Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słyszałem, że związku zaokrąglonym kształtem profilu, ciężko jest lub jest niemożliwe zamontowanie wewnętrznych rolet lub moskitier. Ile w tym prawdy? Jak to wygląda w praktyce?

 

Prawda jest taka ze bedzie ciezko ale się da!do prowadnic i kasetki dokłada się specjalnie wycietą taśme o przekroju trójkąta i przykleja do prowadnic i kasetki a później do okna.Przy prowadnicach zdaje zadanie a przy kasetce już nie i trzeba ją przykrecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, tylko pomaga - na szczelność. Ale tobie przy wentylacji grawitacyjnej jest ona właśnie niepotrzebna. Nie ma sensu przepłacać za profil z 3-uszczelkami, skoro zakładasz rozszczelnianie okien w celu poprawienia działania wentylacji.

 

Jeśli chcesz mieć ciepłe okna to szukaj dobrego profilu 2-uszczelkowego z jak najcieplejszym pakietem 3-szybowym (u 0,6-0,5).

Dzięki, logicznie mówisz. Tylko szyby 0,6-0,5 są raczej w topowych modelach z najcieplejszymi profilami i 3 uszczelkami. Modele Dako czy Oknoplast z 2 uszczelkami mają wskaźnik przenikalności dla szyby na poziomie 1,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko szyby 0,6-0,5 są raczej w topowych modelach z najcieplejszymi profilami i 3 uszczelkami. Modele Dako czy Oknoplast z 2 uszczelkami mają wskaźnik przenikalności dla szyby na poziomie 1,0.

 

I słusznie, bo niby po co komu w oknie szyba, której współczynnik przenikalności cieplnej jest dwu albo i trzykrotnie niższy od przenikalności cieplnej kształtowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że szyby w oknach to zazwyczaj jakieś 70-80 % ich powierzchni całkowitej?

 

No! A w oszkleniach stałych nawet 95% i co niby z tego ma wynikać? Nadal mamy połączenie "mocnej" szyby ze "słabą" ramą, coś na kształt zimowego buta z dziurą w podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! A w oszkleniach stałych nawet 95% i co niby z tego ma wynikać? Nadal mamy połączenie "mocnej" szyby ze "słabą" ramą, coś na kształt zimowego buta z dziurą w podeszwie.

Nadinterpretacja. Co najwyżej zimowy but z cienką podeszwą. Wolałbym taki na zimę niż sandał z cienką podeszwą. Choć gdybym był wystarczająco majętny kupiłbym obuwie himalaistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael09 - po raz kolejny - opcja szukaj się kłania :D :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173539-Okna-VETREX&highlight=vetrex

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?89978-Okna-VETREX-pro%C5%9Bba-o-opinie/page2

 

.... i wiele innych...

 

http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php

http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php

 

W powyższych linkach znajdziesz opinie klientów, sprzedawców. Ja nie chcę się za bardzo powtarzać, bo sprzedaję te okna i moja opinia jest ogólnie znana :)

Vetrex V70 Optimal Black - to nowy produkt, w sprzedaży od sierpnia. Raczej nikt z użytkowników się nie wypowie - bo niby co mogą Ci napisać, skoro większość z nich nawet ich nie używa. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie godne zainteresowania. Ja z czystym sumieniem mogę Ci je polecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my zamówiliśmy do naszego Opałka 2G bramę w kolorze Winchester u Wiśniowskiego (4500x2240 z montażem oraz napędem nice i dwoma pilotami w cenie 5700 brutto). Natomiast okna zamawiamy w Oknoplusie (kolor Winchester w oknoplusie widnieje pod nazwą handlową Montana) z ukrytymi zawiasami. Mam nadzieję, że będą piękne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montana ? Jesteś pewna? Bo to nazwa zupełnie innego koloru.. Może i Oknoplus tak sobie nazwał winchester, ale sprawdz jeśli nie masz 100% pewności, by nie było niespodzianki...

Te kolory są tu, na stronie jareko.pl:

http://jareko.pl/kolory/Montana_49197.jpg

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montana a winchster to dwa inne kolory,meranti i macore to wiem ze ten sam kolor tylko o innych nazwach w róznych firmach ale te twoje to jak patrze na kolornik nie pasują nic a nic do siebie ,czymprędziej (nawiązanie do świąt) sprawdź to u sprzedawcy aby nie było "jaj"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone na 100%.

Pierwsze, przed zamówieniem bramy sprawdziłam to w Oknoplusie - dostałam pisemną odpowiedź, że u nich Winchester widnieje pod nazwą montana. To , jak kolory wyglądają na stronie, faktycznie, niewiele ma się do tego jak wyglądają naprawdę. Po drugie, znajomy który sprzedaje bramy wiśniowskiego mi to potwierdził. A po trzecie, mam próbnik i przymierzyłam. Montana w Oknoplusie = Winchester w Oknoplaście = Winchester u Wiśniowskiego.

Jaja pewnie będą przy zamówieniu drzwi, ale myślę że do tego czasu (połowa przyszłego roku) oferta będzie bogatsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...