Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jest ciasno, jest w sam raz, nawet luz. U mnie jest 1.50 m szerokości, na ścianie od pom. gosp. stoi jeszcze konsolka szeroka na 40 cm. Jest naprawdę ok, przestronnie.

Co do odległości do telewizora ( o której wcześniej pisał budowlany laik) to mam ok. 5.5 metra czy nawet 6 i jest ok. Mam TV 51 cali, wg norm powinien być ciut większy, ale ten też wystarcza.

Co do kuchni to jak nie było mebli wydawała mi się nieduża, ale jak stolarz zmontował meble to jest duża, przestronna, zastanawiam się nawet nad niedużą wyspą roboczą na środku. Na razie spiżarnię mam zawaloną jakimiś tam różnościami, ale jak zacznę ją użytkować zgodnie z przeznaczeniem to będzie już w ogóle super.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje :)

 

Kolor to pistacjowy jaśmin z duluxa. Taka złamana biel, śmietankowy krem ;) plus popiel na kominku i w kuchni.

 

Co do woodentica to jest super, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nic na nich nie widać, fajnie się myją. Fuga jest dobrana idealnie, tyle, że na razie jest dużo jaśniejsza, zaszła kurzem, trochę zejdzie zanim się domyje :( Między jadalnią a kuchnią, salonem a korytarzem mamy grafitowe otoczaki tyle, że jeszcze nie zalane żywicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki dzięki za zdjęcie środka.

Może ktoś jeszcze pokaże widok na drzwi wejściowe do domu od strony salonu. Ciekawam czy ciasno.

A może ktoś się skusi na kuchnie? Ja mam już projekt, ale ciekawa jestem co wy wymyśliliście jeśli chodzi o zaplanowanie powierzchni. Pozd

 

bettyk to pochwal się jak sobie zaplanowałaś rozmieszczenie w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wreszcie i my dołączamy do budujących Z91, początek (a było to w lipcu, bardzo mokrym lipcu), był dołujący, a w tej chwili jesteśmy na końcowym etapie przykrycia domu, więc, to co mogliśmy zrobić w tym roku zostanie wykonane. Pewne zmiany zaszły oczywiście jak u większości, po I zrezygnowaliśmy z wiązarów, po II już we wiatrołapie, po stronie, gdzie była przewidziana szafa zrobiliśmy schody na górę betonowe, dość wąskie jednak wystarczające, zdecydowanie lepsze, niż wyciągane z góry, które za nic nie mieliśmy gdzie wstawić, prysznic z łazienki, będzie w WC, no i chyba tyle, bo projekt w zupełności spełnia nasze oczekiwania.

 

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich budujących zetkę i życzymy wytrwałości.

 

 

 

kingaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

 

Kolor to pistacjowy jaśmin z duluxa. Taka złamana biel, śmietankowy krem ;) plus popiel na kominku i w kuchni.

 

Co do woodentica to jest super, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nic na nich nie widać, fajnie się myją. Fuga jest dobrana idealnie, tyle, że na razie jest dużo jaśniejsza, zaszła kurzem, trochę zejdzie zanim się domyje :( Między jadalnią a kuchnią, salonem a korytarzem mamy grafitowe otoczaki tyle, że jeszcze nie zalane żywicą.

 

matko, teraz zobaczyłam co napisałam, nie pistacjowy tylko pastelowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Klodziki! Pięknie Wam się udał domek.

 

My wprowadzamy się za jakieś 3 tygodnie:)

 

Jaką fugę wybrałaś do swojego Woodentica? Mam dylemat, nie chciałabym zbyt jasnej (tj.jaśniejszej od płytek), a prawie każdemu wychodzi jaśniejsza niż są na wzornikach :(

 

A i rozumiem, że w korytarzu płytki kładzione są w poprzek? Mogłabyś pokazać jak to wygląda? Tylko sama podłoga z kawałkiem ściany, żeby małżonek się nie buntował:)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozpoczynających:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Klodziki! Pięknie Wam się udał domek.

 

My wprowadzamy się za jakieś 3 tygodnie:)

 

Jaką fugę wybrałaś do swojego Woodentica? Mam dylemat, nie chciałabym zbyt jasnej (tj.jaśniejszej od płytek), a prawie każdemu wychodzi jaśniejsza niż są na wzornikach :(

 

A i rozumiem, że w korytarzu płytki kładzione są w poprzek? Mogłabyś pokazać jak to wygląda? Tylko sama podłoga z kawałkiem ściany, żeby małżonek się nie buntował:)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozpoczynających:)

 

Ja mam fugę Ceresit toffi (tak na 99%), jutro spojrzę w garażu, ale chyba tą. Pasuje idealnie, tylko u mnie na razie też jest jaśniejsza, bo pył jeszcze w niej siedzi. Ale poczytałam na forum i jutro zamierzam fugi olejem potraktować, wszystkie, w łazienkach mam grafitowe i na ścianie takie są a na podłodze popielate :( więc czeka mnie jutro czyszczenie. Przypilnuj tylko fachowców aby za bardzo nie rozcieńczali tej fugi, ponoć tak robią, bo lżej się ją kładzie a wtedy jest jaśniejsza. W korytarzu nie mam w poprzek tylko wzdłuż, między salonem a korytarzem mam otoczaki i mogłam pozwolić sobie na zmianę układania. Ja mam woodentica beige. Jak umyję podłogę i te fugi to cyknę jutro zdjęcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :wiggle:

