Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałem podać linka do swojego postu "Wygięte okna z Oknoplast Kraków - PROBLEM" gdzie opisywałem swoje problemy z oknami Oknoplast ale z wielkim zdziwieniem właśnie zauważyłem że mój post został usunięty.

 

Cały wątek był na forum nawet po wielkich zmianach na forum dlaczego teraz nagle został usunięty!!!!!!

 

Zostały tylko wpisy w Google

 

No i wątek odnalazł się szkoda tylko że został schowany pod innym tytułem czyli jest częściowo w tym wątku

 

A wracając do problemów z oknami Oknoplast zawsze jest taka samo tzn okna są super tylko montaż za każdym razem był nieprawidłowy i nie ważen że był wykonywany przez autoryzowane ekipy montujące Oknoplast.

Edytowane przez odaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum traktujesz jako platformę komunikacji z fabryką?

A może ów Pan już tam nie pracuje na danym stanowisku i nie ma tej skrzynki kto obsługiwać?

Droga Kosiu, obskoczyłaś wczoraj ze swoim problem inne fora. Nie widziałem CIę jeszcze na forumprawne.org

Tam też byś mogła poradzić się w sprawie pozwu zbiorowego.

Przepraszam za ten ironiczny ton, ale mam wrażenie że robisz tylko wielki hałas zamiast skutecznie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obskoczyłam wszystkich. Najwyżej jedno, to bardzo ciężka i żmudna praca. Nic mi się tak bardzo nie chce robić jak opisywać na forach takie problemy, czy jakiekolwiek inne. A jeszcze bardziej mi się nie chce odpisywać na takie posty, które nic nie wnoszą. Bardzo Cię podziwiam, że masz czas i chęć śledzić każdego na wszystkich forach, nawet prawnych i zgłębiać przy tym psychikę każdego forumowicza. Przepraszam, nie obraź się ale Ty chyba jesteś jednak jakimś KRYPTOFANEM Oknoplastu i innnych biednych, uciemiężonch dużych firm i koncernów i liczysz na to, że się w końcu zdenerwuję, bluzgnę i mnie stąd czy zinąt wywalą. Musze Cię zmartwić, tak nie będzie. Przy negocjacjach z firmą OKNOPLAST nauczyłam się wielkiej cierpliwości. Więc życzę miłego dnia i tu się nawet uśmiechnę:) albo dwa razy :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obskoczyłam wszystkich. Najwyżej jedno, to bardzo ciężka i żmudna praca. Nic mi się tak bardzo nie chce robić jak opisywać na forach takie problemy, czy jakiekolwiek inne. A jeszcze bardziej mi się nie chce odpisywać na takie posty, które nic nie wnoszą. Bardzo Cię podziwiam, że masz czas i chęć śledzić każdego na wszystkich forach, nawet prawnych i zgłębiać przy tym psychikę każdego forumowicza. Przepraszam, nie obraź się ale Ty chyba jesteś jednak jakimś KRYPTOFANEM Oknoplastu i innnych biednych, uciemiężonch dużych firm i koncernów i liczysz na to, że się w końcu zdenerwuję, bluzgnę i mnie stąd czy zinąt wywalą. Musze Cię zmartwić, tak nie będzie. Przy negocjacjach z firmą OKNOPLAST nauczyłam się wielkiej cierpliwości. Więc życzę miłego dnia i tu się nawet uśmiechnę:) albo dwa razy :) :)

