Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podrzućcie namiary na firmy, które zaoferowały Wam najkorzystniejsze wyceny na wiązary bo niedługo muszę zacząć szukać.

Może być na PW.

 

Myśle że mogę polecić - chociaż mam dopiero zamówione - ale ze względu na profesjonalne podejście, konkretne rozmowy... Firmę Wiązary Burkietowicz Sp. Jawna, Odolanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sobie nie wyobrażasz kuchenki pod poknem to jedno a poza tym chyba nawet przepisy na to nie pozwlaja!

 

Ja akurat nie mam problemu z oknem bo raczej nie bedzie otwierane no ewentualnie jak sie uda to bedzie tylko uchylne, wiec ten problem z głowy. Ale baterii jest teraz tyle do wyboru do koloru że napewno się jakieś wybierze :D

 

Ale mimo wszystko czekam na opinie ekspertów :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sobie nie wyobrażasz kuchenki pod poknem to jedno a poza tym chyba nawet przepisy na to nie pozwlaja!

 

Ja akurat nie mam problemu z oknem bo raczej nie bedzie otwierane no ewentualnie jak sie uda to bedzie tylko uchylne, wiec ten problem z głowy. Ale baterii jest teraz tyle do wyboru do koloru że napewno się jakieś wybierze :D

 

Ale mimo wszystko czekam na opinie ekspertów :)))))

 

jeżeli kuchenka jest z płytą indukcyjną to raczej nie ma przeciwwskazań w okolicach okna..

Ja nie bardzo rozumiem w takim razie w czym masz problem pytając: "jak sprawa się ma z bateriami czy nie przeszkadzają". przy wyborze okna fix lub uchylnego- umiejscowienie baterii (zlewu) nie ma znaczenia w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy zbudowali - niech przeczytają: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200323-Pęknięcia-na-ścianach-działowych-płyta-fundamentowa

Czy ktoś ma taki problem?

 

Zastanawia mnie czy problem nie leży w braku słupów żelbetowych, które aktualnie są już w projekcie, a których w moim jeszcze nie było. Wg mnie słupy odciążają ściany nośne przejmując na siebie część ciężaru konstrukcji dachowej.

Studio Z500 twierdzi, że samo stężenie wiązarów płytami OSB jest równoważne dodaniu słupów żelbetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie pęka... mam nadzieję, że u Ciebie to nic poważnego. I mam też nadzieję, że u mnie nie zacznie pękać. Ja mam płyty osb od góry sufitu dane. Nie mam też płyty tylko normalne fundamenty.

Konsultowałam też informację o tym stężeniu płytami i rozjeżdżaniu się ścian bez tego stężenia z projektantem od wiązarów i powiedział, że to jakieś bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, w kuchni parapet jest na wysokości ok. 100 cm - może 102. Mieszkam pół roku i pod parapetem, na ścianie, pomalowanej zwykłą farbą mam kilka jakiś kropek od wody czy czegoś tam. Dla mnie zlew pod oknem jest super sprawą, z tym, że ja nie mam na środku okna, tylko bardziej z lewej strony, od spiżarni, tak żeby dużo blatu roboczego też zostało pod oknem. Lubię coś robić pod blatem i patrzeć przez okno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że mogę polecić - chociaż mam dopiero zamówione - ale ze względu na profesjonalne podejście, konkretne rozmowy... Firmę Wiązary Burkietowicz Sp. Jawna, Odolanów.

 

Ja mam wiązary od Wiązar system, burkietowicz u mnie się nie sprawdził. No właśnie zero profesjonalnego podejścia, długo czekałam na projekt zmienny wiązarów i jeszcze nie taki jak chciałam a i cenowo też drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy zbudowali - niech przeczytają: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200323-Pęknięcia-na-ścianach-działowych-płyta-fundamentowa

Czy ktoś ma taki problem?

 

Zastanawia mnie czy problem nie leży w braku słupów żelbetowych, które aktualnie są już w projekcie, a których w moim jeszcze nie było. Wg mnie słupy odciążają ściany nośne przejmując na siebie część ciężaru konstrukcji dachowej.

Studio Z500 twierdzi, że samo stężenie wiązarów płytami OSB jest równoważne dodaniu słupów żelbetowych.

 

Budowlany laik gdzie te słupy niby teraz są, bo ja ich na rysunku na z500 nie widzę i czy pytanie na stronie z500 o tym pękaniu zadałeś ty jako asia, bo jeśli nie to kolejnej osobie pękają :(

 

Czy coś się wyjaśniło w Twojej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlany laik gdzie te słupy niby teraz są, bo ja ich na rysunku na z500 nie widzę i czy pytanie na stronie z500 o tym pękaniu zadałeś ty jako asia, bo jeśli nie to kolejnej osobie pękają :(

 

Czy coś się wyjaśniło w Twojej sprawie?

Na Z500 ja zadałem pytanie jako 'Asia' - dzięki za czujność!

Nie wiem gdzie te słupy - może ktoś kto kupił świeży projekt się podzieli wiedzą. Na Studio Z500 coś tam mi bąknęli na maila, ale ogólnie argumenty jak kulą w płot (że działówki z g-k, a mam murowane, że fundamenty siadają, a mam płytę itp.)

 

Czekam na rozwój wydarzeń. Będę informował na tamtym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Na razie (odpukać) nie powiększają się, nowych też brak.

 

Do nowych inwestorów: brać FV i deklaracje zgodności na materiały! Nie kombinować! Gdy kogoś (odpukać) spotka podobna (albo inna) do mojej sytuacja, to choć macie pewność, że materiały są OK i jest podstawa by się bronić. W innym przypadku - "Gdzie FV na beton? Nie ma? O - to zły beton pewnie był..." I pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowlany_laik współczuje Ci całej tej sytuacji i mam nadzieję, że wszystko się pomyślnie ułoży.

 

 

 

Mam pytanie do osób które wybudowały bądź teraz rozpoczynają budowę domu Z91. Możecie mi napisać ile płaciliście za samą robociznę za SSO+ dach wraz z wiązarami? Może być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...