Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlewozmywaki


lipne12

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum więc jeżeli poruszam stare tematy to wybaczcie.

Otóż remontuje kuchnie i podjąłem decyzje o kupnie granitowego zlewozmywaka.

Rozpiętość cenowa pomiędzy firmami jest porażająca.

Dlatego postanowiłem zapytać o opinie użytkowników.

Otóż słyszałem aby przy wyborze zlewozmywaków granitowych unikać chińskich produktów. Co jest zresztą zrozumiałe.

Ale trafiłem na atrakcyjne cenowo zlewozmywaki granitowe firmy "Eurodomo" oraz "Deante"

Bardzo proszę o opinie co sądzicie o tych firmach. Dodam, że na zakup Franke lub Teka po prostu mnie nie stać.

Którą firmę możecie polecić z tych dwóch "tańszych" które wymieniłem?

Czekam na jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie związane ze zlewozmywakami granitowymi. Planuję takowy kupić, ale chciałbym wyciąć w nim dodatkowy otwór na filtr osmotyczny (10x25mm). Czy wykonanie takiej pracy samemu może być ryzykowne (pęknięcie)? Oczywiście nie zamierzam przebijać się gwoździem.

Czy ktoś z Forumowiczów posiada w domu takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem firmy Deante za niecałe 800zł,sprawuje się super w podobnej cenie co Teka,jak niedroższy więc ni 8) erozumiem czemu tak Teke wyróżniasz,to ta sama półka a opinie użytkowników Teki mnie niezachęciły więc kupiłam Deante,co innego Franke,tu kłaniam się do stóp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damro zależy czego się szuka, jak ma dokładnie wyglądać zlewozmywak bo całkiem fajne granitowe od franke kosztują też do 1000zł, chyba, że chce się jakiś niestandardowy to wtedy faktycznie trzeba sporo zapłacić.

dlatego napisałam że posiadam Deante za 800zeta i jestem zadowolona a autorka wątku dała do zrozumienia że Teka i Franke jest poza zasięgiem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, taka mała niekonsekwencja się po prostu wdała jeśli ten zlewozmywak co masz u siebie jest jakiś standardowy i kosztuje 800zł to spokojnie może rozglądać się swobodnie po firmach. Generalnie przy granitach dobrze jest kupić porządny nie twierdzę , że te o które pyta są złe- po prostu nie miałem, z żadnym do czynienia. Chodzi o uniknięcie problemów z domyciem, czy odbarwianiem , granit ma być wygodą a nie torturą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Teke dokładnie ten

http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0000495&categoria=CA-0000008&idioma=pl&backto=Zlewozmywaki&nameProd=LINEA%20400/400&nameCat=Zlewozmywaki

 

i stal dla mnie beznadziejna cały czas jakś taka matowa i trzeba czesto czyścić...już nie wspmnę o tych rogach :-? Na moje oko lepszy miałam w starym domu za 150zł z marketu :wink: Moja Teka jedynie wygląd ma fajny...a i jego wielkość jest super 40x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Blanco ZIA 45S... co prawda juz nie ma takiej super promocji, jak pod koniec 2008 roku... i kosztował ok. 850zł bez beterii... ale jest z dodatkową powłoką jakąś telflonową... jest super... na razie jest zamontowany dwa tygodnie... ale wystarczy przetrzeć samą gąbka... nawet bez płynu i wszysto pięknie schodzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deante seria zeta 1.5 komory kolor antracyt i jestem bardzo zadowolona...na poczatku wkurzały mnie plamy od wody :o,ale niemieliśmy zalozonych filtrów w czasie budowy ...ale jak je zalozylismy po przeprowadzce problem zniknoł....niema zadnych odbarwien przebarwien ani plam po wodzie..raz na 2-3 tygodnie myje go bardziej dokładnie wycieram do sucha i smaruje oliwką dla dzieci i to wszystko.....zlewozmywak uzytkuje od grudnia 2008.

Ja ze swojej strony mogę polecić tą firme...franke jest napewno lepszy wkońcu cena musi być adekwatna do towaru choc troche...

ja stwierdziłam ze przy korzystaniu ze zmywarki niepotrzebuje zlewu w cenie zmywarki wkoncu bedzie słuzył do sporadycznego mycia naczyn a czesciej do mycia warzyw owoców ...odcedzenia ziemniaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam ceramiczne ( jak uwywalka ). Zadne granitowe , kompozytowe , inne takie.

Piekny , gładziutki , zadne plamy sie nie trzymaja , superlatwo sie myje , zadnych zaciekow i innch takich klopotow na ktore skarza sie wlasciciele stalowuch , granitowych i róznych corianowych kompozytow

Mam Villeoy-a , robi tez je chyba Blanco i jeszcze jaks firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...