My z mężem też będziemy budować Z91 mam nadzieje że pogoda dopisze bo zaczynamy na wiosnę :p

Oczywiście w projekcie kilka zmian jak u wszystkich przede wszystkim kominek i jadalnia w tym samym miejscu co u Kołodziki (pięknie wyszło a no i chciałabym kominek w podobnym stylu) tylko że my w jadalnie nie mamy okna bo ściana sąsiaduje z garażem a kolor elewacji i dachu to jak u większości szarości, grafity, i biel :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bettyk mam pytanie jaka jest wielkość tego okna po lewej stronie???bo widzę że jest uchylne bo podobno to co w projekcie to nie ma szans :confused:

Ps. teraz widać jaki ten "nasz domek" piękny :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodziki dzięki za zdjęcie środka.

Może ktoś jeszcze pokaże widok na drzwi wejściowe do domu od strony salonu. Ciekawam czy ciasno.

A może ktoś się skusi na kuchnie? Ja mam już projekt, ale ciekawa jestem co wy wymyśliliście jeśli chodzi o zaplanowanie powierzchni. Pozd

 

Bettyk pokazałabyś jak możesz oczywiście projekt tej swojej kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

okno w kuchni ma 2metry dlatego jest tylko uchylne. Nikt nie chciał dać gwarancji na otwierane tej wielkości. Zresztą otwarte zajmowałoby pół kuchni.

Projekt kuchni mogę pokazać ale potrzebuję pomocy męża, więc proszę o lekką cierpliwość ;)

Mam jeszcze zdjęcia skończonej jednak w tym roku elewacji- więc też wstawię niebawem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

okno w kuchni ma 2metry dlatego jest tylko uchylne. Nikt nie chciał dać gwarancji na otwierane tej wielkości. Zresztą otwarte zajmowałoby pół kuchni.

Projekt kuchni mogę pokazać ale potrzebuję pomocy męża, więc proszę o lekką cierpliwość ;)

Mam jeszcze zdjęcia skończonej jednak w tym roku elewacji- więc też wstawię niebawem.

pzdr

 

ooo 2 metry a wysokość?? super że chociaż tak się otwiera bo ja jakoś nie mogę się przekonać do okna na stałe tzn nie otwieranego w żaden sposób mimo iż w domu będzie wentylacja mechaniczna.

 

A na zdjęcia z cierpliwością i cikawością poczekam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym wielkim kuchennym oknem ma być wyspa- żeby pić kawę :). Nie mamy wejścia do spiżarki z kuchni więc na tej ścianie jest wysoka zabudowa. Pokazuję koncepcję ustawienia, kolory, uchwyty jeszcze do dopracowania.

Trafiliśmy na fajne studio, więc jeszcze coś pokombinujemy :)

 

http://images47.fotosik.pl/1191/4da905d9ff5a6499med.jpg

 

 

 

 

 

http://images41.fotosik.pl/1158/d445006f43083697med.jpg

 

 

ps. Też jestem ciekawa waszych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nawet by mi nie przyszło do głowy zrobić to tak jak Ty/Wy sobie to wymysliliście, szególnie ta wyspa w ten sposób ustawiona bardzo ciekawy pomysł :)

 

u mnie do projektu kuchni to jeszcze daleka droga :( ale póki co to będzie tak jak w projekcie w wizualizacji - na tej scianie co jest wejście do kuchni będzie wysoka zabudowa (marzy mi się szafa tak od samego dołu do zamej góry i tam bedzie gdzieś lodówka) no zlew standardowo pod oknem i kuchnia chyba też w tym miejscu co jest w wizualizacji no chyba że okaże jak już będzie to pomieszczenie wybudowane co ma robić za kuchnie to może się jeszcze pozmienia kilka dobrych razy ;), po za tym my zlikiwowaliśmy tą spiżarkę między kuchnią a garażem i będzie pare matrów więciej no zabudowaliśmy też drzwi między kuchnia a garażem w adaptacji projektu i to był chyba błąd :eek: no ale moze jeszcze to się uda jakoś odkręcić... zresztą sama nie wiem są tego plusy i minusy jak wszędzie :( A Wy jak macie tzn macie drzwi z garazu do domu czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, widok z salony na jadalnie i kuchnie oraz przód domu

 

bardzo mi się podobają wasze rozwiązanie, mam pytanie czy układ kuchni pozostawiliście wg projektu? np. zlew pod oknem?.. jeśli tak to czy przy zmywniu naczyń nie chlapie się na szybę, z drugiej jednak strony widok z jadalni na zlew też mało apetycznie. podzielcie się swoim doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...