Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pogaduchy ze Słoneczkiem w tle


Recommended Posts

Najpierw pogratuluję, bo otwarłaś mi Ryska 21-szą stronkę.

A dziekuję, dziękuję .... :lol:

 

No to masz secamku braki w wiadomościach, bo zwolnienia z ZUS- u nas na 2 lata są. Chyba, że mnie, głupiej babie, jakiś kit wcisnęli dla zachęty :roll: :wink: /dobra ta zachęta/

Nic Ci nie wciskali :D

 

ZUS:

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla tych osób w 2010 r. stanowi zadeklarowana kwota, nie niższa niż 395,10 zł (30% kwoty minimalnego wynagrodzenia w 2010 r.).

 

Za 2010 r. składka na ubezpieczenia społeczne wyżej wymienionych osób nie może być niższa niż:

 

◦77,12 zł

(tj. 19,52%) na ubezpieczenie emerytalne

◦23,71 zł

(tj. 6%) na ubezpieczenia rentowe

◦9,68 zł

(tj. 2,45%) na ubezpieczenie chorobowe jeszcze dobrowolne

+ pełne zdrowotne

Składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2010 r., począwszy od składek należnych od dnia 1 stycznia 2010 r., nie może być niższa niż:

 

•233,32 zł (tj. 9,00% podstawy wymiaru)

 

 

POWODZENIA!!!

Spotkanie ? - czemu nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jednak fajne te ulgi są :D

 

Ryska, a Ty czasem w jakimś biurze rachunkowym nie rabotasz, bo mi tu fachurą zajechało jak nic? :wink:

 

No i byli dziś do mojego kompa panowie....i się dowiedziałam........że sobie kompa muszę zmienić, bo za stary :evil: . Ewentualnie RAM-u dołożyć :-?

A najlepsze jest to, że oczywiście jak oni byli, to oczywiście, łącze wtedy działało idealnie :evil: :evil: :evil: I jak ja miałam im wytłumaczyć, że nie jest OK :evil: A żeby było jeszcze śmieszniej, to 10min po ich wyjeździe połączenie siadło. Noszzzzzz :evil: :evil: :evil: Ale zadzwoniłam, powiedziałam, że znów nie halo i......mam obserwować czy nie przeciążam grata. Toż jak rano gada włączę i on już nie teges i humory miewa :evil: to jak ja mam go przeciążać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej podlega opłacie w wysokości 100 zł, za każdą zmianę wpisu, opłata wynosi 50 zł. Wpisuj ile się da !!!! Papier jest cierpliwy :D

 

A tak prywatnie :wink: to wytrwałości, pomyślności, sukcesów na nowej drodze zawodowej - :D

Powiedzie się! tym bardziej, że będziesz szkolona i przeszkolona :D

Może wyrwiesz jakieś dofinansowanie - bezzwrotne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej podlega opłacie w wysokości 100 zł, za każdą zmianę wpisu, opłata wynosi 50 zł. Wpisuj ile się da !!!! Papier jest cierpliwy :D

 

A tak prywatnie :wink: to wytrwałości, pomyślności, sukcesów na nowej drodze zawodowej - :D

Powiedzie się! tym bardziej, że będziesz szkolona i przeszkolona :D

Może wyrwiesz jakieś dofinansowanie - bezzwrotne :roll:

 

Nie wyrwę, bo nie ma 2w1. Na szkolenie jadę za free /no za 235zł/ to na inwestycję dać już nie chcą :-? Od ubiegłego roku zmieniły się przepisy i juz tak nie ma.

 

A jak ja pytałam w Powiecie, to u nas nic nie kosztuje zarejestrowanie i zmiany we wpisach też. Czyżby "co kraj, to obyczaj"? Dopytam, bo wpisu i tak dokonam u siebie w gminie, a jutro bedę w okolicy.

 

Z resztą i tak na wszystko muszę czekać, aż dostanę świadectwo pracy, więc całość się przeciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afrodyta, będziesz nocować we Wrocławiu?

Gdzie idziesz na to szkolenie, podaj ulicę i kiedy :) ?

:lol: :lol: :lol:

Mam zamiar we Wrocku spędzić /jak wszystko będzie OK/ jakieś 6 nocek :lol: Po trzy w tygodniu. Ośrodek jest na Kołątaja, niedaleko PKP. Ale kiedy to nastąpi, to Święci Pańscy nie wiedzą :-? Jestem optymistką i liczę na drugą połowę kwietnia. Śśśśśię okaże....

 

Dyć dlatego kołaczą mi się myśli, coby jakie spotkanko utargować. Taaaaaka okazja jużi się nie napatoczy :lol: :wink: Tyle, że ja po Wrocławiu, bez GPS-a się nie poruszam. A czasu też będzie maławo, bo 10g dziennie będzie nauka. Liczę, że to będzie od 8:00 do 18:00 a wieczór móóój.

 

Dla mnie takie szkolenie to jak wyjazd na wakacje :lol: Prania - niet, sprzątania - niet, gotowania - niet. Dwa lata temu byłam w Poznaniu /też na szkoleniu, ale firmowym/ 5 dni. Ale jakie odprężenie, wracałam jak po 2 tyg. wakacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się chętnie z Wami spotkam.

 

Od razu uprzedzam, że z netem dalej źle. Od czwartku nie było :evil: Poprzekładałam gadzinie wtyczki do innych gniazd w routerze, zmieniłam gniazdo dla karty i NIC :evil: :evil: :evil:

 

Oj nie ręczę za siebie w poniedziałek, jak się w końcu dodzwonię do serwisu :evil: :evil: :evil: A syndrom odstawienny nieźle daje popalić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...