Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DEFRO AKM LUX jakie macie nastawy ?


plakon

Recommended Posts

Anusiak1 Twój piec to który rok produkcji ? Bo w moim tryb letni znaczy że temperatura zadana CWU to również temp pieca. Może teraz zmienili oprogramowanie?!

Ja ten problem obszedłem ale to inny temat. Aby Ci równo palił sprawdź czy ruszt tzn otwory w ruszcie nie są zatkane wyjmij tą blachę wyczyść i przepchaj otwory gwoździem. Sprawdź też otwierając tylną klapę wraz z wentylatorem czy pod rusztem nie zebrało się zbyt dużo materiału który uniemożliwia nawiew. Sprawdź ciąg kominowy czy nie jest za mały. wyczyść komin, a przede wszystkim wyczyść kanały w piecu i rurę łączącą piec z kominem. Później napisz czy coś pomogło. Jeżeli nie będziemy próbować dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Arek 12. Według mnie to masz zbyt krótki czas przerwy wentylatora. Spróbuj czas przerwy wentylatora wydłużyć do 30 min., a czas pracy zwiększ do przynajmniej 20 sek. Napisz jeszcze jaki masz miał (kopalnia i wartość energetyczna) Wbrew pozorom to ma istotne znaczenie. Niektóre kopalnie mają węgiel o zbyt dużej spiekalności co skutkuje m. in. szybkim wygasaniem ognia (np kopalnia Marcel). Napisz jak wygląda palenisko kiedy Ci "samo" wygaśnie. Czy jest węgiel (miał) na palenisku czy też zdąży się wypalić bo np. czas przerwy podajnika zbyt długi. No i musisz pamiętać że miał winien być SUCHY. Ważna też jest histereza pieca ustaw na 2 'C. Dziś muszę kończyć. Napisz o postępach. Ten piec na pewno da się ustawić trzeba tylko cierpliwości i trochę doświadczenia. Edytowane przez alan126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Anusiak1 Twój piec to który rok produkcji ? Bo w moim tryb letni znaczy że temperatura zadana CWU to również temp pieca. Może teraz zmienili oprogramowanie?!

Ja ten problem obszedłem ale to inny temat. Aby Ci równo palił sprawdź czy ruszt tzn otwory w ruszcie nie są zatkane wyjmij tą blachę wyczyść i przepchaj otwory gwoździem. Sprawdź też otwierając tylną klapę wraz z wentylatorem czy pod rusztem nie zebrało się zbyt dużo materiału który uniemożliwia nawiew. Sprawdź ciąg kominowy czy nie jest za mały. wyczyść komin, a przede wszystkim wyczyść kanały w piecu i rurę łączącą piec z kominem. Później napisz czy coś pomogło. Jeżeli nie będziemy próbować dalej

 

Cześć,

Mam piec z 2011r. i faktycznie coś zmieniali w sterowniku w porównaniu do roku 2010 , ale nie wiem co?

A problem który wcześniej opisywałem wynikał z braku mojej cierpliwości , ale teraz już wszystko jest ok.

moje obecne nastawy:

Grzanie 140l. CWU i około 100m domu

Praca:

- co 4 min.

- wentylator na 20%, przysłona około 50%

Podtrzymanie:

- podawanie co 20min

- wentylator co 5 min. na 1 min. 20%

Podajnik starcza na 4 dni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do uzytkownikow DEFRO AKM

Posiadam taki piec 22kw z 2010 roku,zainstalowany w tym roku na wiosne i odpalony tylko na probe.

Powierzchnia calkowita do ogrzania to okolo 210m2.(uzytkowa 160m2)

 

 

Ostatnio robilem probe palenia i co sie okazalo po okolo 3 godzinach nie udalo mi sie przekroczyc temperatury 53 stopni na piecu.(zadana 60stopni)

Grzalem tylko w trybie C.O. ,

przerwa podawania 2-3min

wentylator 30-50%

 

opal to mial 25MJ

 

 

W czym moze byc problem?

 

Aha jeszcze jedno , w zimie chcialbym juz palic, pomimo ze nie bede mieszkal, ale cos tam bede dlubal przy wykonczeniu domu,

i chcialbym zeby w domu utrzymywala sie temperatura 10-15 stopni, w jaki sposob mam to uzyskac? jednoczesnie zeby na piecu byla wymagana minimalna temp. 50-55 stopni?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez przemo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dość długiej przerwie.

 

Jako że zaczął się nowy sezon grzewczy to pojawił się u mnie problem którego nie miałem rok wcześniej.

