Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DEFRO AKM LUX jakie macie nastawy ?


plakon

Recommended Posts

Mam taka sama blache Tigera jak ty. Kolega w takim razie mial serwis u siebie nasze piece sa bez przerobek a takie piece jak ty masz na zdjeciu wychodzily od 2010r. Dodatkwo do tego jest blacha ktora mozna zawiesic na dwoch zebach widocznych na zdjeciu jesli bysmy mieli uzywac rusztu awaryjnego Edytowane przez Kraqers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no i sobie chłopaki o blachach pogadali... :) i jakoś cisza bo nikt nie wie co dalej ? dalej się u mnie pali :)

nie spotkał mnei jeszcze prblem z blachą, mam nadzieję, że jakoś mnie ominie... jestem dobrej myśli mimo tego że to tylko defro...

 

a zadam wszystkim uzytkownikom DEFRO pytanie, kto z WAS, budując się ponownie:

 

po pierwsze - wybrałby kocioł na węgiel,

po drugie - wybrałby defro (jeśli nie defro to co ? )

 

i po trzecie - co by zmienił w swojej instalacji ogrzewania...

 

no wiecie.. pomarzyć można, a to pytanie fajne jest uważam, przynajmniej z mojego putknu widzenia...

 

pozdrowienia

p.s.

mam nadzieję, że nie chlacie z powodu 14 lutego, nie znosze tego przyszywanego amerykańskiego święta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego domu raczej nie będę stawiał ale kto wie co się może zdarzyć,napewno zbudowałbym mniejszy domek(obecnie 180 użytkowej),nie oszczędzałbym na grubości ocieplenia i na 90% palił bym gazem(czysto i bez roboty).Biorąc pod uwagę moje obecne problemy na DEFRO raczej bym nie postawił.W instalacji napewno dałbym do obliczenia podłogówkę bo teraz mam zrobioną na oko i wydaje mi się że słabo się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak ponieważ żeby czuć komfort cieplny w pomieszczeniu muszę podawać na zasilanie 42 stopnie,mam porównanie z sąsiadem on ma na zasilaniu 36-37 *C i ma ciepło,metraż podłogówki ma podobny tylko że ja mam podłogówkę na mieszaczu KANTHERM a on taki prosty układ pompa +głowica termost.z kapilarą.

Nie wiem jak u niego z rozstawem rurek bo u mnie zrobili co 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy odczuwać komfort cieplny?? Ja mam np w łazience około 24, sypialni 19-20, w innych pokojach 21-22. Tu odczuwam komfort cieplny i cały czas mam krótki rękawek.

Reguluje temperaturę powrotu z podłogówki i ustawioną mam na 24 stopnie - jest to także temperatura podłogi. Przy wielkich mrozach woda do podłogi płynęła 30-31 stopni. Teraz +5 i woda zasilająca 26 stopni.

Swojego czasu jak robiłem podłogówke chcieli mi sprzedać w sklepie super mieszacz za 700zł.... Na szczescie zrobiłem po swojemu za 200zł i działa bomba

Rurki wszędzie co 15cm. łącznie 1400m rurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort to minimum 23*C,dla mojej połówki 21*C to zdecydowanie za mało.W mieszaczu mam rotametry-przepływ ustawiony na 2 ,pompa na 1 biegu,obecnie temp.zewn.-1*C na zasilaniu 38*C na powrocie 36*C temp.wewn. ok.23*C. Ciekawi mnie Twoja temp.26*C jakby to się sprawowało u mnie.Muszę jeszcze zmierzyć temp.na płytkach jak to się ma do mojej temp.na mieszaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zasilaniu leci woda 38*C a na powrocie jest 36*C to znaczy że woda oddaje tylko 2 stopnie. Wiec zmiana biegu pompy na wyższy spowoduje jedynie temperaturę wody na powrocie rzędu 37*C - moim zdaniem nic to nie da (temperatura podłogi może podniesie się o 1*C). To samo uzyska dźwigając temeperaturę zasilania na 39*C a zaoszczędzi na prądzie. Ja mierzę temperaturę powrotu która jest temperaturą podłogi (mierzone termometrem na podczerwień). Musisz zmierzyć temp podłogi wtedy się dowiesz czy podłoga oddaje temperaturę wody którą jest zasilana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widć wyraźnie że z podłogówką nie zawsze lekko... :) trzeba się jej nauczyć.

wydaje mi się że mieszacze nie bardzo sie sprawdzają, wiele z nimi kłopotu. Stawiam na prosty układ który i ja mam, czyli pompa i rozdzielacz i tyle...

rzeczywiście pompa od podłogówki powinna być ustawiona na 2 bieg - opór wody na rurkach jest zbyt duży i czesto 1 bieg nie daje sobie z tym rady, moze to doprowadzac do podwyższenia temperarury na piecu, nawet do tej awaryjnej.

 

ocieplenie mam 15 cm, pojawia się u meni na scianach i styropian i wełna, grubość zawsze 15cm. Ściany z wełny sa cieplejsze, mimo nominalnego wspołczynnika na korzyść styropianu, wełna pozwala na uzyskanie mniejszej ilości, co ja mówię, zdecydowanie mniejszej ilości mostków termicznych, w konsekwencji energetyka budynku jest korzystniejsza...ale to tak na marginesie.

