Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za propozycje - obejrzałam.... ale wniosek taki, że z91 najlepszy :)

 

"Zielony ogród" - brak drugiej łazienki lub choćby wc - odpada :)

 

A dwóch pozostałych jeden z pokoi ma coś koło 10m2 - mały - te 12 m2 to minimum (obserwacja z bloków) :)

 

Wklejam za to co mi wyszło z przeróbki projektu....

i taki mały opisik po zmianach - salon ma ok 38 m2, kuchnia jakoś z 10 m2, no i po powiększeniu spiżarni tworzę dwa pomieszczenia - spiżarnię od kuchni i garderobę przy wejściu. W kuchni zyskuję też trochę ściany do dalszej zabudowy (ale to coś za coś - spłyciłam ją aby zyskać okno przy stole jadalnianym).

 

Rozważam też przeniesienie okna w sypialni małżeńskiej na boczną ścianę po to aby zyskać miejsce na garderobę.... ale to jeszcze do przemyślenia.

 

No to chyba tyle.

 

Opinie proszę :)

z91 po zmianach.JPG

z91 po zmianach z garderobą.JPG

Edytowane przez goja74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za propozycje - obejrzałam.... ale wniosek taki, że z91 najlepszy :)

 

 

wiemy wiemy :yes:

 

w ogóle myślę, że projekty z500 są faje: pokoje o normalnych wymiarach a nie 6-7 m, tylko niezbędna komunikacja itd

 

Twoje zmiany - myślę, że ok. Ale ja nie jestem zbyt krytyczna. Może tylko przeniesione okno- czy dobrze będzie wyglądało na elewacji- mam na myśli brak symetrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem chyba monotematyczna ale wracając do kuchni - wciąż zastanawiam się nad rozwiązaniem bettyk bo spodobała mi się wyspa pod oknem. myślę jednak czy nie będzie zbyt mało miejsca bo jednak cały środek ona zajmie, poza tym odległość pomiędzy wyspą a "ciągiem"funkcyjnym z jednej i drugiej strony to chyba ok 80 cm, czy będzie wygodnie usiąść przy oknie żeby się nie obijać. mnie się wydaje że ok ale co innego sobie wyobrażać a co innego zrobić pomiar na "gotowym". Wypowiedzcie się. a tak na marginesie to bettyk jesteś genialna za ten pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który projektuje i robi kuchnie mówił mi kiedyś, że standartem jest 1,2 m pomiędzy szafkami a wyspą. Ale takim niezbędnym minimum powinno być 1 metr....

Co nie oznacza zapewne, że jak będzie 80 cm to będzie jakaś tragedia - do wszystkiego się można przyzwyczaić.

W postkomunistycznych blokach potrafili na 47 m2 wcisnąć 3 pokoje z kuchnią i łazienką więc wszystko jest do zrobienia :D

 

Co do pracowni to poza projektami z z500 mi się jeszcze podobają z bauherra, zwłaszcza dm24.... ale koszta budowy w naszym przypadku przeważają szalę zwycięstwa na rzecz z91 :)

 

Tak jak piszecie - pokoje w fajnych wymiarach a do tego ładna przestrzeń w salonie - dla mnie to spelnienie marzeń :)

 

 

a z tym oknem w małżeńskiej sypialni to fakt - niesymetrycznie jakoś i dlatego te naszę wątpliwości........ zobaczymy jak wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i39.tinypic.com/ncl5zp.jpg

A to nasz pomysł na Z91....

 

Podoba mi się tak zadaszony taras i sam myślę o zrobieniu podobnego. Teraz jestem na etapie załatwiania papierków do PnB. Orientuje się może ktoś, czy architekt musi to nanieść na projekt czy w trakcie budowy można to zrobić nie zgłaszając nikomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który projektuje i robi kuchnie mówił mi kiedyś, że standartem jest 1,2 m pomiędzy szafkami a wyspą. Ale takim niezbędnym minimum powinno być 1 metr....

