie otrzymujecie Panstwo specjalne profile umożliwiające prawidłowy montaż by uniknąć nagminnych problemów z ich posadowieniem przy braku odpowiedniego zamocowania

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

pan Wróblewski do brana kasy to jest pierwszy, ale okna zostały tak obsadzone ze nadaja sie do wyjęcia i zamontowania ponownie

1) obsadozne bez pianki - poprawione później w niektórych udało sie poprawić, reszta na wietrze trzaska jak nie wiem co

2) żeby zużyć mało pianki i zarobić na wymiarze okna zamontowane na styk w otwór okienny bez luzu

3) nie wspone o źle podocinanych uszczelkach - które miał wymienic ale olał sprawę

4) goście co robili mi poprawki powiedzieli że całe ząbki i marki poprawiają po czasach kiedy pan wróblewski montował okna

5) generalnie lepiej nie płacić zawcześnie i być przy montażu bo inaczej zrobi to co u mnie-zamiast pianki nakituje tynku do elewacji - za który zapłaciłem i miał starczyc na całą sciane a on zuzył w okna.....

porażka, odradzam

do tego w Krakowie nikt nie raczył przyjechać i zobaczyć tej roboty - ruszających sie okien...

Chociaż same okna nie są najgorsze - zamawiałem najlepsze 5 komór klamki lepsze itd to okno jest ładne i ogólnie sztywne, ale przez montaż wyrzuciłem 30 tyś w błoto...nie licząc dopłat za ogrzewanie bo pianki nie dał .......(cenzura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

@odaro

 

Przepraszam,ze sie wlacze do rozmowy ale przerobilem ten temat od deski do deski i musze sie podzielic swoimi wnioskami, nie dopadruj sie nigdzie zlosliwosci gdyz wszystko co napisze ponizej jest szczere i nie chce nikogo urazic.

Po pierwsze dzieki Twojemu tematowi i zdjeciom wielu ludzi juz uniknelo a wielu min ja uniknie problemow, gdyz sprawdza sie maksyma jareko,ze zly montaz moze spieprzyc okna.

Po drugie wspolczuje ci gdyz wiem jak ciezko jest zarobic pieniadze na wymazony domek i potem takie a nie inne podejscie innych czy to z zazdrosci czy tez zwyklego lenistwa sprawia,ze realizacje marzen przyplacamy ciezkimi nerwami i zdrowiem.

Po trzecie zgadzam sie z Toba w pewnych kwestiach tzn prawda jest,ze oknoplast wyprodukowal dobre okna a montazysci je spieprzyli ale jezeli to byli montazysci autoryzowani to w tym wypadku Oknoplast ponosi nie tyle wine co musi poniesc konsekwencje takiego montazu (jezeli dba o dobra marke), slowo autoryzowany jest czesto uzywane w naszej rzeczywistosci gospodarczej i niesie ono za soba konsekwencje a ich unikanie to naduzycie w stosowaniu slowa autoryzowany. Dzisiaj dostalem wycene z oknoplastu dzwoniac do firmy wspolpracujacej odbierajacy za kazdym razem przedstawia sie jako "okna z krakowa" i potem imie i nazwisko, to kaze mi uwazac,ze od poczatku do konca mam do czynienia z firma Oknoplast. Podsumowujac jesli ten watek jest sledzony przez kogos z Oknoplastu powinien on sie ta sprawa zainteresowac i skontaktowac z odaro tak tylko rozumiem dbanie o dobre imie firmy. To nie sa dla tak duzej firmy duze koszty a za sprawa tego watku pozytywne rozpatrzenie na pewno wplynie korzystnie na wizerunek w pewnych przypadkach lepiej niz krzykliwe reklamy w gazetach branzowych

 

Na koniec, nie potrzebnie najezdzasz na jareko rozumiem Twoje rozzalenie ale analizowalem ten temat i on ci naprawde chce pomoc to,ze potem nie potrzebnie wdal sie w wymiane to swoja droga ale mimo zmiany argumentow i tonu to wciaz staranie sie w tym by pomoc. Na Twoim miejscu nie mialbym nic przeciwko temu aby zamieszczac Twoje zdjecia jako przyklad partactwa, bedzie to dowodem tego,ze jestes osoba ktora nie tylko oczekuje pomocy ale w tak ciezkim przypadku stara sie pomoc i przestrzec innych , to bedzie znaczylo o duzej klasie autora tematu. Twoje zdjecia moga pomoc innym a wszelkie partactwo trzeba pietnowac dlatego najlepiej jak podasz kto Ci te okna montowal.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jesli przeczytalas tak wnikliwie ten watek to moim zdaniem malo zalapalas

ten watek dobitie dowodzi ze pcv niestety to nie drewno

 

i wygina sie strasznie szczegolnie kolor

ja nie dopatruje sie jakiejs mega winy montazystów

czemu

bo zamontowali odaro nowe ramy, slupki na dyble, dali poszerzenia systemowe a wszystko pod okiem pana z oknoplastu i co i juz przywiezione czy zaraz zamontowane stale slupki sa krzywe do 5mm na 1500m lacie a ciekawe ile byloby na lacie 2000mm

dokladnie opisal to odaro na stronie 9 tego watku

 

poczytaj takze co pisze kolega j-j na poczatku strony 3 o swoich doswiadczeniach z oknami pcv

