Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DEFRO AKM LUX jakie macie nastawy ?


plakon

Recommended Posts

Tak mam zawór różnicowy u mnie mówi się na niego "gruszka" i dla tego nie załapałem od razu - przepraszam. Ustawienia "podtrzymania" podaje z pamięci (później sprawdzę) wentylator w podtrzymaniu 35 sek., czas przerwy wentylatora w podtrzymaniu 11 minut, podajnik czas przerwy w podtrzymaniu 90 min. Jednak ustawienia te musisz dobrać indywidualnie dla twojego pieca i rodzaju paliwa jego spiekalności, kaloryczności czy wilgotności itd. Praca moje ustawienia to : czas przerwy podajnika 3 min 45 sek, wentylator 20%. przesłona otwarta. Przy regulacji staraj się aby płomień był jasny lecz nie wyskakiwały iskry (lub możliwie mało iskier). W lecie kiedy ogrzewam tylko wodę zmieniam nieco ustawienia. Jeżeli chcesz porozmawiać proponuję "skype"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to muszę Cię rozczarować. Mam zawór różnicowy ale za tym zaworem mam normalny zawór który jest zamknięty. A zamknięty jest dla tego aby miedzy innymi pokojówka mogła prawidłowo działać. Nie wiem tylko dlaczego boisz się zmienić swoje ustawienia pieca i wyszukujesz problemy, których nie ma. Jeżeli masz wątpliwości do tego co napisałem wcześniej to zaciągnij opinii w serwisie defro lub u dowolnego hydraulika który montuje takie piece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan nie wiem czy jest sens zmieniać moje ustawienia narazie piec chodzi mi normalnie wiem ze mam całkiem inne ustawienia od twoich ale mysle ze to co mam ustawione to jest ok róznica miedzy naszymi ustawieniami jest taka ze u Ciebie piec chodzi na okrągło prawie a u mnie jak osiagnie temperature to w podtrzymaniu stoi tak 45minut a dzisiaj nawet 1,5 godziny a spalanie mam prawie takie same miału, ja pieca nie bede używał w lecie na grzanie ciepłej wody a Ty używasz Alan a powiedz mi jak twój piec przejdzie w prace to jak długo chodzi zeby osiagnac zadana temperature.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi proszę dlaczego (wg Ciebie) u mnie piec chodzi na okrągło prawie a u Ciebie jak osiągnie temperaturę to w podtrzymaniu stoi tak 45minut a dzisiaj nawet 1,5 godziny?

Według mnie "praca" pieca to włączony wentylator , więc jak ten Twój piec może stać 1,5 godziny kiedy wentylator w podtrzymaniu włącza się co sześć minut. Ja nie namawiam Cię do zmiany ustawień chciałem tylko wskazać, że powodem skoku temperatury w Twoim kotle są ustawienia, a nie pokojówka czy brak zaworu różnicowego. Jak długo trwa praca mojego pieca do uzyskania temp. zadanej nie mam pojęcia, nigdy tego nie mierzyłem jest to jednak zależne od wielu czynników np. od ilości otwartych w danej chwili zaworów termostatycznych na poszczególnych kaloryferach (więcej otwartych zaworów dłuższy czas pracy). Powoli kończę temat

Edytowane przez alan126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan no a mnie to dziwi ze u Ciebie piec chodzi na okrągło to na ile Ci wystarczy taki pojemnik na miał no ale jak masz wentylator ustawiony na 20% to sie juz nie dziwie powoli dochodzi na pewno do temperatury zadanej.ja uważam ze jak piec jest w podtrzymaniu to powinien bardziej zaoszczedzic na opale może ze się dziwie ale jak porównywaliśmy złużycie opału to wychodziło nam podobnie to ja juz nie wiem czy inwestować w ten czujnik pokojowy juz sie pogubiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie pieca defo akm uni z podajnikiem slimakowym. Nie mam pompy cwu wiec caly czas piec grzeje boiler i grzejniki. Dla proby zamknelem zawory na boilerze i juz po 1 dniu widac roznicę. Szybciej dobija do zadanej temp. Dluzej jest w stanie podtrzymania i spalil mniej ekogroszku. Teraz srednio 100 kilo wystarczalo na 3 doby jak bylo cieplej to max 4. Przy zamknietych zaworach na boilerze jeszcze nie mierzylem. I tu mam 2 pytania.

 

Otoz po 1 dobie woda w boilerze 300l praktycznie sie wychlodzila. Czy to normalnie czy jest cos nie tak??

 

I czy dobrze mysle ze po zalozeniu pompy na boiler i ustawieniu jej na sterowniku pieca np na 50 stopni i jak sie wychlodzi powiedzmy o 3 stopnie to wlaczy sie pompa i dogrzeje boiler. To zuzycie ogolne opalu bedzie mniejsze niz jak jest teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zużycie węgla ( piszę o CWU) zależy od ilości zużytej ciepłej wody i jej temperatury. Pompka pozwoli Ci na ustawienie temperatury CWU więc zbiornik nie będzie się ogrzewał do temp. pieca np. 65 'C, kiedy wystarczy Ci mniej np. 50 'C, a to powinno zmniejszyć zużycie paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie utracić gwarancji należy mieć albo zawór trójdrożny albo inny podobnie działający, rozwiązań jest wiele. Systemy te chronią piec przed korozją. Ja na pewno założyłbym taki lub podobny zawór. Pamiętaj tylko, że wyjście ciepłej wody z pieca do bojlera musi być koniecznie przed zaworem tzn do bojlera woda idzie bezpośrednio z pieca i bezpośrednio do niego wraca (mija zawór trójdrożny). Pompka CWU musi też być zabezpieczona zaworem zwrotnym. Jeżeli Twój bojler nie jest prawidłowo zamontowany to może uciekać z niego (grawitacja) ciepło np. gdy pompa lub piec jest wyłączony. Jeżeli masz doprowadzone do baterii w łazience trzy rury tj. system podtrzymywania na stałe ciepłej wody w chwili otwarcia baterii to to też może odbierać ciepło z bojlera szczególnie gdy rury są długie i nie najlepiej izolowane (ocieplone). Pytanie również jak izolowany jest bojler i rury doprowadzające i odprowadzające wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 year później...

Witam moje ustawienia na dzień dzisiejszy

Zadana CO-60'C

Zadana CWU-45'C

Przerwa podawania 4min.20sek.

Siła Wentylator -40%

Wentylator w podtrzymaniu czas pracy -70sek.

Wentylator w podtrzymaniu czas przerwy-2minuty 30sek.

Przerwa podtrzymania podawania 20minut.

Za zaworem temp. na grzejniki idzie 40'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 2 years później...
Witam,

Zwracam się z prośbą o foto lub rysunek tej sławetnej blachy , którą do 2010 roku przyjeżdzali I wspawywali z serwisu defro.

 

(wczesniejszy link do foto nie działa u mnie)

 

Z gory dzieki i pozdrawiam

 

Witam.ktos użytkuje jeszcze akm duo ze sterownikiem Lux? Mam ten kocioł kilka lat i w miarę rozsądnie działa przez cały okres od 15 września do 15 maja palę około czterech ton ekogroszku... Po tylu latach mam w końcu zamiar spróbować palić miałem, jak to u was się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...