Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a oknoplast to juz dawno renome przynajmniej na tym forum sobie spapral

 

Tak sobie myślę że Oknoplast ma dużo większą sprzedaż niż Jezierski, MS, Avante, Heka czy Adams więc i statystycznie biorąc dużo większa jest możliwość opisania jakiegoś babola.

Jedziecie wszyscy po Jareko jakby był winien problemom kosi. On (i nie tylko on) po prostu stwierdza fakt że formalnie rzecz biorąc Oknoplast nie jest tu odpowiedzialny. Inne wersje to tylko pobożne życzenia. Jeśli powiem że politycy zaczynają olewać nas wszystkich już dzień po wyborach to będę winny temu stanowi rzeczy? Nie bronię tego status quo, stwierdzam tylko fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) tą niebywale szczerą wypowiedzią z pewnością uspokoiłeś jakąś część swoich potencjalnych Klientów.

a dlaczego potencjalni moi klienci mają się czegoś obawiać ? Z kłopotów, w jakie wpędził mnie Jezierski na przełomie 2010/11 powoli wychodziłem i wyszedłem. Kilku klientów odeszło, kilku z nich wykorzystało zapisy w umowie o zadatku i zwrocie jego dwu krotności oraz % rabatu, z kilkoma się dogadałem co do spłaty, w jednym wypaku klient na pieniądze czekał do września (zapewne potwierdzi ten fakt gdyż jest czytelnikiem FM), kilku wyraziło zgodę na dostarczenie okien na tym samym profilu ale od innego dostawcy, ogólnie powoli wyszedłem z największego bagna w jakie wpędził mnie Jezierski i optymistycznie patrzę w przyszłość. Osiwiałem do reszty :( , cieszę się, bo od 13 stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa i nawet mnie ku fajkom nie ciągnie. Jestem happy po prostu ;)

Wbrew temu co tu wypisuje bombelo, klienci mają do moje wiedzy i marki zaufanie zamawiając ciągle okna i większość klientów to polecenia osób, które w ciągu tych 16 lat miały przyjemność ze mną współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jedziecie wszyscy po Jareko jakby był winien problemom kosi.....
Spoko IVO, przywykłem już do tego, że prawda bardzo boli i zamiast się zastanowić nad czyimiś słowy, cała agresja skupia się na tym, kto wprost nam to uświadamia.

Gdyby moja umowa dealerska z Jezierskim była inaczej sformułowana w tej chwili bez problemu miałbym prawne podstawy by sądownie dochodzić odszkodowania na kwotę minimum 350.ooo,- a jest to dopiero początek wszelkich kosztów jakie poniosłem i poniosę w wyniki działania tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moja umowa dealerska z Jezierskim była inaczej sformułowana w tej chwili bez problemu miałbym prawne podstawy by sądownie dochodzić odszkodowania na kwotę minimum 350.ooo,- a jest to dopiero początek wszelkich kosztów jakie poniosłem i poniosę w wyniki działania tej firmy.

 

...nie wiem czy się chwalisz czy żalisz, ale skoro sam na własnej skórze doświadczyłeś co to znaczy podpisać gó...ną umowę i ponosisz tego konsekwencje to powinieneś wiedzieć jakie samopoczucie ma ktoś kto ponosi odpowiedzialność za w sumie nie swoje przewinienia i takich ostrych sądów na temat Kosi i innych poszkodowanych w skutek tej "spychologii odpowiedzialności" nie wydawać...

tym bardziej, że jest zasadnicza różnica pomiędzy Tobą a Kosią... Ty sam ukręciłeś bat na własny grzbiet podpisując złą umowę, bo mogłeś spodziewać się tego co Cię może spotkać w razie jak by co ;) , ona poszła do "SALONU FIRMOWEGO" i po zakupie okien wraz z montażem została z ręką w nocniku...

...każdy wie, że od byłego montażysty to prawdopodobnie nie uzyska ona nic, firma, która wyprodukowała produkt i dała tamtemu montażyście autoryzację się wypina i koło się zamyka...

to po co te saloony firmowe? tylko po to żeby Janie Pan Prezes jadąc na dorsze nad morze z kolegami miał się czym pochwalić?

kupując hamburgera w MC lub kuraka w KFC za kilka PLN-ów nie zdarzyło mi się żebym odczuł inny smak bez względu na to czy to Wawa czy Kozia Wólka czy inne Zakopane, a kupując za kilkanaście tysi okna w SALONIE FIRMOWYM OKNOPLAST trzeba mieć farta żeby trafić akurat na kogoś kto wie co robi, bo w przeciwnym przypadku pieniądze zostaną wyrzucone w błoto... Ciekawe czy takie klauzule są zawarte w umowie kupna-sprzedaży okien którą otrzymuje klient ?

