Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ryski


Recommended Posts

Rysko,

mam pytanie, jak byliście u nas, to wspomniałaś coś, że podłoga nie może być za ciepła, bo się choruje.

Możesz napisać coś o tym? Bo nic nie mogę znaleźć :)

 

Moja koleżanka cały czas miała anginy ropne i zwalczyła je akupunkturą :)

 

 

Megana, zapytaj kardiologa jak to wpływa na krążenie, Również działa na alergików, nie wszystkich oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 677
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak wiesz po wielu za i przeciw, u nas nie zrobiłem nigdzie podłogówki. W sumie jedynie żałuje że nie ma jej w wiatrołapie, pozostałe pomieszczenia są ok. Zakładam że temp ma być jak najniższa, ale z utrzymaniem zadanej w pomieszczeniu. Raczej metoda prób i błędów z powolnym obniżaniem jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciepłej podłogi to jest dyskomfort jeśli jest za ciepła. Znalazłam takie coś "...Niestety zbyt wysoka temperatura podłogi jest szkodliwa dla zdrowia. Im temperatura podłogi jest cieplejsza od temperatury normatywnej +26 oC, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób naczyniowych nóg. Fizjologia ciała człowieka sprawia, że stopy są radiatorami ciepła. Zaburzenie tego mechanizmu może być niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych długo przebywających w takim pomieszczeniu..." źródło oraz takie coś artykuł.

 

Przy okazji przedstawię Wam nasze kotki:

to jest Lusia

http://dom.tim.net.pl/galleries/DOM/Inne/lusia.jpeg

 

a to Kitka

http://dom.tim.net.pl/galleries/DOM/Inne/kitka.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysko obie koteczki są śliczne :) Kitka ma piękne prążki niczym tygrysek, a Lusi też z tymi kolorkami do twarzy :)

 

Podłogówka, , u nasma temperaturę 24 C.

Nikt nie stoi cały czas na podłodze.

Pół dnia mnie nie ma w domu - przyjeżdżam do domu z pracy koło 17-18,

jak siadam na narożniku, to nogi do góry,(tak mi odpoczywają).

Spać idę około 22-23, wychodzi, że na podłogówce stoję nie wiele.

Podana temperatura 26 C, uspokoiła mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześć

Ryska mam pytanko jak byłaś w LM to czy oglądałaś te płytki co to niby trawertyn udają? jak one Ci się widzą bo ja się łamię kupić nie kupić?

Takie płytki bardzo mi się podobają, tylko raczej nie na naszą kieszeń - chciaż ?? Mamy czas z wyborem płytek. Ale jakbym miała dość $ to spokojnie bym je kupowała.

 

 

Jak były wichury ze śniegiem to nam nawiało trochę pod dachówki, teraz roztapia się śnieg i zrobił nam plamę w salonie :( Już zgłosiliśmy wykonawcy, na wiosnę ma nam poprawić tą część dachu.

Zepsuły nam się drzwi tarasowe (oczywiście to ja ostatni raz je zamykałam), czekaliśmy ponad tydzień, aż montarzyści przyjadą i zobaczą co się stało. Dzisiaj przyjechali i okazało się że część od kalmki obsunęła się. Naprawili na miejscu w 10 sek. Nie mogli przyjechać od razu ? Przez 1,5 tygodnia mieliśmy rozszczelnione drzwi tarasowe :evil:

Jeszcze musimy zgłosić reklamacię szyby w tych drzwiach, ale to już nie u montarzystów a u p. Kamila. i wolałabym, żeby szybę wymienili latem :rolleyes: :)

 

Takie nowości miałam do przekazania.

 

A i zamówiłam karnisze. W piątek mają wysłać - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! coś czuję że ogladałaś jednak oryginalny trawertyn który równiez nie jest na moją kieszeń, a po nad to jeszcze niepraktyczny , trudny w utrzymaniu czystości i wogóle próbuję go sobie obrzydzić... no staram się:)

 

no z tymi drzwiami to nieźle:) pewnie chłopaki miały jeszcze ubaw, ale jakbyś wiedziała że sama naprawisz to byś ich nie ścigała ale to nigdy nie ma pewności czy się bardziej nie zepsuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mistrzem świata była firma, która wyprodukowała mój kocioł na paliwo stałe (jakby ktoś chciał wiedzieć, to na priwa podam nazwę) - przy temperaturze -20 stopni zepsuł się miarkownik ciągu, a przedstawiciel powiedział, że oni mają dwa tygodnie na przysłanie serwisantów. oczywiście mogę sobie naprawić wzywając inną ekipę, ale stracę gwarancję. fajni, prawda?

 

 

Rysko, jak to możliwe, że nawiało śnieg pod dachówki? Jakie macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, ja na tych płytkach/trawertynach/terakotach/gresach itp. to się raczej nie znam i kto wie co to ja widziałam :confused:

 

Tataraku dachówkę mamy RuppCeramika Sirius. A nawiało bo pewnie coś zmiętolił fahofiec przy montażu :evil:

Ma nam poprawiać też ocieplenie murłaty, okna połaciowego no i ten babol z salonu.

W jednym z pokoi na górze przy ściance kolankowej jest mniej o 3 st. niż na środku pokoju. W innych pomieszczeniach tego nie ma, no ale akurat w tym pokoju fahofcy przed naszym sprawdzeniem założyli już płyty G-K i nie przyszło nam do głowy, żeby poprosić ich o ściągniecie płyt i zweryfikowanie ich pracy. No to teraz mamy :(. Czekamy do wiosny i wiosną fahofiec będzie dostawał się do murłaty od strony dachówki. Dzisiaj półśrodkiem czyli gąbką spróbuje "ocieplić" chociaż to okno połaciowe, no bo z tym babolem od murałty to raczej nic nie da się zrobić.

Kurcze u nas tak mocno wieją zachodnie wiatry, że śnieg pada "w poprzek". Ta zimna murłata, okno połaciowe i część salonu co przecieka to wszystko znajduje się właśnie na zachodniej ścianie budynku. Wschodnia część domu jest OK, nic złego się nie dzieje (jeśli chodzi o przeciekanie i ciepło).

 

Jak ja nie cierpie zimy !

 

Dopiero dzisiaj mają wysłać karnisze ale i tak zdążymy zamontować przed świętami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle do wiosny! :( u naszego sąsiada była taka sytuacja z "zimną" ścianą w pralni, odkręcił płyty kg i okazało się, że na metrze kwadratowym fahofcy wcale nie ułożyli wełny :mad:

 

Acha, w tym roku coś jest z tymi wiatrami, bo ja mam po raz pierwszy non stop samochód pod wiatą cały ośnieżony - jakby nad nim żadnego dachu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za karnisze, żeby zdążyły dojechać do świąt: :)
Coś mi się zdaje że trzymałaś bardzo mocno :) - wczoraj odebrała paczkę i jak znajdziemy dzisiaj troszkę wolnego czasu to z pewnością poświęcimy go na mocowanie karniszy.

Odebrałam paczkę z karniszami po południu i dopiero po 22 miałam czas sprawdzić czy wszystko co zamówiłam wysłano. Okazało się że brakuje dwóch łączników kątowych. Siadłam do komputera żeby skrobnąć do pani z hurtowni list o brakujących elementach zamówienia, a tam..... mail, że hurtownia zauważyła brak w wysyłce i już wysłali brakujące rzeczy :jawdrop: Z takimi firmami uwielbiam handlować :D Tanio, rzetelnie, mogło by być ciut szybciej ale to szczegół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...