Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, układ chyba taki jak w projekcie, nie mam już wizualizacji, ale od spiżarni: lodówka, zmywarka, zlew, i na drugiej ścianie plyta z okapem i na końcu piekarnik w słupku. Jestem bardzo zadowolona z tego układu, zlewu nie mam centralnie pod oknem tylko bliżej lodówki, część ociekacza jest na zmywarce, po to aby mieć dużo blatu roboczego. Wyszło mi dużo blatu roboczego. Nic się nie chlapie, też się bałam, parapet mam tak 8 cm nad blatem, więc jest też kawałek ściany pod parapetem tylko z farbą i naprawdę nie ma żadnego problemu. No i spiżarnia superrrrr. Moim zdaniem tak jak jest w projekcie z wejściem od kuchni jest o wiele wygodniejsze, ja tam mam dużo rzeczy, warzyw, tabletki do zmywarki, ręczników itd. Poza tym spiżarnia jest wąska i wejście wzdłuż tak sobie. No budujcie, budujcie .... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje dla kingaz! Następny Z91 w budowie!

 

bettyk, EP to jest energia pierwotna. Przy ogrzewaniu prądem wskaźnik ten powstaje z przemnożenia razy 3. Nie patrz na to w ogóle. Patrz raczej na 'roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię końcową' pozycja 'ogrzewanie i wentylacja' - u mnie 13,15 kWh/m2*rok.

 

Wedle OZC, wyszło mi 28 kWh/m2*rok, wedle zużycia rzeczywistego na razie ok. 32 kWh/m2*rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'roczne jednostkowe zapotrzebowanie na energię końcową' pozycja 'ogrzewanie i wentylacja' - jeśli masz na myśli to miejsce gdzie wskazany jest nośnik energii to mam 15,862. a EP 11,49. To znaczy, że jest git? bardzo git? średnio git?

Wiem, że to teoria, ale jestem ciekawa. I w dodatku laiczka :cool:

Napisz jakie macie izolacje pod posadzką, ścian i stropu, jakie macie okna i drzwi zewnętrzne. Czy masz wentylację grawitacyjną, czy mechaniczną z odzyskiem ciepła? Wynik jest bardzo dobry, ale wydaje mi się mocno naciągnięty. EP

Najlepszym wskaźnikiem poprawności ŚChE jest rzeczywiste zużycie opału. Ile opału (węgla i drewna do kominka) zużyliście od początku sezonu grzewczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej nie chciałam aż tak zawracać głowy :D

rzeczywiście chcieliśmy mieć ciepły dom, ale bez napinania - więc myślałam, że to jakaś pomyłka w świadectwie

 

jeszcze nie mieszkamy więc nie powiem jakie zużycie

 

ocieplenie fundamentu (na całej wysokości ściany) - od zewnątrz styrop 20cm, od wewnątrz 6cm

ocieplenie ścian i ścian szczytowych - styrop 22cm montaż na piankę i kołki całotworzywowe (tylko ściany szczytowe + tynk 2 mm

 

wentylacja - mechaniczna, rekuperator

 

ogrzewanie - kocioł 15kW + kominek

 

okna - pcv profil 5 komór + pakiet 3 szybowy

 

strop -folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym, wełna 2 x 15 cm

 

ocieplenie posadzki - ekran aluminiowy + 150 mm

 

dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście chcieliśmy mieć ciepły dom, ale bez napinania - więc myślałam, że to jakaś pomyłka w świadectwie

Dużo do założeń domu pasywnego nie brakuje. Słabe miejsca, które zauważyłem, to mostek do gruntu (pomimo ocieplenia ścian fundamentowych od zewnątrz i od wewnątrz ciepło ucieka przez ławę fundamentową oraz mostem przez ścianę szczytową (no chyba, że zadbaliście o jej ocieplenie na poddaszu).

Mostkiem cieplnym jest też sam komin. Podejrzewam, że nie robiliście próby szczelności budynku, a wynik pokazuje, że parametr szczelności budynku n50 został zaniżony.

Istotna jest też strefa klimatyczna. Dla I strefy taki wynik jest możliwy, dla IV raczej nierealny.

Najlepszym sprawdzianem będzie sezon grzewczy (pierwszy może nie być do końca miarodajny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy;) nadal jesteśmy wiernymi uczestnikami wątku, choć jak dotąd może nieco milczącymi:) ale w końcu i my zaczęliśmy i efekty jak wyżej- stan sso. Zmaian sporo - wykusz w jadalni i zadaszony taras ale taka była nasza wizja i bardzo nam siępodoba. Docelowo domek ma być w stylu wiejskiej chatki z drewnianymi okiennicami i tonący w zieleni:) pozdrawiamy wszystkich budujących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rozważamy z mężem budowę z91.... rozważamy, i rozważamy ale wciąż nie jesteśmy pewni.

 

Koszt budowy ma zasadnicze znaczenie, ale też nie chcemy by sypialnie były zbyt małe lub salon był długi i wąski.

Z91 spełnia te nasze oczekiwania, mąż tylko uparł się aby kuchnia była w pełni otwarta na salon (chce czuć i widzieć przestrzeń - syndrom blokowy :) ) i dlatego komiek z kotłownią musielibyśmy przenieść....

 

Ja się na nic nie upieram bo po prostu chciałabym już mieszkać w domu a nie w bloku ;)

 

Zobaczymy co nam z tych naszych rozważań wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goja74 tak na szybko znalazłam kilka projektów podobnych do z91, w których nie musiałabyś płacić za zmiany w adaptacji- przeniesienie komina,

oczywiście nie wiem jakie dodatkowe warunki musi spełniać wasz projekt, ale popatrz sobie. chyba, że już je znasz

 

 

Projekt domu - Zielony ogród - wariant II - Murator M72b

Projekt domu - Zimorodek - Murator WM15

Projekt domu - Pod dębem - wariant II - Murator C06b

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...