 

po takich postach jestem przekonana ze to jakaś konkurencja oknoplastu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mogłam się spodziewać albo Aksamitka albo finlandia. Po prostu napiszcie otwarcie czego chcecie jeżeli jesteście OKNOPLASTEM, a jeżeli nie, to włączcie sie do merytorycznej dyskusji. Każdy widzi, że moje argumenty są silne i prawdziwe, a nie zmyślone. Proponuję każdemu z forumowiczów, że wyślę moją korespondencję z OKNOPLASTEM do wglądu. Widać tam dokładnie pokrętne działanie firmy. A swoją drogą nie mam pojęcia po czym wnosisz z mojego postu, że jestem jakąś konkurencją, po twarzy mnie poznałaś??To jest tylko emotikona, to nie ja, ja póki co mam włosy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obskoczyłam wszystkich. Najwyżej jedno, to bardzo ciężka i żmudna praca. Nic mi się tak bardzo nie chce robić jak opisywać na forach takie problemy, czy jakiekolwiek inne. A jeszcze bardziej mi się nie chce odpisywać na takie posty, które nic nie wnoszą. Bardzo Cię podziwiam, że masz czas i chęć śledzić każdego na wszystkich forach, nawet prawnych i zgłębiać przy tym psychikę każdego forumowicza. Przepraszam, nie obraź się ale Ty chyba jesteś jednak jakimś KRYPTOFANEM Oknoplastu i innnych biednych, uciemiężonch dużych firm i koncernów i liczysz na to, że się w końcu zdenerwuję, bluzgnę i mnie stąd czy zinąt wywalą. Musze Cię zmartwić, tak nie będzie. Przy negocjacjach z firmą OKNOPLAST nauczyłam się wielkiej cierpliwości. Więc życzę miłego dnia i tu się nawet uśmiechnę:) albo dwa razy :) :)

A zacięcia starczy na zrobienie zdjęć i pokazanie tu? Bardzo też błędnie odczytujesz intencje innych, Oknoplast raczej lubiany nie jest. Ale nie lubienie tej firmy a próby obiektywnego spojrzenia na spór to dwie inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje uwagi wydają się obiektywne, tak jak większości na tym forum, więc nie rozumiem dlaczego do mnie to napisałeś. Jestem na etapie kombinowania poziomicy...wiem szewc bez butów chodzi, ale moja się zepsuła. Bądź cierpliwy, ale zdjęcia nie zmienią i tak istoty problemu, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga Kosiu1 ...i liczę że nie obskoczysz :), bo to że nic ci się nie chce robić, jak skrobać teksty na zamówienie, to już wiemy doskonale. Stwórz może nowy wielki projekt , pooglądaj Domo, pomarz o gorącej Majorce. Skoro nie bawi cię odpisywanie na posty, to po prostu nie odpisuj. Jeśli masz z tego frajdę, będziesz to robić dalej, i wszystko będzie jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Oj chyba nikt mnie tak nie złości z konkurencji jak Oknoplast i mi nawet na rękę jest Twój temat i problem. I nawet Ci wierzę (chociaż to tylko słowa) Ale dla wielu forum służy jako platforma do wymiany doświadczeń i nauki.

My /branżowcy/ tu chyba w większości obstawiamy zły montaż. Gdzie się należą baty tam należą, ale przynajmniej staramy się spojrzeć szerzej na sprawę..

Ps. Nie śledzę Cię. Podglądam co się dzieje w sieci i tak jakoś - trudno nie zauważyć Twojego problemu.

A że jest zimno to pomiędzy odbieraniem telefonów z pytaniami o lód i rosę na oknie spoglądam na forum. Bo wycen odważnej architektury robić mi się nie chce. Mam przed sobą niewiennie wyglądający projekt. Na 21 pozycji połowa jest niewykonalna w postaci, którą by widział architekt (np. okno 140x275 bez podziałów, otwierane). A szoda mi czasu na proponowanie czegoś od siebie, bo Klient i tak kupi to co chce (kto szuka ten znajdzie) tylko że za dwa lata wpadnie na to forum z nowym problemem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się nie zrozumieliśmy, przepraszam. Ja tu wpadłam jak burza, bo generalnie nie mam czasu i możliwości na siedzenie często w internecie. Chcę opisać mój problem tak, żeby przestrzec innych dobitnie, na odpowiednim wątku dotyczącym choć w części okien, OKNOPLASTU. Chętnie bym tu z wami pogadała i nawet się posprzeczała, ale ja nie mam czasu, naprawdę. Więc apeluję żebyśmy sobie wzajemnie nie docinali i się nie lustrowali, tylko rozmawiali o temacie i pomogli tym, którzy właśnie stoją przed wyborem dot. okien. Ja od kilku dni bywam na forach regularnie i na pewno nie jestem takim mistrzem ciętej riposty jak Wy. Gdyby Wasze argumenty dotyczyły okien, a nie mnie, to bym była baaaardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo jak widzę Fin dostałeś to samo zapytanie co ja?