 

na moim rozdzielaczu mam proste pomierniki predkosci wody...im szybciej płynie woda tym podłoga cieplejsza - proste.

zasilanie za pomą temperatura 45 stopni na podłogówce, powrotu nie mierzę, nie mam dodatkowych czujników, które pozwalałby mi to sprawdzać.

 

zaczynam się cieszyć bo poznaję moj piec i pozwala mi to zmniejszanie spalania węgla już mam około 30 kg na dobe - przy ostatnihc mrozach, gdzie muszę powiedzieć w ogole nie grzeje piętra, gdzie mam dodatkowo 55 m2. i tam jest ciepło.

 

nadal mam problem z wodą Kraqers!!!! pisałes ze tez masz 140 litrów... opiz swoj układ, ja nie moge sobie z tym poradzić, wykąpie sie 2 członków ;) i lipa... wody nie ma... (w sensie tej ciepłej) wqur...a mnei to bo moja Połowinka ma za chwilę uruchomic małą działalność gdzie woda będzie jej schodzić dośc mocno...

 

 

gdybym sie budowął raz jeszcze, nie rezygnowałbym z węgla, może nawet DEFRO, kto wie... myślę że wszyscy producenci czarują podobnie. To tak jak z autami, no cholercia... czym one się różnią??? wszystko prawie to samo....

zmieniłbym na pewno układy - obwody podłogówek i grzjeników, tutaj dałem się wyrolować wykonawcy...czuje sie nabity w butelkę... inaczej bym to zrobił zdecydowanie, na pewno więcej obwodów, tutaj nie powinno się oszczędać na rozdzielaczach, jeśli trzeba ich 15, to niech będzie, oszczędność jest żadna wobec późniejszego komfortu użytkowania i możliwości "nawigacji" ogrzewaniem w domu.

 

komfort użytkowania to ja rozumiem tak, że jak chodzę, to czuję na stopach że mi w nie ciepło i tyle, na pewno taka temperatura odda ciepło w w kubaturę pomieszczeń.

 

aha... pochwalę się jeszcze, że naczelnym sterownikiem nastawów i rozdzielaczy podłogowych jest moja Piekna Połóweczka :) opanowała to do perfekcji.. zmusiłem ją oszczegając, że jak będę schorowany to ona musi widzieć co robić...

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak juz mozna pomoc. Na piecu teraz mam zad. C.O. 45st. Boiler mam zaraz nad piecem dokladnie z jakies 50cm pompa C.W.U. ustawiona na 1biegu i teraz moga sie umyc maks 3 osoby ;). Problem teraz mam z tym jak ustawic piec poniewaz zaczyna mi go dusic przedmuch w podtrzymaniu co 8min. Glupi juz jestem bo nie chce sobie zasmolic zbytnio pieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego domu raczej nie będę stawiał ale kto wie co się może zdarzyć,napewno zbudowałbym mniejszy domek(obecnie 180 użytkowej),nie oszczędzałbym na grubości ocieplenia i na 90% palił bym gazem(czysto i bez roboty).Biorąc pod uwagę moje obecne problemy na DEFRO raczej bym nie postawił.W instalacji napewno dałbym do obliczenia podłogówkę bo teraz mam zrobioną na oko i wydaje mi się że słabo się sprawdza.

 

Czesc. Chcialbym kupic AKM UNI - czy mozesz napisac w ogole cos o tym piecu tzn AKM... Zasnatawiam sie powaznie na kupnem. Dzieki i pozdr. MIchal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kocioł akm 22kw i nie jest to UNI.Mój kocioł jest z 2010 roku i jest już zmieniony w środku(jak przeczytałeś cały temat to był problem z piecem i serwis wstawiał blachę do środka)u mnie już to jest poprawione ale i tak wydaje mi się ,że z podajnika mogłaby wychodzić cieńsza warstwa opału obecnie warstwa ma grubość ok.8,5 cm. u mnie problem był taki ,że opał który był przepychany przez tłok do palnika zsypywał się jak lawina i zrzucał żar do popielnika przez to miałem co chwile wygaszony kocioł,próbowałem różnych ustawień i raz na jakiś czas żar był zrzucany do popielnika,doszedłem również do wniosku,że do tego kotła nie może być zbyt drobny miał(dużo pyłu) a takim obecnie palę.Przesiałem trochę miału i zasypałem grubszym i nie zsypywał żaru.Ogólnie według mnie piec ma ładny wygląd bo z jego pracy akurat u mnie nie jestem zbytnio zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak juz mozna pomoc. Na piecu teraz mam zad. C.O. 45st. Boiler mam zaraz nad piecem dokladnie z jakies 50cm pompa C.W.U. ustawiona na 1biegu i teraz moga sie umyc maks 3 osoby ;). Problem teraz mam z tym jak ustawic piec poniewaz zaczyna mi go dusic przedmuch w podtrzymaniu co 8min. Glupi juz jestem bo nie chce sobie zasmolic zbytnio pieca

 

Myślę,że problem tkwi w temperaturze zad.c.o 45st to trochę mało ustawiłbym conajmniej 60st,a jaką masz zad. c.w.u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...