Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ryski


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 677
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tataraku - sto lat, sto lat i spełnienia marzeń !

Rysko, nic nie pisałaś, że z życzeniami świątecznymi wpakowałam Ci się do dziennika

A bo wiesz, mi chyba też dni przybywa a nie ujmuje :)

 

 

Co teraz robicie w domu?

Bo nam to już się nic nie chce, ale pewnie to znasz hehehe

 

W domu to my teraz ........ mieszkamy :D

Nie, no w sobotę mąż położył płytki na kawałku korytarza w piwnicy. Położył wszystkie całe płytki, teraz czeka na wenę i wolny czas na położenie ciętych. Miał robić to wczoraj ale znów mu się zepsuło auto, więc było wieczorne holowanie do warsztatu - płytki czekają. Pewnie poczekają do piątku :yes:

Czekamy na schody. Umówieni jesteśmy ze stolarzem na 31 stycznia, ale coś mi sie zdaje (to ta babska intuicja), że rozpoczęcie montażu schodów przesunie się tak spokojnie o tydzień.

Można by było w końcu powiesić karnisze w salonie, ale kupiliśmy tak wygodną sofę do salonu, że aż za wygodną i chyba posiada jakieś magnesy, a przyzwyczajenie (chodzi mi o okna bez firan) drugą naturą człowieka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysko, to na kanapę wysypać trzeba Wam troszkę pinezek :) :)

fakt, z tymi przyzwyczajeniami to tak jest,. mi to przestał przeszkadzać, że sąsiedzi mogą patrzeć nam w okna ;)

Rysko dużo chcą od Was za schody?

Trzymam kciuki za terminowość Panów :)

 

Tatarak, a może trochę medycyny ludowej?

czosnek, cytryna itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyy moja Kasia miała 4,5 latek. Robiłam jej taki specyfik z cytryny i czosnku i codziennie rano piła kieliszek.

Ależ śmierdziała, ale piła i nie marudziła, dostawała też aloes, który jest gorzki.

Chorowała strasznie co dwa miesiące zapalenie płuc i zastrzyki.

Przyznam, że nie rozumiem co znaczy krzyczy, czy ucieka.

Nie miałam takich problemów moje działania były zdecydowane i konsekwentne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powiem tak: wszystkie (ale to dosłownie wszystkie) próby "zdecydowanego" podania Młodemu do ust czegoś, co mu nie wchodzi, kończą się megapawiem. właściwie to powinnam powiedzieć, że na myśl o podaniu mu czosnku on krzyczy, ja uciekam ;)

 

najfajniej było, jak pani w sanatoryjnej jadalni namówiła go, żeby spróbował surówki z białej kapusty i marchewki. Młody był w doskonałym nastroju, panią bardzo lubił i łyknął jeden widelec bez protestu. w ciągu dwóch sekund cały jego obiad wylądował na nim, na mnie i na stole. pani była po drugiej stronie stołu, więc do niej nie doleciał. dobrze, że już jadalnia świeciła pustkami a i korytarze nie były zbyt zaludnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oj dawno mnie tu nie było :(

W pracy roboty po pachy, a w domu .... też :)

 

Moi (tfu, tfu) na razie od 10 grudnia nie chorują. Nie zazdroszcze Ci Tataraku sensacji warzywnych. U nas pawie lecą jak młodzi mają być chorzy - to pierwszy znak początku choroby.

W skrócie co u nas. to w tym czasie zdążyliśmy "załapać" się na operację przepuchliny pachwinowej u młodszego. Na szczęście odbyła się laparoskopowo i był to rzeczywiście pobyt w szpitalu" jednego dnia".

Schody - oczywiście przełożył nam Pan termin na dwa tygodnie później :evil: Teraz czekam na walentynki :D.

Udało się "nam" (czyt. mężowi) wykafelkować część piwnicy - do położenia fug jeszcze dłuuga droga, ale kafle leżą.

Wyczaiłam na allegro firany i teraz dojrzewam do dezyzji zakupu.

 

Karnicze - oczywiście nie zamontowane bo niby przeszkadza choinka ale podobno do jutra mają wszystkie choinki zniknąć z domów więc jest szansa na montaż karniszy :D

 

Megano co do schodów to wysyłam priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się odezwałaś, bo już myślałam, że jako "mieszkająca" zrezygnujesz z forum "budujących" :) u nas młody w tym tygodniu poszedł do przedszkola po 2 tygodniach przerwy - na szczęście było tylko przeziębienie bez kosmicznych temperatur i jakoś się z niego wykaraskał bez wielkiego wsparcia przemysłu farmaceutycznego - dobre i to :)

 

a jak Wam się mieszka z pustką nad salonem? bo właśnie mnie znajoma przestrzega, że wszyscy jej znajomi, którzy mają, żałują. a wybraliśmy projekt z pustką nad jadalnią. podziel się wrażeniami, please!

 

p.s. JESZCZE macie choinkę?! u nas kocica próbowała się wspinać i połamała stojak, więc zarządziliśmy demontaż jeszcze w starym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mamy choinki, znaczy mamy ale na podwórku do porąbania i spalenia. Dzisiaj pochowałam wszystkie znaki Bożego Narodzenia. Chwila odpoczynku do Wielkiej Nocy. Jak mąż wyniósł choinkę to jakoś tak pusto się zrobiło :)

Nasze koty też właziły na choinkę ale w połowie "wysiadały". Może miały za daleko do końca ?

 

 

choinka..JPG

 

A z pustką mieszka się dobrze, może to kwestia przyzwyczajenia ? Nie mamy pustki nad jadalnią tylko nad salonem. Miała być pustka także nad jadalnią ( jest w projekcie ) ale zrezygnowaliśmy z niej i tak powstał "mój" pokój :)

 

mojpokoj..JPG

choinka..JPG

mojpokoj..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się też antresole podobają i dlatego mamy :) Może nie tyle antresole, co ta przestrzeń powyżej standardowych 2,5m. Zawsze mąż marzył o takiej pustce. Mamy nagranych pełno odcinków "Wilekie projekty" z Dicovery Travel i po kilkanaście razy oglądaliśmy je i wtedy to w naszych głowach powstawał nasz indywidualny projekt.

 

Pompy ciepła nie zauważam, nie pamiętam że jest, czasami ją widzę jak jestem w pralni i to chyba tyle z mojej strony na temat pompy. Ogólnie mówiąc mieszka się z nią dobrze. Aaaa nieeee zapędziłam się z tym niepamiętaniem - przypominam sobie o niej jak spisujemy licznik prądu na koniec miesiąca i odkładam na fakturę wyrównawczą za prąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...