Olałem klienta odpisując wprost - niech architekt na nowo zaprojektuje otwory okienne wykonalne w jakimś systemie i niech ten system wskaże.

Ja już k... mam dość poprawiania debilnych wymysłów nawiedzonych kretynów, którym wydaj się, że mieszkają na Florydzie i można zaprojektować okna na cała elewację. Cholera on bierze za to niezłą kasę więc niech myśli, mi za to nie płacą a klient i tak pójdzie tam gdzie najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja byłem delikatniejszy:) ale dokładnie to samo pomyślałem. Projektant wziął kasę, a Klient ma problem.

Ale jak widzisz Kosia -

architekt to jedno (tylko wydaje mi się ze to Wy rysujecie te okna więc gdzie jest rola konstruktora?) a wykonawca drugie. To co jest możliwe w teorii trzeba jeszcze prawidłowo wykonać i jeszcze dokladniej wstawić.

Nie ma to znaczenia przy typowych domkach. Ale tam gdzie pojawia się rozmach są możliwości na rozbieżność założeń z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mogłam się spodziewać albo Aksamitka albo finlandia. Po prostu napiszcie otwarcie czego chcecie jeżeli jesteście OKNOPLASTEM,

 

 

dawno się tak nie uśmiałam...... jakbyś poświeciła 2 minuty na przeczytanie mojego dziennika, zobaczyłabyś czy jestem oknoplastem czy nie (ja jestem człowiekiem)..............

 

same słowa mnie nie przekonują - takie rzeczy może napisać kazdy- tylko czy jest to wiarygodne? pokaz zdjęcia to pogadamy............. skoro załatwiałaś reklamacje to nie zrobiłaś wczesniej zdjęć??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jareko, firmy architektoniczne, które brały niezłą kasę, głównie z Warszawy, już dawno nie istnieją. A od konstrukcji jest konstruktor, a nie architekt i to nie my bierzemy za to pieniądze, ale to chyba na inny wątek
Droga Kosiu

Nie ma znaczenia czy z Warszawy czy z Koziej Wólki czy ze Skierniewic. I nie mów mi o tym od czego jest konstruktor a od czego architekt, mnie to g... obchodzi. Dostaję projekt pod którym się ktoś podpisał i ten ktoś odpowiada za to co stworzył przed klientem, sobą, mną i całym światem. Jak jakiś debil - bo to dla mnie nie architekt - wymyśla ścianę szklaną szerokości 6,0 mb i wysokości 3,0 w jednej tafli bo takie rzeczy widział na Discovery i jeszcze obok pisze że pakiet trzyszybowy o k nie większe niż 0,7 to dla mnie kwalifikuje się do Tworek a nie dalszego działania w architekturze. Dla wyjaśnienia - Tworki to taki zakład zamknięty niedaleko Pruszkowa

Chcesz kolejne przykłady? Projekt indywidualny, chałupa piękna, klient nie uprzedzony o kosztach genialnego pomysłu - jedna ze ścian szczytowych wykonana w pełnym przeszkleniu. szerokość ok 10 mb, wysokość ok 9 m, podział na krzyż i na dole HS !!! Jak się później okazało na YouTube zobaczył gościu Portugalskie HS-y tylko ceny nie poznał a klient mało na zawał nie zszedł gdy obliczył że za tego HS-a i resztę może wręcz wybudować sobie drugą chałupę

No inną kwestią jest wyobraźnia i odrobina zdrowego rozsądku u Inwestora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...