 

w mojej ocenie profile w kolorze sie gna tak jak napisal gdzies jareko ze wygiecia 3-5mm moga nie miec zupelnie znaczenia dla funkcjonowania okien ale moga i miec

 

jesli masz wieksze rozmiarowo okna na stronie poludniowej, zachodniej w kolorze (szczegonie balkony) radze z ciekawosci pzylozyc late do skrzydla, staego slupka czy ramy okna szczegolnie, gdy miedzy strona wew a zew okna jest roznica temperatur np na zewnatrz jest 0 a w domu 21 stopni

sama zobaczysz ze wygieca pcv to niestety norma a uciazliwe to jest szczegolnie w balkonach duzych

 

tak jak kolega odaro podobnie ja stwierdzam nastepne moje okna beda drewniane

pcv w mojej ocenie nie dorasta drewnianym do piet

juz sama wlasciwosc pcv (moze sie rozszerzyc do 2,4mm na metrze pod wplywem wzrostu temp) swiadczy o tym na co stac okna pcv

takze jak masz chwilke i chec polecam poziomice 2metry w lapke i do pomiarow

bo sadze ze 90% wlascicieli okien nawet nie pomyslalo o pomiarze prostoliniowosci zamontowanych okien skoro nie ma z nimi problemow w uzytkowaniu co wcale nie oznacza ze nie sa powyginane

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sam nie raz o tym pisales

a gdzie tak pisze a tu

 

http://oknotest.pl/Profile-okienne-PCV-Klasa-A-contra-klasa-B.php

 

Akapit

"Klasa kształtownika, a wytrzymałość połączeń zgrzewanych"

"Wraz ze wzrostem temperatury profil rozszerza się, a wartości wydłużenia liniowego dochodzą nawet do 2,4 mm na 1 metrze bieżącym kształtownika".

 

a tu chyba ty pisales str 305

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien&p=1368691&viewfull=1#post1368691

post nr 6092

 

fakt ty pisales o 2mm w kolorze

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cytujesz to cytuj dokładnie :)

przy różnicy temperatur 40 stopni takie wartości mogą się pojawiać ale nie mają realnie wpływu na wykrzywianie się profili - po to jest w środku wzmocnienie by kształt pozostał niezmienny - no chyba że okno zamontowane jest źle, na sztywno, wtedy cuda dziać się mogą.

Konstrukcja okna, sposób jego montażu, ograniczenia gabarytowe - to wszystko powoduje, że rozszerzalność cieplna nie powinna i w prawidłowo zamontowanych i wykonanych oknach - nie ma wpływu na ich pracę jak i kształt

Okna drewniane tez się rozszerzają i nikt o tym nie wspomina i nie podnosi jako temat dyskredytujący ten materiał :)

 

zaskoczyłeś mnie odgrzebaniem mego postu sprzed 5 lat - to ja już tu tak długo jestem ? chorym czy co ?

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie roznica wystarczy znacznie mniejsza ponad o polowe mniejsza

j-j cos o tym wie

jego okna takze sa doskonalym przykladem

 

wiesz co przeczytaj dokladnie co napisales sam te 5 lat temu

rama dziala jak radiator itp nie rozszerza sie jak skrzydla itp

calkiem madrze wtedy pisales

tu takze masz racje ze okna pcv nie moga byc sztywno zamontowane bo.............. wiadomo

 

ja z ciekawosci mierzylem okna w kilku domach i o dziwo biale takze sie wyginaly do srodka przy roznicy tem okolo 20c (21wew 0 na zew)

gna sie ramy, gna sie slupki stale, gna sie wreszcie skrzydla - fakt ze w wiekoszosci wypadkow wlasciciel nawet o tym nie wie bo nie ma nadal z oknem problemow

 

jareko naprawda twoja wiedza o oknach pcv jest ogromna i wiele sieod ciebie dowiedzialem

ale mimo to jesli dzis mialbym wybor i nie musialbym placic 2 razy tyle za drewniane okna kupilbym wlasnie takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...