Co nie oznacza zapewne, że jak będzie 80 cm to będzie jakaś tragedia - do wszystkiego się można przyzwyczaić.

W postkomunistycznych blokach potrafili na 47 m2 wcisnąć 3 pokoje z kuchnią i łazienką więc wszystko jest do zrobienia :D

 

ups. to może być zong.. np. zbyt ciasno w kuchni, zobaczymy czy pionierzy pomysłu będą zadowoleni:yes:

A co myślicie nt usadowienia TV obok kominka jak w projekcie, da się? czy jednak zbyt blisko, ktoś konsultował temat? Na rysunku wszystko pięknie wygląda a w realu różnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje - obejrzałam.... ale wniosek taki, że z91 najlepszy :)

 

"Zielony ogród" - brak drugiej łazienki lub choćby wc - odpada :)

 

A dwóch pozostałych jeden z pokoi ma coś koło 10m2 - mały - te 12 m2 to minimum (obserwacja z bloków) :)

 

Wklejam za to co mi wyszło z przeróbki projektu....

i taki mały opisik po zmianach - salon ma ok 38 m2, kuchnia jakoś z 10 m2, no i po powiększeniu spiżarni tworzę dwa pomieszczenia - spiżarnię od kuchni i garderobę przy wejściu. W kuchni zyskuję też trochę ściany do dalszej zabudowy (ale to coś za coś - spłyciłam ją aby zyskać okno przy stole jadalnianym).

 

Rozważam też przeniesienie okna w sypialni małżeńskiej na boczną ścianę po to aby zyskać miejsce na garderobę.... ale to jeszcze do przemyślenia.

 

No to chyba tyle.

 

Opinie proszę :)

 

 

Witam

 

hmmm jakiś znaczących przeróbek nie ma :) - ja mam ten sam problem z oknem w sypialni bo też bym chciała garderobe zrobić w taki sam sposób ale niestety nie odważyliśmy się z mężem na taką zmianę :( Jednak walory estetyczne też są ważne :D a z garderobą moze ejszcze coś się wymyśli... widziałam takie fajne rozwiązanie w jakimś artykule na muratorze a mianowicie tak jak jest w dużej sypialni to od drzwi jest postawiona ścianka jakieś 1,5 m od ściany i po jednej i drugiej stronie są porobione półeczki itd jak w garderobie z tym że tak jak się wchodzi do sypialni to tak jakby najpierw do garderoby a potem za ścianą od garderoby stoi łóżko a na przeciwko okno - kurde nie wiem czy będziecie wiedzieli o co mi chodzi :( wygląda to nawet fajnie ale z drugiej strony sma nie wiem

A co do zmian no to wszystko rzecz gustu oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do miejsca na telewizor tak jak w projekcie to mam mieszane uczucia ..... z jednej strony fajnie bo całkiem sympatyczne miejsce abstrahując od tego czy to dobre miejce na tv z racji tego że obok kominek tego nie wiem to to już by musiał się wypowiedzieć jakiś fachowiec, a z drugiej strony czy by to nie było drażniące jak oglądasz tv a tu migocą ci płomienie które widzidz kontemn oka :eek: ??!! Mnie chyba by to irytowało dopóki pewnie bym się nie przyzwyczaiła ale czy do tego da się przyzwyczaić :confused: u mnie chyba taki myk nie przejdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcolm Według mojej wiedzy jeśli nie ma odpowiedniej zmiany w projekcie - będzie problem przy odbiorze, bynajmniej w naszej gminie mocno przywiązują wagę do tego żeby zewnątrz dom był 100% z projektem - jak poinformował nas nasz inspektor. Także my bedziemy robić ta zmianę w projekcie, bo przy adaptacji architekt "zapomniał" :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

