Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup okien Thermic 90 i nigdy więcej nie zakupimy okien z oknoplastu. Zgodnie z informacją udzieloną przez sprzedawcę, profile zewnętrzne miały być barwione w masie, gdyż wybraliśmy kolor złoty dąb. Okazuje się że okna są jedynie oklejone okleiną, więc jak będzie zadrapanie to wyjdzie biały kolor. Ponadto klej jakim są klejone profile jest również w kolorze białym pomalowanym na brąz. Po 4 miesiącach od zamontowania okien, kolor na kleju się łuszczy i okna są białe w rogach. Co najgorsze ekspert oknoplastu do którego napisałam anonimowo o informację, czy profil jest barwiony najpierw napisał że owszem jest, a po kilku dniach nagle zmienił decyzję i napisał na innego e-maila że nie jest barwiony w masie. Również sprzedawca się wypiera, że profile miały być barwione w masie. Ogólnie samo wykonanie okien również pozostawia wiele do życzenia. Za tak wiele pieniędzy które kosztowały okna, ich jakość jest naprawdę słaba. Nie polecam.

Thermic czyli Alphaline nigdy nie był robiony w koekstruzji. Sprzedawca, pewnie nieświadomie wprowadził w błąd, bo inne profile (70mm) mają właśnie ściankę zewnętrzną barwioną w masie (w kolorach standardowych). Są salony, które nigdy nawet nie sprzedawały na tym profilu, bo głownie skupiają się na Platinium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermic czyli Alphaline nigdy nie był robiony w koekstruzji.

To straszne! I co teraz będzie jak się okleina zarysuje:D:D:D Kierując się ulotkami marketingowymi firmy VEKA dochodzę do wniosku, że Oknoplast wprowadził na rynek bardzo kiepski produkt z zastosowaniem rozwiązań, które tak piętnował u konkurencji:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie będę ukrywał że cieszę się z potknięcia konkurencji. To takie typowo nasze .. :) ale co poradzić - sami sobie są winni, że reklamy "naj naj, wyjątkowe, pierwsze i jedyne" drażnią rynek.

Sądzę, że trafiło na niedouczonego sprzedawcę a nie celowe działanie. Był wyuczony w marketingowych formułkach, a myślenie pozostało z boku. Ślepa wiara kosztuje czasem reputację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładała nowego tematu. Liczę na Waszą pomoc. Nie znam się zupełnie na oknach. Dostałam wycenę okien z dwóch firm - termoramka, okleina obustronna, trzyszybowe, dwukomorowe. Oknoplast Platinium evo2 - 32tys. i Abakus Brügmann 22tys. Poza tym, że jedne są 6 komorowe, a drugie 5, nie widzę różnicy poza wyglądem oczywiście. Które wybrać i dlaczego? Różnica w cenie, jak dla mnie, jest ogromna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy ci konkretnie na wyglądzie okien Platinium evo2 to zdecydowanie lepszym wyborem będą okna Brugmanna. Oczywiście pod warunkiem, że będą dobrze wykonane. Jedynym mankamentem Brugmanna AD jest brak wzmocnienia ościeżnicy w kształcie zamkniętego prostokąta. Taka różnica w cenie nie ma żadnego uzasadnienia w właściwościach technicznych okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja od tygodnia jestem posiadaczem Okien z Oknoplastu profil Evo2 i pierwsze moje spostrzeżenia są takie ze okna rewelacja jestem bardzo z nich zadowolony wziełem ciemny orzech kolor obustronny oraz pakiet trzyszybowy, widać estetyki wykonania oraz ich nie powtarzalny wygląd naprawde ładnię sie prezentuja na scianie wiec z czystym sumieniem mogę polecić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że jedne są 6 komorowe, a drugie 5, nie widzę różnicy poza wyglądem oczywiście.

Ja oczywiście też jestem szczęśliwym użytkownikiem okien z Oknoplastu. Jeśli nie zależy ci na wyglądzie to po co prosiłeś o wycenę Platinium?

