Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co na komary?


Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio dopadła nas plaga komarów. Wyjście wieczorem na ogród jest praktycznie niemożliwe bo wraca się z ugryzieniami na całym ciele. Macie jakieś wypróbowane, działające sposoby na te latające okropieństwa?

 

ps - w zasadzie w dziale wnętrza, powinienem zapytać o kwestię much latających po domu :-(

 

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja również borykam się z plagą komarów a mam działkę nad jeziorem więc ich nie brakuje:(:(. Jedyne co działa (a pewnie wszystkiego jeszcze nie wypróbowałam) i co aktualnie stosuję to te spiralki, bodajże firmy Bros, które się odpala i się tlą. Wada tego jest taka, że nie działają na większą odległość ale chociaż można na tarasie w spokoju posiedzieć. Może ktoś zaproponuje coś skutecznego ale mobilnego, chętnie również poczytam. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na komary kupuję od 4 lat roślinę o nazwie Plectranthus. Jest to pnącze o ozdobnych biało obrzeżonych postrzępionych liściach. Z uwagi na specyficzny zapach bardzo skutecznie odstraszała komary w promieniu kilku metrów wisząc na tarasie altany. Kwiatek naprawdę zdaje egzamin. Polecam.

http://img2.vpx.pl/up/20090719/dsc09354.jpg

Komary i meszki nie lubią zapachu anyżu i witaminy B complex, wydzielanej z potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii w niektórych miejscowościach znajdujących sie w pobliżu zbiorników wodnych jest specjalny podatek, niewielki, który jest wydawany na walkę z insektami - za te pieniądze są w całej okolicy stosowane niegroźne dla zwierząt i ekologii środki znacząco zmniejszające populację komarów. I nie ma problemu. Warto by było pomyśleć o czymś takim u nas w Polsce, choć pomysł kolejnego podatku raczej miałby problem by spotkać się z poparciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek goździkowy ( NATURALNY !!!) - do kupienia w sklepach zielarskich. Parę kropel dodajemy do oliwy z oliwek lub jakiegoś oleju spozywczego i tym można smarować skórę. Owady nie znoszą tego zapachu więc omijaja nas nie gryząc. Zapach jak dla mnie jest znośny, no chyba, ze ktoś akurat go nie lubi.

Uwaga!!! nie smarować skóry samym olejkiem goździkowym - moze podraźnić skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek zapachowy - CITRONELLA

Citronella to spotykana w rejonach tropikalnych aromatyczna trawa. Jej zapach jest odświeżający, przypominający cytrynowy. Dodany do olejku ekstrakt z eukaliptusa pomaga uzyskać koncentrację umysłu i usuwa znużenie. Zapach ten skutecznie odstrasza uciążliwe owady, szczególnie komary.

 

Do kupienia wiecie gdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas obsadza się alejki lawendą bo ponoć komary odstarasza, ma ktoś może lawendę w ogródku? czy faktycznie komary zwiewają?

 

Mam pod oknem małego pokoju lawendę (duuuża kępa), ale nie zauwazyłam, czy do tego pokoju mniej komarów wlatuje. Owszem, komary rzadko sie pojawiaja w tym pokoju, ale po pierwsze ludzie tam tylko zaglądają (więc żaden interes dla komara tam siedziec), poza tym koty tam często przebywaja i łapia komary na oknie.

 

Za to na dworze mam krzesełko jakieś 1,5-2 metry od lawendy i żadnego efektu, przynajmniej u mnie, nie ma na pewno. Tną bez opamietania.

 

Mam miejsce na hamak bliżej lawendy, jakies pół metra, może w weekend zawieszę to zaraportuję jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...