Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DEFRO AKM LUX jakie macie nastawy ?


plakon

Recommended Posts

zauważam taka ogólna tendencję na forum.... wszyscy chą coś powiedziec ale nei mają zielonego pojęcia... wszyscy mają podobne preblemy ale równiez nie mają zielonego pojęcia... każdy z nas obserwuje i poszukuje recepty na swoj piec.. ...

 

ja proponuje coś innego...

 

1. wykluczmy sie z tego portalu i załóżmy własna stronę czy też bloga o piecach węglowych dla debiliiiiiiiiiii

2. będziemy tam pisać pod nadzorem mądrzejszych jak spalac węgiel żeby było lepiej..

3. znajdziemy ludzi dobrej woli którzy zechcą nam pomagać w tej kwestiiiiiii ( tu naprawde jeste przekonany ze tacy się znajdą) nir pseido - fachowcy tylko przedstawiciele firm i znawcy tematu...

4. zakladam że prablem w każdym przypadku sprowadza sie do identycznych kwestii:

4.1. - piec nei pali w ogole....czyli pinda blada...

4.2. - piec pali ale kupe forsy.... tez pinda plada...

4.3. - piec pali jako tako, ale sami nei wiemu jak to się stało...to juz najgorsza pinda blada...

4.5. - kompletnie nic nie wiemy o piecach... a to jeszcze gorsza pinda blada....

 

wobec obserwacji własnych zauważam że nie mamy pojęcia o spalaniu... ZAPALAJĄ się tutaj "fachowcy" którzy równiez nie mają pojęcia.. albo siebie samych promują... (niewiadoo co gorsze) pomocy i tak nie ma.. .

 

moja ambicją jest stworzyć rzetelną platfmnormę dla ludzi - palaczy, laików, którzy dzieląc się doświadczeniam i pomocą panują rynek piecy węglowych w takiim stopniu że w któryms momencie staną się FACHOWCAMI o pełnym przekorju komina. I to nie żart!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! powąznie gadam... bo to co tu widz ena tym formu mto tylko ddddd jaaaaasiuuuu karuzela....

 

ja jestem w stanie opłacić z własnych środków domenę lub bloga na którym coś takiego mogło by funkcjonować...

 

od was zależy reszta...

 

mam dość pieca węglowego choć uwielbiam schodzić do piwnicy i walczyć z żywiołem... i to jest moje motto, mimo teg ze w tym zakresie jestem kompletnym DEBILEM I DYLETANTEM.

 

serdecznie pozdrawiam tych którzy na ten post trafię i się nim zainteresują... zapraszam do kontaktu osobistego

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do palacza naprawde swietnie sobie radzisz z piecem. Mam ten sam pierc 22kw 200mkw do ogrzania 70-80m podlogowki 10grzejnikow bojler 140l i pali piec 25kg przy mrozach gdzie dochodzilo do -30 palil 35kg. Moja rada jest jedna jak piec bierzesz w tryb czuwania na noc to trzeba bylo sobie kupic piec zasypowy a nie z podajnikiem. Piec tak na okraglo bedzie sie rozpedzal ale po rozpedzie Palacz bierze go w tryb czuwania ciekawe :D Widocznie ciebie Palacz to przerasta a teraz winne trzeba przelac na innych. 90kg to spala piec u mojego znajmogo gdzie do ogrzania ma zaklad o powierzchni 450-500mkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraqers.. i po co ten jad? moze prowadzisz sprzedaż defro i dyrektor ci kazał popracować na forum...

 

1. czym palisz?

2. od kiedy palisz?

3. zapoznaj się ze zrozumieniem z moimi wypowiedziami i wtedy włącz się do dyskusji w spoósb kreatywny

4. jakie masz nastawy sterownika, bo jestem pełen uznania dla takiej ekonomii.

5. pewnie jest to zakład pogrzebowy, albo mroźnia.

 

winy nigdy nie przelewam na nikogo, biorę ją na siebie w pełni świadomy własnych ułomności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja użytkuję taki kocioł o mocy 22kW, opalam mialem, to moja pierwsza zima z tym "cudem techniki".

 

Palacz. Ja mam taki sam piec 22KW. Serwis jak narazie wymienił mi blache, a potem znowu przyjechali i wymienili mi blache i podajnik. (wczesniej ktos pisal ze za 3 razem uszczelke - ale mam nadzieje ze nie u mnie) I opisze Ci jakie mam warunki.

Spalam w nim groszek z Chwałowic i Marcela.

Chwałowice lepsze bo jest malutki i pali się pięknie.

Przy tych mrozach co teraz mamy to spalam 30kg/dobe.

Wcześniej przed silnymi mrozami spalałem 20kg/dobe.

Mam 210mkw podłogówki z tego 42mkw w garażu ale w nim mam 10*C

Mam 2 pompy, 1 miesza ciągle w piecu i jak otwiera sie zawór termostatyczny to grzeje CWU.

2 pompa miesza wode w podłogówce przez zawór termostatyczny.

Nastawy na teraz na piecu to podawanie co 1m30s. Wentylator 10% przysłona otwarta na 2cm.

Podtrzymanie podajnik co 20min wentylator 60s co 10min.

Histereza kotła 2 stopnie na piecu ustawione 60 stopni

W domu ok 21-22 stopnie w zależności od pomieszczenia.

Na dzień dzisiejszy ogrzewam chatę od 22 października i spaliłem 1900kg węgla.

 

Palacz spróbuj więc kupić kilka worków dobrego opału i sprawdzić czy spadnie spalanie - wykluczysz wtedy jakość opału.

