Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wbrew temu co tu wypisuje bombelo, klienci mają do moje wiedzy i marki zaufanie zamawiając ciągle okna i większość klientów to polecenia osób, które w ciągu tych 16 lat miały przyjemność ze mną współpracować.

 

ja tego nie wypisuje ja wkleilem tylko linka jak to wspaniale twoi ludzie zamontowali komus okna

i uprzedzam ja takze tego nie pisalem

widac nie wszyscy tak ci ufaja jak mozna tam przeczytac

 

wiec naucz sie czytac i pojmowac tekst pisany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygląda na to, że temat się wyczerpał i ciągnie już tylko poprzez zapętlenie..

Pojawiły się ciekawe podsumowania (np.Sławka) ale ja w całej rozciągłości popieram Testa.

Psioczycie na nasze umowy z dostawcami (chociaż ich nie znacie), a sami udajecie małe dzieci, które na niczym się nie muszą znać (w Waszych umowach z wykonawcami na 100% są dane drugiej strony i chyba widzicie co podpisujecie?!).

Nam chodzi o to, by sprawę stawiać obiektywnie a nie rysowanie siebie jako wyłącznie pokrzywdzonych przez niedobrą firmę.

 

Problem Kosi to jedno. Współczuję, bo zawiodła się na znanej marce i miała prawo wierzyć, że coś takiego ją nie spotka. Tylko że idę o zakład, że w podobnej sytuacji większość polskich producentów zachowałaby się podobnie..

Relacje między salonem a producentem to szerokie zagadnienie i zgadzam się, że w takim przypadku szanujący się dostawca powinien bardziej zadbać o rozwiązanie podobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się skończy jak zmienimy polskie chore prawo:)

To chyba nie jest tak do końca prawda, że Kosia odczuwa wyłącznie skutki nie swoich przewinień. Umowy, w tym także treść kart gwarancyjnych i wszelakie załączniki w nich powołane należy czytać i analizować przed ich podpisaniem. Tylko proszę nie mówić, że przeciętny konsument nawet na czytaniu nie musi się znać:-). Ewentualnie jak i z tym u niego słabo, zawsze można się udać z gadającym papierem do lepiej czytających.

Ale ja nie miałam wyjścia, żeby tej umowy nie podpisać!! Jeszcze raz mówię: OKNOPLAST NIE MA SWOICH EKIP MONTAŻOWYCH i pewnie tak samo inne firmy- to jest chore prawo, a ja mam zamiar stworzyć precedens. Bez precedensów nie pa postępu. Zostałam zmuszona podpisać taką umowę, bo w innym przypadku musiałabym sama montować sobie okno. A jeżeli zostałam zmuszona, to nie jest to niegodne z prawem?

 

I druga sprawa: Czy to znaczy, że wygięte profile w banany; 2xfix+2x przesuwno-uchylne w jednej ramie długości 400cm i wysokości przekroju 68mm; zepsuty mechanizm uchylny w innym oknie, a także wygięte profile w dobrze zamontowanym oknie i wciąż szwankujące w nim drzwi, to nic nie znaczy??Tzn., że OKNOPLAST jest rozgrzeszony, bo montaż zaważył?? Co wy piszecie? Przecież to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardziej na błąd pomiarowy lub produkcyjny. Jakieś to takie sfilcowane... :(
sfilcowane? CO masz na myśłi bo nie kumam (

Architekt wiedział że 250 to realnie graniczna wysokość i zaprojektował od razu nadproże i podwójny HS-a ładnie się (moim zdaniem) wkomponował a cała ścianę i to nadświetle też fajnie wygląda - zdjęcia nie oddają całości zarówno od środka jak i od zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie ładniej wyglądałby ten HS w wys. np 2400 ale w jednym kawałku szczególnie że wnętrze ma podwyższone sufity. To co zostało tu zrobione nie jest brzydkie ale mogłoby być dużo bardziej efektowne... (Myślałem że pracujesz a Ty jak zwykle tutaj... )

Nie ma podwieszanego sufitu - całość jest taka, ze od wewnątrz widać i HS-a i nadświetle nad żelbetową belką

Problem z HS-em w kolorze jest taki że 230 to już granica której realnie nie należy przekraczać jeśli chce się mieć szczelność zagwarantowaną, 260 w białym także maksimum jakie wyciągnąć można

Pracuję, siedzę w pawilonie, opracowuję kolejne oferty, puszczam kolejne zlecenia, a tu.... a tu relaks i odpoczynek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt wiedział że 250 to realnie graniczna wysokość i zaprojektował od razu nadproże i podwójny HS-a ładnie się (moim zdaniem) wkomponował a cała ścianę i to nadświetle też fajnie wygląda - zdjęcia nie oddają całości zarówno od środka jak i od zewnątrz

