Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Ryski


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 677
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No w tym jest ogrzewanie, ciepła woda, gotowanie, pieczenie,oświetlenie, telewizor, pralka, zmywarka, odkurzacz, żelazko itp.

Nie mamy podlicznika na sama pompę i nie wiemy ile ona sama nas kosztuje.

A ile Wy prądu zużywacie miesięcznie ? Tak dla orientacji chciałabym wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę spisać z prognoz, które zazwyczaj nam się pokrywają z rzeczywistością:

 

I - 355 kWh

II - 319

III - 355

IV - 284

 

wychodzi nam od 160 do 200 zł na m-c. i w tym mamy oświetlenie (głównie świetlówki energooszczędne), płytę indukcyjną, cyrkulację co, prawie cały dzień pracujący komputer i resztę AGD - pralka, lodówka, zmywarka. ogrzewanie mamy piecem węglowym, a w lecie na bojler elektr. nie mamy gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie went mech z reku?
Tak

 

A co do kuchni to efekt zamierzony otrzymany :)

 

Jeszcze bym

1) wyrzuciła ten telewizor, ale na razie to on fajniej wygląda niż nie zamontowane gniazdka (moim zdaniem)

2) dodała jakieś obrazki, pierdółki, czosnek, trawy, suszki ? zhm..gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :oops: :)

 

Suszki - ok, tylko gdzie ? Wolne miejsce jest przy prawym oknie po jego prawej i lewej stronie, może tam ?

Nie podobają mi się te biało-mleczne szyby w górnych szafkach i coś chcę z tym zrobić, ale nie wiem jeszcze co :(

Może coś Wam nie leży w tej kuchni to piszcie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rysko, kuchnia wyszła Wam bardzo ładnie :) :)

Na firanki poproszę namiar :)

Z czego jest blat w meblach?

 

Fakt , na oknach trochę zielska w doniczkach Ci się przyda :)

A na ścianę w IKEA jest trochę różnych rzeczy np. coś w formie obrazu ( za szybą kawa, makaron i inne rzeczy )

Mi osobiście tez podobają się wiszące czosnki, ale nie lubię u siebie w domu rzeczy, których nie można powycierać, umyć, odkurzyć :(

 

Zastanów się z tym czosnkiem, bo jak powiesisz, to może się okazać, że małżonek Ci ucieknie hehehe

 

Kuchnia super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firanki to niestety nie jest do końca to co chciałam mieć, ale baardzo blisko :)

Miały być z gipiury i panelowe i takie są, tylko wzorek do końca nie ten, ale może być. Kaśka73 nazwałaby takie "coś" kompromiskiem :D

Te zazdroski na Świebodzkim znalazłam - krótkie o 50% taniej niż w sklepie, a długie 10% tańsze niż w slepie. W sumie "zarobiłam" 100 zł :)

Meganko, kurcze jak ja mam ci wytłumaczyć gdzie ten facet miał stragan ? Żeby chociaż alejki były ponumerowane. Jak chcesz bardzo wiedzieć gdzie konkretnie kupiłam to postaram się opisać jak do tych firanek dojść.

 

Blat jest dębowy lakierowany półpołysk. Niby miał być baardzo twardy, ale niestety nie jest :( Podoba mi się jego wygląd i pewnie drugi raz też bym taki zamówiła, ale niech wykonawcy nie mówią, że ten blat jest bardzo twardy i nic się z nim nie dzieje.

 

Na parapety to myślałam o ziołach w doniczkach ale doniczki podobają mi się takie metalowe, coś takiego

 

 

http://www.pytanieomieszkanie.pl//uploads/wiadomosci/plk845_wobeline_doniczki_thumb.png

źródło http://www.pytanieomieszkanie.pl//uploads/wiadomosci/plk845_wobeline_doniczki_thumb.png

 

albo

 

 

http://housik.pl/img/metalowy_kwietnik1_m.jpg

 

źródło http://housik.pl/img/metalowy_kwietnik1_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim ślicznym oknie widziałabym takie ładne ceramiczne doniczki z LM coś jak na pierwszym zdjęciu (jakby co służę fotką) a w nich zioła lub małe papryczki ozdobne :)

 

a blat jest tak piekny że miałam pytać co to takie ładne "coś"

 

ps. wczoraj nastąpił długo oczekiwany przełom w/s moich kafli podłogowych mamy kompromiski:) co wyglądu i co do ceny ba są nawet dwa odcienie do wyboru szał

z tych w LM zrezygnowałam bo z Chin (może w nocy świecą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysko - gratuluję rozpoczęcia schodów :) linkowałam Ci (chyba u Megany w komentarzach) post niezadowolonych klientów firmy MIR, a u siebie w dzienniku pisałam o możliwych powodach skraplania na oknach. Myślę, że pierwszy rok użytkowania plus ewentualne błędy w montażu okien, WM oraz/lub podłogówki mogą dać taki skutek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka to w takim razie poprosze o te zdjęcia :) Na razie na oknie wstawiłam w wiklinowo-sklejkowej osłonce krokusy i czekam aż zakwitną :)

 

Rysko - właśnie przeczytałam to: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi.&p=4576243#post4576243 i pomyślałam o Tobie, bo chyba też korzystałaś z usług tej firmy. poczytaj też może w tym wątku coś o ustawieniach pompy - może uda Ci się zmniejszyć zużycie prądu?

Owszem właśnie ta firma nam montowała pompę ale najprawdopodobniej nie ta ekipa. Nie powiem, że im to super szybko szło i bez drobnych wpadek ale ogólne wrażenie jest OK. Kanalizacje i jej odpowietrzenie zrobili super a mamy porównanie z sąsiadem i inną firmą. U nas nie czuć szamba nawet po otworzeniu dekla a u sąsiada nie da się przejść obok. Ogrzewanie działa, nie mieliśmy z podłogówką żanych tragedii. Owszem należało wyregulować zawory na rozdzielaczach i jeden odpowietrzyć ( na naszą prosbę) ale panowie zrobili to bez żadnych zwłok i niechęci.

 

Myślę, że zużycie prądu tak naprawdę to nastepnej zimy będziemy mogli brać pod uwagę. Teraz płaczę z tym prądem bo my całą zimę na budowlanym. No i jeszcze małego domku nie mamy co muszę brać pod uwagę i rozliczać koszty na m2. Na razie średnio wychodzi mi, że płacimy za ogrzewanie 1,62 zł /m2 / m-c w normalnej taryfie.

 

Dzięki że poruszyłaś temat okien połaciowych na forum pomp bo olśniło mnie! przecież my pod oknem połaciowym mamy postawione biurko, które izoluje ruch ciepłego powietrza na okno. No i utwierdziłam się w przekonaniu, że jednak mamy źle ocieplone okna połaciowe, ale to (jak juz kiedyś pisałam) będzie poprawione wiosną.

 

A z tymi sadzonkami bluszczu to ładnie się do Ciebie Tataraku uśmiecham :D

 

A masz może forsycję ? lilak biały ? miętę ? barwinek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy, że może u Ciebie robili innymi pracownikami :) i z pewnością w następnym sezonie rachunki za ogrzewanie będą mniejsze.

 

Co do sadzonek - z tej listy to tylko miętę najlepiej jak byś sobie wysiała (u mnie się sama rozsiewa) - resztę masz załatwioną. plus trzmielinę, berberys, jaśmin i pewnie jeszcze coś, ale w tej chwili nie pamiętam, ale się ukorzenia pod słoikami (część z myślą o nowej działce, ale nie tylko). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...