Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz drewniany zręczny domek - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do tzw granic miasta Rzeszowa ok 14 km,

http://mapa.targeo.pl/1_Rzesz%C3%B3w,,2_babica,#targeo-top

czyli blisko,

w najbliższych trzech latach mam mieć jakieś 3 -4 km do węzła ekspresowej drogi s-19,

czyli blisko

oprócz tego w "gminie" i lekarz, i przedszkole,szkoła, liceum, praktycznie wszystko na miejscu,

a jak blisko do lasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Burek, mi się swoją okolicą nie chwaliłeś :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Chyba Cię już więcej nie zaproszę do siebie... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Myślałem że znasz okolice Rzeszowa:), ładnie co :p :P

Jak narazie pojawiły się pierwsze problemy z urbanistą

projekt mu do okolicy nie pasuje, chyba chce coś zarobić,

się go przyciśnie w inny sposób...

 

A zaproszenie masz zawsze, to chyba nie muszę mówić,

całą rodzinką oczywiście.

 

Znalazłeś te deski? samochód gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jak oglądam Twoje postępy to zaczynam trochę żałować , że bardziej nie pojechałem ze zmianami....

:lol:

 

tylko czy to byłby jeszcze wtedy zręczniak?

 

gratuluje postępów ale....

 

więcej zdjęć proszę!!! , więcej wpisów... i wogóle... :lol:

nie mogę się doczekać... może jakaś szersza perspektywa?

kiedy można będzie wpaść na kawę i ciasteczka?

fajnie , że się takie oryginalne projekty porobiły....

.. i że nie są sknocone :lol:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej annecy :D

ostatnio tempo prac spadło i dlatego zdjęcia są raz na jakiś czas - po prostu nic się nie dzieje. Dekarze dłubią ten dach już ze dwa tygodnie - krzywo było niemożliwie. Jak dekarze skończą to wchodzi ekipa z wylewkami i hydraulik. A potem około 2 miesięczna przerwa. Z wykończeniówką ruszamy dopiero od stycznia.

A ja już usilnie pracuję nad wnętrzami :D :) :D

Z tą szerszą perspektywą też mam kłopot bo miejsca mało. Od frontu domu do ogrodzenia 5 metrów, z boków po 4 metry do siatki i muru. A z tyłu stoi stary budynek i też tylko z 8 metrów pewnie jest.

A propos zmian w projekcie to co byś u siebie pozmieniał??? aha i pamiętaj, że ja buduję wersję A (C była za szeroka :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej annecy :D

ostatnio tempo prac spadło i dlatego zdjęcia są raz na jakiś czas - po prostu nic się nie dzieje. Dekarze dłubią ten dach już ze dwa tygodnie - krzywo było niemożliwie. Jak dekarze skończą to wchodzi ekipa z wylewkami i hydraulik. A potem około 2 miesięczna przerwa. Z wykończeniówką ruszamy dopiero od stycznia.

A ja już usilnie pracuję nad wnętrzami :D :) :D

Z tą szerszą perspektywą też mam kłopot bo miejsca mało. Od frontu domu do ogrodzenia 5 metrów, z boków po 4 metry do siatki i muru. A z tyłu stoi stary budynek i też tylko z 8 metrów pewnie jest.

A propos zmian w projekcie to co byś u siebie pozmieniał??? aha i pamiętaj, że ja buduję wersję A (C była za szeroka :( )

 

hmmm... w sumie mój zręczniak mógłby być 20 procent większy....

mam na myśli wzdłuż , wszerz, i do góry... hehe

większość zmian dotyczy tylko zastosowania lepszej jakości materiałów...np. parkiety zamiast paneli...

ale wtedy bym jeszcze pewnie był na etapie czarnej d....

można by jeszcze pofantazjować z rozbudową zręczniaka o ogród zimowy... :lol:

z tym , że zreczny ma tak prostą bryłę , że nie wiem jak by to zrobić nie burząc jego harmonii...

fajnie też wyglądają te duże otwory okienne u Ciebie (chyba w kuchni?)

od ściany do ściany... tylko u mnie kuchnia jest od północy i w sumie nie chciałem tam dużych przeszkleń... ale wyglądałoby super !

 

to jest mój pierwszy dom i rozpoczynając budowę byłem totalnie nieświadomy czasu, rozmachu, poświęceń, możliwości i innych kwestii... wybrałem ten dom bo chciałem mieć przytulne i otwarte gniazdko dla siebie i moich bliskich a kiedy się szkodniki w świat wyniosą znów panować w swoim stosunkowo małym i ekonomicznym domku... :lol:

poza tym fajnie by było móc zastosować wszystkie dostępne bajery zwiększające komfort i ekonomię? domu typu rekuperacje, solary, pompy gruntowe ciepła , inteligentne systemy zarządzania domem , agregaty prądotwórcze oraz... jacuzzi w budowane w przedłużony taras...:lol:

 

póki co brakuje nam kasy na skończenie góry , tarasów i podbitki... o podjeździe nie wspominam... :oops: czas pokaże... może kiedyś niektóre z tych rozwiązań , będą na tyle dostępne, że dokonam generalnego remontu za parę lat i pozmieniam to i owo...

póki co , trza zarobić na to wszystko... :lol:

 

pozdr i dawać zdjęcia ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wybrałem ten dom bo chciałem mieć przytulne i otwarte gniazdko dla siebie i moich bliskich a kiedy się szkodniki w świat wyniosą znów panować w swoim stosunkowo małym i ekonomicznym domku... :lol:

widzę annecy, że podobna filizofia nam przyświecała ....

moje "szkodniki" jeszcze małe, ale kiedyś nadejdzie ten dzień, że pójdą w świat i pewnie tylko czasem wnuki (brrrrr...) podrzucą, a wtedy mój zręczniak spisze się na medal , jestem tego pewna. Bo w tej chwili też mam wrażenie, że ten miejsca mogło by być ciut więcej.

Swoją drogą to Cię podziwiam - jeszcze budowa nie skończona a Ty już o dużym remoncie rozmyślasz :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...