Twój kolejny problem to to że musisz za każdym razem rozpalać co sprawia że układ przy rozgrzeawniu wpieprza opał - pracujesz niestabilnie.

Ja podczas nagrzewania podaje paliwo co 1:30 bo zauwazyłem że nagrzewa mi sie szybciej w jakieś 9minut wczesniej nagrxewał się przez 20 minut co psrawiało wydmuchiwanie ciepła do komina.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od jakiegoś czasu z "czuwania" zrezygnowałem, taka operacja była jedynie próbą kolejna nad piecem.

 

Pawelfi - palę miałem, ale dzięki za rady, na pewno zrobię próbe z groszkiem w najbliższym czasie.

 

obecnie spala mi jakieś 50kg miału 25 z piasta.

nastawy: podawanie 1,25, przerwa podtrzymania 25min, wentylator 8% podtrzymanie wentylatora co 3,5 minuty na 30 sekund.

temp zadana 55 stopni

ogrzewam chałupę 160m2, jest ciepło w kazdym miejscu.

 

wciąz mam niodparte wrażenie, że za duzo spieprza mi w komin, nie mam żadnej przesłony na czopuchu, którą mógłbym regulować odpływ spalin, choć przekrój rury kominowej mam zgodny z producentem czyli fi 180mm.

 

od 6 grudnia 2011r spaliłem 2,5tony, szacuję że około 0,5 tony poszło na próby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelfi w takim razie masz piec przed 2010 roku ja mam z 2010r i do tej pory nie bylo problemu z blacha inni uzytkownicy tez mieli taki problem. Palacz tak jestem przedstawicielem Defro odkad kupilem piec :stirthepot: A kasac nie lubie bo "chozbym chcjal to niemam cym" :)

Nastawy na dzisiaj to:

Zad C.O. 59st

Histeraz 2st

Podawanie 2min 25sec

Nadmuch 40%

Podtrzymanie podawania 25min

Nadmuch w podtrzymaniu 10min przez 35sec

Zad. C.W.U 40st

Histeraz 2st

Zawor 3drozny

4pompy

Z tego 2 pracuja na okraglo C.O jaki pompa od podlogowki

pompa C.W.U i cyrkulacja zalacza sie co godzine

Palacz i nie mam tez zadnej przeslony na czopuchu

Moje ustawienia lecz nie mozna do konca nimi sie sugerowac bo kazdy ma indywidualne ja przy ustawieniu podawania np jak u ciebie srednio co 1min 30sec mialbym palenisko w popielnku

Edytowane przez Kraqers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraqers - od początku trzebe było z sensem..ale odłóżmy miecze....

 

piszesz że cwu i cyrkulacja załącza Ci się co godzinę, co do cyrkulacji ok.. jest opcja na sterowniku ustawiająca pracę tej pompy, ale jak zrobiłeś, że cwu też pracuje co godzinę?

 

u mnie cwu po prostu ma histerezę chyba 4 stopnie, no i załączy się wtedy gdy potrzeba.

swoją drogą mam również 140l zbiornik poziomy i musze powiedzieć że cięzko z wodą u mnie, jeśli wykąpą się 2 osoby pod rząd pod natryskiem, to 3 musi poczekać jakies 15 minut za ciepłą wodą. Albo mam coś spieprzone w instalacji albo po prostu tak jest ..... Jak to jest u Ciebie?

 

Ciekawi mnie też gdzie masz podpięty czujnik od temperatury podłogówki ?

 

defro sa dwa czujniki w komplecie, jeden dla bojlera, drugi zwykle dla podłogówki, ja mam zapięty zaraz za pompą podłogówki, krótki odcinek od pieca około 80cm, wciąż meni zastanawia.... na piecu mam 55stopni a czujnik zaledwie 80cm dalej pokazuje 40..no czasami 42, 39.. się waha wiadoma rzecz... czujnik przymocowany taśmą do rurki mosiążnej. Jak to jest rozwiązane u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam do podłogówki mieszacz KAN THERM ,czujnik temperatury podłogówki mam zamocowany do rozdzielacza belka zasilająca i w zależności jak ustawie mam temp.zasilania podłogówki przeważnie ustawioną na 40 stopni.W Twoim przypadku jest to moim zdaniem prawidłowo bo na podłogówkę nie może iść za wysoka temperatura.

Pozdrawiam

Edytowane przez TIGER46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do C.W.U zle sie okreslilem cyrkulacja co 1h. Pompa od c.w.u jesli spadnie temp. o 2st tak jak jest ustawiona histereza. Cieplej wody nie brakuje nawet jesli umyja sie 4osoby pod prysznicem. Czujnik od podlogowki mam przed pompa na belce podobnie jak tiger bo mam tej samej marki rozdzielacz z mieszaczem. Ustaw pompe c.w.u moze na wiekszy bieg. U mnie rozdzialacz podlogowki jest w takiej samej odleglosci od pieca co u ciebie. Ustaw moze histereze cieplej wody na 2st a na piecu znow zwieksze zad. c.o. o 2st. Tylko nastawy najlepiej zmieniac co 24h zeby piec nie glupial tak bynajmniej ja robilem. Czasami wieksza temp. na piecu nie znaczy wieksze spalanie. Ja mam jeszcze zmontowany termometr za pompa C.O. i co zauwazylem ze np jesli na piecu zad. C.O. jest 60st to na rurach jest 45st. Najlepiej jak roznica temperatur miedzy piecem a rurami jest 25-30st. tak wychodzi z moich obserwacji Edytowane przez Kraqers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...