Spieki mam na całej powierzchni paleniska i chyba mnie coś trafi jak tego nie powstrzymam.

Jako że miałem wymieniany ekran dotykowy to chyba dostałem gratis najnowszy soft do sterownika :p gdyż teraz pokazuje odliczanie czasu do kolejnego cyklu pracy (podawania paliwa) a nie było tego wcześniej. Czy coś się jeszcze zmieniło nie wiem bo nie zauważyłem.

 

Jak na razie temp Co 55`C podawanie 5.30min podtrzymanie 10min wentylator próbuje ustawić od 100-10% aby zmniejszyć lub pozbyć się spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dość długiej przerwie.

 

Jako że zaczął się nowy sezon grzewczy to pojawił się u mnie problem którego nie miałem rok wcześniej.

Spieki mam na całej powierzchni paleniska i chyba mnie coś trafi jak tego nie powstrzymam.

 

Cześć,

Spróbuj całkowicie zakręcić dopalacze i powinno pomóc, mi pomogło. Wentylator ustaw na 20%

pozdrawiam,

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ważne pytanie. Jak ma być ustawiona płyta nad paleniskiem otworami do popielnika czy podajnika?

Kurcze zapomniałem jak to ma być po czyszczeniu pozimowym i dałem sobie otworami w kierunku popielnika.

 

Otwory powinny być od strony popielnika , ponieważ żar powinien utrzymywać się bilżej końca paleniska a nie podajnika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusiak1

Spróbuj zwiększyć przerwę podtrzymania (do 60 min) a wentylator w podtrzymaniu przerwę do około 15 min czas pracy went zmniejsz do 25 sek. teraz jesienią powinno to wystarczyć i zaoszczędzisz (może ) na paliwie.

Cześć,

Ogólnie jestem zadowolony z moich nastaw a zwiększenie przerwy podtrzymania nic mi nie da ponieważ kocioł w podtrzymaniu jest max 25 min. a wydłużenie tego czasu spowoduje tylko cofnięcie się żaru w stronę podajnika.

A jeśli chodzi o sadze to też mam ich mnóstwo nie zależnie od tego czy dopalacze mam odkręcone czy nie.

Edytowane przez Anusiak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja nadal mam spieki jednak teraz już mniej po drobnych korektach nastaw. Jednak problem w tym że nadmuch mam już na 5% czas podawania musiałem skrócić do 1.40min a tu mi się żar pali na zbyt dużej powierzchni paleniska (sięga aż do podajnika), jednak pali się tak głównie po bokach a środek pali się bliżej popielnika. Niestety częstsze podawanie nie pozwoli spalać do końca miału :( przerzucając do popielnika

 

I co tu dalej począć bo takie palenie to nieporozumienie buuuu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasypuje wiaderkiem 10kg i bardzo mało się kurzy.

 

Od dziś zaczynam projekt spalania spieków i zobaczę co z tego wyniknie.

Jak na razie pierwsza próba ponownego spalenia rozdrobnionych spieków przebiegła bardzo pomyślnie. Trochę więcej roboty ale straty węgla będzie można ograniczyć dość znacznie.

Edytowane przez lofitoys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasypuje wiaderkiem 10kg i bardzo mało się kurzy.

 

Od dziś zaczynam projekt spalania spieków i zobaczę co z tego wyniknie.

Jak na razie pierwsza próba ponownego spalenia rozdrobnionych spieków przebiegła bardzo pomyślnie. Trochę więcej roboty ale straty węgla będzie można ograniczyć dość znacznie.

 

Nie przesadzasz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie projekt ponownego spalania spieków działa bez problemów. Piec chodzi na samych pokruszonych spiekach jak na węglu dodatkowo nie tworząc kolejnych spieków. Pomieszany z miałem zmniejsza ogólną ilość spieków. Niestety sam miał nadal tworzy duże ilości spieków :(

 

Trochę zabawy teraz mam jednak oszczędność opału widać gołym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Czy macie moi drodzy jakis patent na zasypywanie DEFRO AKM suchym mialem, coby sie az tak bardzo nie kurzylo podczas tego zabiegu?

 

Pozdrawiam

 

cześć,

 

ja też zasypuję wiaderkiem (jakieś 10 kilo), dodatkowo w tamtym roku jak miałem bardzo suchy miał, zraszałem go delikatnie wodą (plastikowa butelka + korek z dziurką), czasem już w podajniku. Efekty całkiem znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...