Jeśli nie widzisz różnicy to może nie chcesz jej zobaczyć lub po prostu trafiłeś na kiepskiego handlowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to złe porównanie. Powiedzmy, że Evo 2 to takie Audi A6, a Brugman "to" tylko A4 z dodatkowym wyposażeniem (czyli 3-szybówka). Nawet jesłi U okna jest lepsze na korzyść droższych, to realnie 10 tys. zł się nie zwróci w okresie żywotności okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na wyglądzie to po co prosiłeś o wycenę Platinium?

Jeśli nie widzisz różnicy to może nie chcesz jej zobaczyć lub po prostu trafiłeś na kiepskiego handlowca.

 

 

Jeśli by mi nie zależało na wyglądzie to nie byłoby pytań z mojej strony, wybór byłby oczywisty. Jak wcześniej napisałam nie znam się na oknach od strony "technologicznej", więc liczyłam na Waszą pomoc. A różnice w wyglądzie i cenie potrafię zauważyć sama, bez zbędnych zlośliwości:rolleyes:

 

Dziękuję innym za konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że Evo 2 to takie Audi A6, a Brugman "to" tylko A4 z dodatkowym wyposażeniem

A to ciekawe. Dlaczego tak sądzisz? Evo poza wyglądem ma niewiele do zaoferowania. Mniejsza głębokość zabudowy od Brugmanna, gorsze parametry wkładów szybowych... Skąd więc pomysł, że to "wyższy model samochodu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Dlaczego tak sądzisz? Evo poza wyglądem ma niewiele do zaoferowania. Mniejsza głębokość zabudowy od Brugmanna, gorsze parametry wkładów szybowych... Skąd więc pomysł, że to "wyższy model samochodu"?

Wyszedłem z faktu, że EVo 2 jest 6 komorowe.. ? Chcecie powiedzieć, ze nie da sie tam włozyć szyb 0,5? Tfu, tfu, chyba za szybko coś znow napisałem. Odkąd moj nic ksie rozrósł, to i tak bardziej pilnuję swoich słów, a jak widać - potrafię coś palnąć bez głębszych przemyśleń.

Ok, porównał bym EVo2 do Audi 6 - tzw cygara.. zaokrąglenia jak strzelił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z faktu, że EVo 2 jest 6 komorowe.. ? Chcecie powiedzieć, ze nie da sie tam włozyć szyb 0,5? Tfu, tfu, chyba za szybko coś znow napisałem. Odkąd moj nic ksie rozrósł, to i tak bardziej pilnuję swoich słów, a jak widać - potrafię coś palnąć bez głębszych przemyśleń.

Ok, porównał bym EVo2 do Audi 6 - tzw cygara.. zaokrąglenia jak strzelił ;)

Dajesz się złapać na magię ilości komór. Nie przystaje to do fachowca ;)

Cytaty ze strony www Oknoplastu:

Klasa A, 6-komorowy system profili niemieckiej firmy VEKA o szerokości zabudowy 70 mm, pozwala na zdecydowaną poprawę współczynnika izolacyjności cieplnej „U" i to aż o 30% w porównaniu do okien standardowych

Potrójny pakiet szybowy, o szerokości 36 mm oraz współczynniku przenikalności cieplnej Uw=0,7, z dwoma komorami wypełnionymi argonem. Pozwala to na osiągnięcie współczynnika przenikalności cieplnej dla okna na poziomie Uw=1,0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zdecydujcie się czy to A6 czy B4 :) ;) Zakładając, że wygląd rzecz gustu, lepsze parametry ma Abakus Brügmann? Nie krzyczcie - przypominam, że jestem laikiem w tym temacie;) Będziemy mieli duże przeszklenia i chciałabym, aby straty ciepła były możliwie jak najmniejsze, więc co byście wybrali? Piszecie, że macie Evo2, a ma ktoś Abakus Brügmann dwu komorowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...