hmmm jakiś znaczących przeróbek nie ma :) - ja mam ten sam problem z oknem w sypialni bo też bym chciała garderobe zrobić w taki sam sposób ale niestety nie odważyliśmy się z mężem na taką zmianę :( Jednak walory estetyczne też są ważne :D a z garderobą moze ejszcze coś się wymyśli... widziałam takie fajne rozwiązanie w jakimś artykule na muratorze a mianowicie tak jak jest w dużej sypialni to od drzwi jest postawiona ścianka jakieś 1,5 m od ściany i po jednej i drugiej stronie są porobione półeczki itd jak w garderobie z tym że tak jak się wchodzi do sypialni to tak jakby najpierw do garderoby a potem za ścianą od garderoby stoi łóżko a na przeciwko okno - kurde nie wiem czy będziecie wiedzieli o co mi chodzi :( wygląda to nawet fajnie ale z drugiej strony sma nie wiem

A co do zmian no to wszystko rzecz gustu oczywiście :)

 

Znalazłam coś mniej więcej żeby Wam zobrazować wariant tej garderoby :)

 

http://muratordom.pl/wnetrza/meble/3-projekty-garderoby-przy-wejsciu-lazience-i-w-sypialni,72_7343.html

 

http://muratordom.pl/wnetrza/meble/rozbudowujesz-dom-pomysl-o-garderobie,72_7337.html

 

może teraz łatwiej będzie sobie to wyobrazić :) Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, że o takie własnie rozwiązanie chodzi... ( z tą garderobą za "głową") :D

 

Ale w tym pokoju będzie to trochę ciężkie do zrobienia :(

 

Pokój ma 3,12 m szerokości i przy założeniu, że łóżko będzie z tych najmniejszych czyli 160 x 200 no i muszą dojść drzwi, czyli conajmniej 70 cm po każdej stronie to już nie ma miejsca na szafki nocne...

 

Ale zawsze można wybrac takie łoże żeby zagłówek spełnił ich funkcje.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm o tym akurat nie pomyślałam :o ale twoja propozycja z zagłówkiem-szafką - półką jak zwał tak zwał to zawsze jakieś rozwiąznie...

Tylko moje pytanie jest takie czy fajne jest to że odrazu będzie się wchodziła tak jaby do garderoby? -niby ponoć nowocześnie ale.... dużo wątpliwości :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób robiło zmiany w projekcie i fajnie wyasygnowało miejsce na garderobę (kilka stron wcześniej), ja jednak jestem za większymi pokojami, tu trzeba wybrać coś za coś. Poza tym w każdym z pokoi jest możliwość zabudowy - na moje onko -dość sporej, resztę muszą pomieścić mebelki czy komoda. Ja wciąż poszukuję najlepszą (dla nas oczywiście) wersję kuchni, a także małej łazienki - myślę o prysznicu ale bez brodzika... to oczywiście nie przesądzone. podzielcie się w tej kwestii..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata.i

 

" jestem chyba monotematyczna ale wracając do kuchni - wciąż zastanawiam się nad rozwiązaniem bettyk bo spodobała mi się wyspa pod oknem. myślę jednak czy nie będzie zbyt mało miejsca bo jednak cały środek ona zajmie"

 

 

to prawda, projekt był robiony z pół roku temu i od razu w studio ostrzegali, że to co wymyśliłam może być ciasnawe- ale narysowali

potem zbudowaliśmy ściany :) i trochę przesunęliśmy i zwęziliśmy spiżarkę

nie wiem, czy to wystarczy

ale póki co dalej mi się podoba :bash:

mówicie, żeby robić inny projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata.i

 

" jestem chyba monotematyczna ale wracając do kuchni - wciąż zastanawiam się nad rozwiązaniem bettyk bo spodobała mi się wyspa pod oknem. myślę jednak czy nie będzie zbyt mało miejsca bo jednak cały środek ona zajmie"

 

 

to prawda, projekt był robiony z pół roku temu i od razu w studio ostrzegali, że to co wymyśliłam może być ciasnawe- ale narysowali

potem zbudowaliśmy ściany :) i trochę przesunęliśmy i zwęziliśmy spiżarkę

nie wiem, czy to wystarczy

ale póki co dalej mi się podoba :bash:

mówicie, żeby robić inny projekt?