...powiem tak jareko... znam ze słyszenia Twoją sytuację z Jezierskim i uwierz mi, że Ci nie zazdroszczę i nigdy nie powiem, że Jezierski postąpił w porządku wobec Ciebie (bez względu na to co tam mieliście podpisane), nie zazdroszczę też Kosi bo tu nie chodzi o rysę na profilu a sprawa jest o wiele bardziej poważna i nie wiem czemu część wypowiedzi jest wobec niej można by rzec agresywna, napastliwa, stawiająca ją w świetle kogoś kto próbuje coś wyłudzić od biednego OKNOPLASTU...

to co Waszym zdaniem moi drodzy "oponenci" powinna zrobić? wywalić drugi raz kasę na okna? (najlepiej w OKNOPLAŚCIE - będą pasowały do pozostałych)....

a może niech każdy z Was zastanowi się jak by się poczuł na miejscu takiego człowieka, który czuje się po prostu oszukany i co byście wtedy robili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz Sławku, prawo niestety obowiązuje i tak jak ja dałem d... to ja mogę mieć do siebie teraz tylko żal i pretensję a opisuję swoją sytuacje by przestrzec innych którzy podobnie wypiąć się chcą jak ja kiedyś ;)

A co do Ktosi - niestety, smutne jest to że tu także prawo działa i zamiast ścigać Oknoplast (on nie jest w świetle prawa stroną) powinna ścigać tego z którym podpisała umowę a ze na 99% to osoba fizyczna odpowiada wszystkim co ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając już kwestie złego montażu to czy ktoś z was zna wymiary graniczne dla profili Veka ?? Czy w tym zestawie nie są one przekroczone ? nie powinien być specjalny łącznik dylatacyjny przy tym fixie ? Może trzeba od tej strony próbować załatwić tą reklamacje choć Oknoplast za niewłaściwy łącznik pewnie też nie odpowiada tylko sprzedawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu poruszasz bardzo ważna kwestię Cinek - i tylko tą drogą można "ruszyć " Oknoplast

Choć kiedyś z ust osoby dość znanej usłyszałem taki oto tekst;

"...zalecenia systemu można sobie w d.... wsadzić, to producent decyduje co i w jakich wymiarach wykona, i może sobie eksperymentować do woli z klientami dając im gwarancję i na podstawie własnych doświadczeń narzucać gabaryty maksymalne dopuszczalne w fabryce...."

I powiem szczerze, jeśli faktycznie tabele statyczne można sobie w d... wsadzić to jest sporo firm które tam także powinny się znaleźć

Ale teraz spójrzmy na to z innej strony

Klient dostaje projekt w którym architekt stworzył okienka wysokości 270 - ostatnimi czasy jakaś moda na ten wymiar nastała - i co? Odpuścić sobie takiego? A nie lepiej spróbować? A może się uda? Może nie trzeba będzie serwisu wysyłać co miesiąc? Raz się uda, raz nie, kto o tym wogóle będzie wiedział że tak się eksperymentuje?

Tak naprawdę w Vece, KBE, Schuco na profilu okiennym, Aluplaście Brungmanie właściwie wszystkie profile kończą się w kolorze na wysokości 230 mm przy szerokości do 90 cm

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient dostaje projekt w którym architekt stworzył okienka wysokości 270 - ostatnimi czasy jakaś moda na ten wymiar nastała - i co? Odpuścić sobie takiego? A nie lepiej spróbować? A może się uda?

 

Tylko naświetle górne :) Czasem uda się kogoś na takie namówić ale jednak spora część klientów znajduje kogoś kto wykona bez naświetla niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - myślę (liczę na to), że Kosia bierze pod uwagę Twoją cenną opinię - po to zadała pytanie, żeby zebrać możliwie jak najwięcej komentarzy - czy takich, które chciałaby usłyszeć, czy takie, które mniej, a są konstruktywne dla rozwoju jej srpawy. Tylko dlaczego tak na nią agresywnie jedziesz? (choć teraz powiedziała bym, że mniej - wow!). Rozumiem, że bierzesz udział w tej dyskusji, bo masz intencje jej pomóc (o to Kosia w zasadzie prosi forumowiczów), a jeśli pojmuję to dobrze, to wciąż nie rozumiem skąd tyle jadu w Twoich wypowiedziach pod jej adresem. Chyba, że Twoim celem wcale nie jest jej pomóc... ale wtedy nie rozumiałabym skąd tutaj taka intensywna Twoja obecność? Lansik? Bicie rekordu w ilości postów? Zwyczajnie chciałabym zrozumieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie jareko, skoro producent okna przekracza dopuszczalne wymiary narzucane przez fabrykę profili to znaczy że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za produkt i powinien ponosić konsekwencje swojej radosnej twórczości...

