Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ryski


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 677
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas tak było "przedwczoraj" :D

Dach pokaże jak zrobią. Jak wcześniej pokazywałam na bieżąco murowanie to mi wykonawca uciekł na północ. Teraz zapeszać nie chce. Dach pokaże po robocie. A to już za "chwileczke " niech no tylko zrobi sie cieplej bo trzeba jeszcze domurować komin :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak było "przedwczoraj"

Dach pokaże jak zrobią. Jak wcześniej pokazywałam na bieżąco murowanie to mi wykonawca uciekł na północ. Teraz zapeszać nie chce. Dach pokaże po robocie. A to już za "chwileczke " niech no tylko zrobi sie cieplej bo trzeba jeszcze domurować komin

 

jak uciekł , to teraz marznie :p

Czekam w takim razie na fotki, tylko juz bez sniego poproszę, , bo szczerze powiedziawszy, to mam dosyć naszej ślicznej zimy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kominy już tylko kurczę teraz dla odmiany pada na nie :evil: mogło by już być ciepło i sucho bo chciałabym juz zobaczyć Twój dach w całej okazałości i chyba nie tylko ja :D

napisz mi na priva coś wiecej o firmie od rekuperacji i jeśli masz jakieś poglądowe zdjecia z ocieplania ścianki kolankowej to wklej ja jakoś sobie tego nie wyobrażam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A gdzie tam wybrany... Aktualnie doszliśmy do wniosku, że musimy jednak trochę więcej zainwestować w działkę - musi być większa o ok. 3 ary.

 

A projekt? Ostatnio zachwyciły nas dzieła Rutkowskiego pokazane w marcowym muratorze. Co prawda nie sądzę, żeby (1) mpzp dopuszczał płaskie dachy, (2) było mnie stać na utytułowanego pana doktora, którego prace publikuje New York Times - i mówię to całkiem bez przekąsu - ale pomarzyć można... póki jeszcze czas.

 

Namiary na ekipę - jeśli dobra - to prześlij mi na priva, ok? a swojej architektki, o ile pamietam, nie polecasz?

 

pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy projektanta, od biedy mogę podać namiary, ale

1) nam się nie spieszyło z projektem

2) mamy błędy w projekcie (wyszło w czasie stawiania domu)

3) projekt jest zgodny z naszymi oczekiwianiami w 100% ale nie ma dokładnych projektów instalacyjnych, konstrukcyjnych :roll: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A gdyby Wam się spieszyło, to nie było szans, żeby go ponaglić? Taki zawalony zleceniami czy opieszały z natury?

 

2 Kto wyłapuje błędy? Kierbud czy wykonawcy? Masz inspektora nadzoru?

 

3 Zastanawiam się nad koniecznością projektów instalacyjnych. Bo tak - dobry elektryk sobie sam rozłoży kable z głową, trzeba mu tylko wskazać, gdzie włącznik, gdzie kinkiet, gdzie gniazdko... Podłogówkę i tak wolałabym zlecić firmie wykonującej - z zastosowaniem określonych materiałów, przekrojów itp. Hydraulikę/kanalizację to mi w domu chłopaki rozkładali bez projektu, mieli tylko wskazane lokalizacje umywalek, zlewów itd. Wyszło nadspodziewanie dobrze. Do instalacji gazowej i tak musi być człowiek z uprawnieniami, to można ostatecznie zlecić osobno... Tak mi się wydaje - a jak Tobie wychodzi w praktyce? Możesz się podzielić doświadczeniami w temacie instalacji?

 

No i co robicie z brakującymi projektami konstrukcyjnymi? Kierbud dorabia czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałam ... wykonawcy wystartowali bo im się grunt pod nogami pali. W czwartek wchodzą tynkarze i trzeba wszystko przygotować - duużo pracy ich czeka i nas też. Jutro jedziemy na budowę sprzątać ( zresztą jak zwykle :roll: ) Jutro też będą elektrycy.

 

Zdjęcia wrzucę w sobotę wieczorem i mam nadzieję, że pokazę Wam w końcu nasz dach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tempo :o

Ryska kto u Was robi prąd? Ja też miałam jurto sprzątać , ale chyba pojadę do mamy nie byliśmy już u niej z miesiąc no i wnuczki chcą do babci.

Trzymam mocno kciuki za wasze prace budowlane!

My do babci to podrzucamy dzieci i wiejemy na budowę - normalnie wtedy odpoczywam mimo, że pracuję 8)

Prąd robi teść - nie polecam, nie ze względu słabości wykonania tylko ze względu na charakterek teścia ( nie żebym go nie lubiła czy coś w tym stylu :wink: teść kochany jest).

Wczoraj w czasie obecności teścia na budowie przypadkiem zajechał nieznajomy inwestor z pytaniem o ekipę elektryków i tynkarzy. I co ? I teść go normalnie ochrzanił :o :o że on musi DOKŁADNIE !!wiedzieć gdzie łóżko, biurko, no ogólnie meble mają być i wcale nie mówił tego spokojnie :o . Nieznajomy inwestor nie zdążył o nic zapytać i odjechał. I taki jest teść. 8) Ale mimo wszystko fajny z niego tatuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...