Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Norma 673 jest jedyna słuszna w EU ale w Polsce TEŻ uznaje się 674 :)

 

Pitolisz Waść bez sensu. Obie normy są normami europejskimi (EN), a zatem posiadają taką samą treść i "obowiązują" w taki sam sposób na całym europejskim obszarze gospodarczym. Problem nie w normach, a ludziach, którzy je mają stosować. Na przykład specach od szkła:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro przy podpisywaniu umowy jeszcze się z tym zapoznam. Ale skoro wg was to jest gorsze od stali, to po co producent to wprowadza? jaki ma sens zamiana dobrego i sprawdzonego systemu na "gorszy"?

 

Z tego co piszą moi przedmówcy wcale nie wynika, że nowe rozwiązanie jest gorsze, a jedynie, że oni tak myślą. Sposobem na porównanie parametrów wzmocnienia stalowego standardowo stosowanego w tych konkretnych kształtownikach, w konstrukcji o podanym przez Ciebie wymiarze do kompozytu zbrojonego drutem stalowym może być jedynie porównanie momentów bezwładności obu wzmocnień, w obu osiach. Wtedy faktycznie okaże się, które z nich zapewni większą sztywność. Bez takiego porównania, to niestety kolejne pitu, pitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolisz Waść bez sensu. Obie normy są normami europejskimi (EN), a zatem posiadają taką samą treść i "obowiązują" w taki sam sposób na całym europejskim obszarze gospodarczym. Problem nie w normach, a ludziach, którzy je mają stosować. Na przykład specach od szkła:-).

 

Teoretyzujesz - jak zwykle nie znając realiów za Odrą.

Pokaż mi niemiecką szybę zespoloną cechowaną normą obliczneniową.

Francuzów nie ruszajmy - dalej uważają się za pępek świata i gdzieś mają EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro przy podpisywaniu umowy jeszcze się z tym zapoznam. Ale skoro wg was to jest gorsze od stali, to po co producent to wprowadza? jaki ma sens zamiana dobrego i sprawdzonego systemu na "gorszy"? nie rozumiem...

 

Bardzo dobrze myślisz - ktoś to policzył i na tej podstawie wdrożył do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam swoje pitolenie :) :

- rynek jest zalewany pseudo rewelacjami. Cieńsze profile z większą ilością komór, niby nowoczesne wzmocnienia, pianki w środku, wzmocnienie zamkniete mimo iż w zupełności wystarczają zwykłe..

Robi się tak, bo inni też tak mają i trzeba gonić "postęp". Nawet nie wnikając w ich sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą moi przedmówcy wcale nie wynika, że nowe rozwiązanie jest gorsze, a jedynie, że oni tak myślą. Sposobem na porównanie parametrów wzmocnienia stalowego standardowo stosowanego w tych konkretnych kształtownikach, w konstrukcji o podanym przez Ciebie wymiarze do kompozytu zbrojonego drutem stalowym może być jedynie porównanie momentów bezwładności obu wzmocnień, w obu osiach. Wtedy faktycznie okaże się, które z nich zapewni większą sztywność. Bez takiego porównania, to niestety kolejne pitu, pitu.

Problem w tym Teście że Inoutic coś nie za bardzo się chwali tymi danymi. Przy takich ruchach ze wzmocnieniem istotne są 2 rzeczy (poza kosztami oczywiście); co zyskujemy na termice i jak ewentualnie traci statyka. Eforte to bardzo udany system, Uf ma jedno z najlepszych. Mają papier z Rosenheim mówiący o Uf=0,95 dla złożenia ze stalą ale tylko enigmatycznie podają że z wzm. termicznym może być lepsze. Parametrów statycznych tego termicznego też nie publikują.

Kiedy z pół roku temu weszło na polski rynek i zaczął je stosować Producent o którego oknach tu (jak sądzę) mowa określił jego statykę jako zbliżoną do stali ZLE 184 (lx=1,95 ly=1.15) a izolacyjność złożenia prawie się nie zmieniła. Max wymiary skrzydła w kolorze na stali którą wymieniłem to wg Inautica 900x2100.

Czyli fundujemy sobie przeciętną (zgodzisz się myślę) statykę zyskując coś na drugim miejscu po przecinku na Uw. Stąd napisałem że wykluczałbym je w balkonach, w oknach wg uznania.

A dlaczego kolega titan może je mieć w cenie stalowego? Bo chyba nie tylko ja myślę że ten element świetnego skądinąd systemu Eforte świata nie podbije.

 

P.S. Jeśli wydębisz od Inautica jakieś zertifikaten na to wzmocnienie to pochwal się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli testowac na sobie nowości nie polecacie. Skoro ewentualny zysk nie bedzie zbytnio zauważalny, to chyba jednak pozostane przy dotychczasowym systemie. Sprzedawca mnie namawiał, ale lepiej nie ryzykować :)

Zawsze możesz przetestować sprzedawcę i zapytać co ono konkretnie daje czyli jak zmienia się Uf, przy stali jest to 0,95 a przy tym wzmocnieniu nie pamiętam ale było ciut niższe, w praktyce bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym Teście że Inoutic coś nie za bardzo się chwali tymi danymi.