A gdyby nie wiedział, to chyba można by było zrobić to w aluminium z jakimiś tam podziałami i też by się sprawdziło. Wiadomo, że by było drożej, ale to na etapie projektu można zweryfikować, a takie dodatkowe nadproże tez tanie nie jest. Ja tylko tak tu pisze w obronie śmiałych wizji:), bo jest wielu klientów, których na taki jeden otwór w aluminiowych profilach stać. A wg mojej wiedzy nie szerokość otworu jest kluczowa w oświetleniu tylko właśnie wysokość, a na tym to już się chyba trochę znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nawet i HS-a zrobić 6 m wysokiego - cena niewielka, ok 1000 Euro za 1 mkw i robią to w Portugalii

W aluminium owszem można, większe gabaryty są możliwe, nie przeczę, koszta wielokrotnie wyższe i starty ciepła realnie większe

Oczywiście nie musi wiedzieć, architekt może wogóle nie znać się na projektowaniu - wystarczy że ma wizję i potrafi ładnie rysować ;)

W końcu klient jak będzie szukał - zawsze coś znajdzie by wizję architekta spełnić, tylko jakoś większość ma gdzieś te wizje gdy nagle kosztorys rośnie o 100 czy 200 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie miałam wyjścia, żeby tej umowy nie podpisać!! .

Przystawili Ci pistolet do skroni ??? Najlepszą weryfikacją jest rynek. Nie podobało Ci się - trzeba było szukać innej firmy.. Piszesz jakby to była jedyny producent w kraju. Brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko....wyrąbisty HS :) , w drewnie można nawet ponad 6m takim cudem zabudować. Naświetle górne w tym wypadku też jest super rozwiązaniem a efekt końcowy może pozytywnie zaskoczyć. W nowoczesnej bryle domu wkomponuje się i naświetle i HS znakomicie.

 

Kwestia gustu i znajomości zasad projektowania nowoczesnych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz - przeciez okno ma niby pracowac na boki i w gorze

oczywiscie podparte sztywno

a ty sugerujesz ze kliny boczne zostawia sie na wieki - to jak ma taka rama niby pracowac ?

nawet ganisz montaz na dyble bo niby za sztywno dla pvc

 

Bombelo,

uczepiłeś się i tyle. Za wszelką cenę chcesz złapać na czymś Jareko. Powodzenia... ale zaczyna to być śmieszne.

Klocki/kliny podporowe zostawia się na stałe w określonych miejscach. Typowe okno ma 4 narożniki, tu widać tylko jeden..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczepilem sie

poprostu pytam bo nijak to sie ma do teorii pracy okna w otworze i pozostawienia odpowiednich wielkosci szcelin na piane/na prace ramy

 

nikogo nie chce zlapac to moja czysta ciekawosc bo do tej pory na FM naczytalem sie zupelnie czegos innego o pracy ramy w PVC, kotwach, dyblach, pekajacych ramach bo za sztywno itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczepilem sie

poprostu pytam bo nijak to sie ma do teorii pracy okna w otworze i pozostawienia odpowiednich wielkosci szcelin na piane/na prace ramy

 

nikogo nie chce zlapac to moja czysta ciekawosc bo do tej pory na FM naczytalem sie zupelnie czegos innego o pracy ramy w PVC, kotwach, dyblach, pekajacych ramach bo za sztywno itp

 

Troche nie temat, a i bylo niedawno w którymś temacie, ale by wyprostować:

przeciętne okno podpiera się na dole - by nie opadło.

I wypiera klockami - mniej więcej po przekątnej - tej na którą działają największe siły otwieranego okna - przeciwne narożniki są bez sztywnego podparcia, właśnie po to by miały się gdzie rozszerzać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i znajomości zasad projektowania nowoczesnych budynków.

Zgadzam się kwestia gustu. O gustach się nie dyskutuje, ale w moim guście to tez nie jest zwłaszcza, że to naświetle na górze niewiele daje, przy kącie padania światła w południe, a i to nadproże rzuca porządny cień, troche tak bez sensu.

 

A jeśli chodzi o śmiałe wizje, to akurat Wy powinniście się cieszyć z wyzwań i powtarzam, to jest jedyna droga do postępu. 100 lat temu nikt nawet o czymś takim, co przedstawiasz jareko, nawet by nie mógł pomarzyć w swoim domku. Nie hamujcie postępu, pomóżcie w realizacji. Co was to obchodzi ile to kosztuje, cieszcie się. Ja klientom, których na to nie stać nie projektuję dużych otworów, ale są tez tacy, którzy sami to proponują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale ja to tak kumam ze wtedy okno pracuje i wygina rame w rownoleglobok

 

gdzies czytalem ze czestym bledem jest pozostawienie klinow na stale ktore sluzyly monterom do pozycjnownia/wypionizowania okna przed pianowaniem

 

dobra to nie temat na to ale czytajac rady fachowcow FM czasem wiem coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...