 

Twój projekt "zawrócił" mi totalnie w głowie:) ale się mocno obawiam ciasności w kuchni. Nie jest ona duża więc chyba zdecyduję się na większą przestrzeń.. ale ta kawka przy oknie buuu. Myślę zaplanować póki co tak jak mają Kłodziki od prawej lodówka i coś jak w projekcie. Nie mam póki co koncepcji na piecyk i mikrofalę bo myślałam że będzie w wysokiej zabudowie ale może nie być gdzie takowego słupka wcisnąć.. myśleć.. myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no mozna było sobie kombinować z garderobą jak się nie maiło adaptacji projektu a teraz to już chyba po jabłkach - bo znów koszta itd....

Owszem szafy są spore i to w każdym pokoju dlatego jakoś na tą garderobę nie miałam parcia wiadomo że ile by nie było miejsca to i tak będzie mało :) - ale to tylko moja refleksja w tej sypialni i cikawa byłam co Wy na to i już bo i tak raczej się na to nie zdecyduje chyba że.....

 

o małej łazience też myslałam żeby wstawić prysznic i oczwyiscie też bez brodzika ale jednak to chyba za mała łazieneczka - poza tym mój mąż uważa że nie ma takiej potrzeby ale jakos mnie to nie przekonuje :bash: że niby ile bedzie takich sytuacji ze oboje będziemy musili skorzystać w tym samym czasie z wanny czy prysznica - gdzie oba te urzadzenia będą w dużej łazience ale kusi mnie bardzo

A no i oczywiście prysznić koniecznie bez brodzika!!! i marzy mi się wpuszczona wanna w fundament ale mąż się nie chce na to zgodzić :bash:

 

co do kuchni to chyba chciałabym podobnie jak w projekcie ale podejmę tą decyzje jak już będę to widziała bo z racji tego że zrezygnowaliśmy ze spiżarki między kuchnią a garażem ( wariant domu z garażem po prawej stronie) - to nam się kuchnia troche powiększyła i żeby sie nie okzało że będę robić kilometry w kuchni między lodówką, kuchenką i zlewem :eek: więc może i wyspa mi się wtedy pod oknem zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki układ kuchni (choć więcej szuflad niż na rysunku). Może komuś pomoże. Układ jest w 100% funkcjonalny, a autorami jesteśmy sami - studio kuchenne przeniosło tylko projekt na swój program.

 

bardzo ładnie, ale rozumiem że barku nie masz, a wysoka zabudowa jest do granicy, czyli wejścia do jadalni??

Mam pytanie do bettyk bo zapomniałam, skoro jeszcze zwężyłaś (i tak wąską) spiżarkę to jaką ona ma mieć szerokość bo wydaje mi się że może być problem z jej zagospodarowaniem, zwłaszcza że wejście od strony pom. gosp. czyli regał na dłuższej ścianie może się nie zmieścić.. a przecież trzeba się jakoś poruszć w środku. Napisz jak masz już ścianki jak to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki układ kuchni (choć więcej szuflad niż na rysunku). Może komuś pomoże. Układ jest w 100% funkcjonalny, a autorami jesteśmy sami - studio kuchenne przeniosło tylko projekt na swój program.

 

Bardzo fajna kuchnia :) :stirthepot: i wszystko pod ręką i kolorystyka mebli i ścian mmmmm, mam nadzieje że to nie przypadek :) PS. meble na wysoki połysk czy mat??? i jaka podłoga będzie?- chodź czegoś mi tu brakuje po lewej stronie po prostu chyba jakoś tak bardzo dużo miejsca przed tym zlewie hmmm to nawet nie chodzi o blat tylko o tą ścianę :confused:ale to może kwestia dodtaków w późniejszym terminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...