Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co na komary?


Recommended Posts

trochę się boję parowania środków chemicznych w domu.

To jest do piskania zewnętrznego, jak przebywasz poza domem. W domu polecam moskitiery.

W tym roku i tak nie ma tego dużo.

A u mnie od groma! Jakoś przyciągam te stwory okropne.

Ile ten środek kosztuje? Jak w porównaniu do innych?

W porównaniu do jakich innych? Na rynku jest tego mnóstwo. Ja kupiłam taki :spam:

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
W porównaniu do jakich innych? Na rynku jest tego mnóstwo. Ja kupiłam taki :spam:

I jak się sprawdza? Komary nie gryzą?

 

Czyli mniej więcej tyle, co inne środki.

Dużych różnic cenowych nie ma w przypadku takich środków. Zazwyczaj różnica jest w jakości.

 

raz że przydają się w kuchni a dwa komary za bardzo nie lubią ich zapachu.

Na moje takie sposoby właśnie nie działają. :/

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 2 years później...
ja również borykam się z plagą komarów a mam działkę nad jeziorem więc ich nie brakuje:(:(. Jedyne co działa (a pewnie wszystkiego jeszcze nie wypróbowałam) i co aktualnie stosuję to te spiralki, które się odpala i się tlą. Wada tego jest taka, że nie działają na większą odległość ale chociaż można na tarasie w spokoju posiedzieć. Może ktoś zaproponuje coś skutecznego ale mobilnego, chętnie również poczytam. Pozdrawiam.

 

My zainwestowaliśmy w przenośne urządzenie utradźwiękowe przeciw komarom, które przypinamy do wózka gdy idziemy z dzieckiem na spacer, w domu stawiamy obok łóżeczka. Ultradźwięki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ale bardzo nie lubiane przez insekty. Jak do tej pory nasz maluszek nie był jeszcze pokąsany dlatego jak na razie stosujemy tylko to urządzeni -, wiadomo, że im mniej kosmetyków nakładamy na delikatną i cienką skórę noworodka tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu wyczytane. Bierzemy naczynie na przykład beczkę , dużą miskę byleby czarną aby woda się łatwo nagrzewała , nalewamy tam wody i na wierzch nalewamy jakiś olej czy inny środek zwiększający napięcie powierzchniowe. Te wredne latające kobiety po krwiopiciu koniecznie chcą złożyć jaja i szukają dobrej wody zapewniający sukces dzieciom tj ciepłej bo szybko sie lęgną i dojrzewają. A tu zadek wkładają do wody i nie mogą wyjąć topią się. Skutecznie zapobiega tenże olej na wyjście komarów z wody zatem parę kropelek na wszystkie znane wody stojące poza tymi zarybionymi dużymi tam fauna się dziadostwem zajmuje. Skuteczne ponoć w promieniu do kilkuset metrów im mniej zwierciadełek wody stojącej tym większa. Z czasem tym lepiej. Jesienią pamiętajmy o truciu muchozolem wszelkich piwnic po pierwszych przymrozkach. Każda zabita wtedy samica to jakby w następnym sezonie tysiąc zabić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu wyczytane. Bierzemy naczynie na przykład beczkę , dużą miskę byleby czarną aby woda się łatwo nagrzewała , nalewamy tam wody i na wierzch nalewamy jakiś olej czy inny środek zwiększający napięcie powierzchniowe. Te wredne latające kobiety po krwiopiciu koniecznie chcą złożyć jaja i szukają dobrej wody zapewniający sukces dzieciom tj ciepłej bo szybko sie lęgną i dojrzewają. A tu zadek wkładają do wody i nie mogą wyjąć topią się. Skutecznie zapobiega tenże olej na wyjście komarów z wody zatem parę kropelek na wszystkie znane wody stojące poza tymi zarybionymi dużymi tam fauna się dziadostwem zajmuje. Skuteczne ponoć w promieniu do kilkuset metrów im mniej zwierciadełek wody stojącej tym większa. Z czasem tym lepiej. Jesienią pamiętajmy o truciu muchozolem wszelkich piwnic po pierwszych przymrozkach. Każda zabita wtedy samica to jakby w następnym sezonie tysiąc zabić

Dzięki, spróbujemy tego patentu bo u nas w tym roku zapanowała plaga komarów :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...