 

A to fakt.

 

Parametrów statycznych tego termicznego też nie publikują.

 

Fakt. Nie spotkałem takiej informacji.

 

Kiedy z pół roku temu weszło na polski rynek i zaczął je stosować Producent o którego oknach tu (jak sądzę) mowa określił jego statykę jako zbliżoną do stali ZLE 184 (lx=1,95 ly=1.15) a izolacyjność złożenia prawie się nie zmieniła. Max wymiary skrzydła w kolorze na stali którą wymieniłem to wg Inautica 900x2100.

 

Kolejny raz muszę napisać: Brak danych. Ale uznając, że parametry są jakie są, to główki nie urywa:-).

 

Jeśli wydębisz od Inautica jakieś zertifikaten na to wzmocnienie to pochwal się ;-)

 

Spróbuję podrążyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem wzmocnienia stalowe i muszę wierzyć, że takie będą :) Jak powiedziałem sprzedawcy, że stal jest lepszym wzmocnieniem jeśli chodzi o wytrzymałość, a zyski cieplna na kompozycie będą dla mnie raczej nieodczuwalne, chyba że on sądzi inaczej, to powiedział, że zamawia stalowe :) więc coś musi być na rzeczy :) a obliczeń nie posiadał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem tu nowy i w sumie to mam 2 rzeczy

1. Od wczoraj czytam wszystkie posty w kolejności od tył u i od 72 strony doszedłem do 48 i co ciekawe... Na stronach końcowych tj gdzies tak na 72-60 głównym tematem jest Post użytkownika Kosia - problemy z firmą Oknoplast. no i tak doszedłem do strony 47 lub 48 gdzie po raz pierwszy Kosia pisze o swoich problemach i w odpowiedzi na to zgłasza sie pracownik z oknoplastu z prośbą o kontakt - po 3 tygodniach pisze znowu że nikt sie nie odezwał - więc musi cos tutaj byc nie OK.

2. Mam zamiar kupic Okna i Oknoplast w porównaniu z firmami Budvar, Okno-Pol jest 5-10 % droższy i obsługa zdecydowanie przekonująca

 

to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś:)

 

Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.

A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok:)))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.

Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś:)

 

Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.

A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok:)))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.

Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje

 

widzisz kosiu bardzo często było mówione o tym właśnie problemie z suwankami (choć ja osobiście uważam że dobra suwanka nie jest zła:) )

i że ruchomy słupek w tarasie daje więcej plusów

wybór taras z ruchomym słupkiem ,PSK. HS bardziej chyba zależy od szerokości otworu

klikanie (klik klik klik) pochodzi z klamki? czy strzelają okucia?jeśli z klamki to można wymienić :) jak z okuć to już gorzej !

co do porównywania okien na zasadzie że jedno się zamyka "lekko" inne nie to też bym się wstrzymał bo są okna gdzie masz 2 zaczepy na całym skrzydle z bardzo dużą tolerancją a są okna gdzie masz 5 zaczepów i już będzie różnica nie wspominając o docisku itd

 

do twojego konkursu nominuję okno w opcji stało szklenie z szybą "czyszczącą" :) i najlepiej jak będzie wstawione na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wypowiedzi kosi mam pytanie.

Czy ta opisywana głośność dotyczy

a) tego jednego konkretnego okna, któe mzamontowane jest u koleżanki?

b) wszytstkich suwanek oknopalst

c) suwanek wszystkich firm,

????

bo trochę ciężko mi wywnioskować z tego postu

 

ten konkretny problem polegał na złym montażu suwanek na jednej ramie przez partnera handlowego który się później zamknął i nie było gdzie reklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dawna jest więcej niz -40%. Procenty to nie wszystko. Liczy się zawartość oferty i ogólna kwota końcowa.

Konkurencja - Vetrex ruszył właśnie z promocją - dodatkowe -5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś długo trzeba czekać na tą promocje zimową w Oknoplaście, w której płacimy w listopadzie a okna mamy w lutym.

Ma być niby -40%.... pożyjemy, zobaczymy.

 

Od zawsze dodatkowy rabat zimowy to jest dodatkowe 5%. A że rabat podstawowy wynosi na niektóre modele okien 30-32% to dodatkowe 5% promocji zimowej i 5% za 100% wpłatę daje kosmiczny rabat 40%. Jednak Ty jako konsument kupujesz 5 do 10% taniej okna niż w szczycie sezonu.

I co ważne rabat ten się nie sumuje czyli dla przykładu 30+5+5% daje realne 36,82% od ceny cennikowej. Dużo klientów tego sobie nie policzy i patrzy tylko na cyferki z rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...