z tego co wiem kilku producentów odmówiło wykonania tych okien w takiej postaci a Oknoplast nie odmówił tylko je wykonał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wymiarze i tak jak zostało to wykonane może jest dopuszczalne przez system Veki, nie wiem, mamy szerokość tylko 4,0 mb i wysokość 2,29 to nie jest tragedia wbrew pozorom i w bardziej g... profilu swego czasu firma Wanokna wykonała takich HKS-ów kilkadziesiąt i nie było z nimi żadnych problemów. Po ujrzeniu zdjęć oceniłem montaż tak jak na to zasługuje, jak jest wykonany oceni dokładnie ten, który będzie to wymieniał, ale już teraz będę upierał się przy swoim zdaniu - gdyby nie montaż nie byłoby z tą konstrukcją żadnych problemów - poza jednym - cięższą pracą klamki - ale to akurat specyfiką każdego HKS jest

Ale faktem jest że ja bym taką konstrukcję wykonał inaczej i kilka możliwości rozwiązania wypełnienia dziury o takich wymiarach Kosi zaproponowałem

A dlaczego jechałem ? Odbierając jej słowa tak a nie inaczej zareagowałem. Tyle jeśli chodzi o samobiczowanie się i samokrytykę na FM ;)

asiazett - co Wy z tymi rekordami wpisów? Kompleksy jakieś czy co? Rankingi mam w d.... a że męczę się z Wami ;) już prawie 8 lat ;) to i tych postów się nazbierało

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy się chwalisz czy żalisz, ale skoro sam na własnej skórze doświadczyłeś co to znaczy podpisać gó...ną umowę i ponosisz tego konsekwencje to powinieneś wiedzieć jakie samopoczucie ma ktoś kto ponosi odpowiedzialność za w sumie nie swoje przewinienia

 

To chyba nie jest tak do końca prawda, że Kosia odczuwa wyłącznie skutki nie swoich przewinień. Umowy, w tym także treść kart gwarancyjnych i wszelakie załączniki w nich powołane należy czytać i analizować przed ich podpisaniem. Tylko proszę nie mówić, że przeciętny konsument nawet na czytaniu nie musi się znać:-). Ewentualnie jak i z tym u niego słabo, zawsze można się udać z gadającym papierem do lepiej czytających.

 

to co Waszym zdaniem moi drodzy "oponenci" powinna zrobić?

 

O tym Kosia może dowiedzieć się osobiście:-)

 

i tu poruszasz bardzo ważna kwestię Cinek - i tylko tą drogą można "ruszyć " Oknoplast

 

A wcale, że nie:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega Test jak zawsze półsłówkami mówi - już wiemy że z pełnych zdań żyje :)

 

Ależ gdzież tam! Puszki się zbiera aluminiowe, z których później różne łotry robią kiepskie ramy okienne, co to świecą w kamerach:-).

 

 

... ale czasem nieoświeconych mógłby oświecić :)

 

Niejaki "Stary" proponował mnie w piątek, aby wznieść kilka stakanków oświaty w najbliższym czasie. Proponuję koledze prędziutko zapisać się do naszej klasy, to się deczko oświecimy:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Test ja tam nie wiem co Kosia podpisała więc w tej kwestii się nie wypowiem... Sam czytam wszystko, zawsze od pierwszej linijki do ostatniej zanim podpiszę więc pewnie nie jestem przeciętnym konsumentem ;)

mówiąc o nie swoim przewinieniu miałem na myśli to, że ani tych okien nie produkowała, ani ich nie montowała, ani czołgiem ich nie rozwaliła, może i nie doczytała jakichś drobnych druczków podsuniętych jej pod nos i nie zrozumiała zależności producent-sprzedawca i tego, że producent ucieka od odpowiedzialności za swój wyrób...

...dla mnie jest to trochę dziwne (na tyle prawa nie znam, może to normalne), że nikt nie przejmuje obowiązków gwarancyjnych po upadającym przedsiębiorcy który działał jak by nie było jako salon firmowy...

hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czytam wszystko, zawsze od pierwszej linijki do ostatniej zanim podpiszę więc pewnie nie jestem przeciętnym konsumentem ;)

 

Ha! Chciałaby dusza do raju!!! Przeciętny jesteś do bólu. Prawo stanowi, że:

"Przez p r z e c i ę t n e g o konsumenta należy rozumieć konsumenta, który jest dostatecznie dobrze poinformowany, uważny i ostrożny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...