Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Klodziki, opisz szczegóły tarasu, bo też mam zamiar go robić w tym roku.

Na razie mam obmyślane tak:

- rozstaw słupów - siatka co 1,5m

- na słupy legary 9x7cm

- na nie małe legary 7x5cm co 60cm

- na to deski

 

Jak Ty masz?

 

Jakaś barierka? Co na glebie? Geotkanina + żwir? Jakaś zabudowa od frontu tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy wybraną ziemię, utwardzony piasek ok. 20 cm, na to geowłóknina, na to bloczki betonowe wysokie 14 cm, długie 38 cm. Rozstaw bloczków co 0,5 metra, czyli legary są co pół metra. Legary 9x7 i deski 14 cmx 2,7 cm. Nie mamy kontrlegarów, konstrukcja jest bardzo stabilna. Wkręty roothoblast, nie kupuj spax-ów, mi odradzono. Zarówno legary, jak i deski to modrzew syberyjski. OD frontu tarasu deska czołowa a na glebie kamyczki będą. Bez barierek. Jak poolejuje, a jutro mam zamiar to wkleję zdjęcia w przyszłym tygodniu.

 

Beata, oto fotki.

http://images41.fotosik.pl/1511/c49028f258058700m.jpg

http://images41.fotosik.pl/1511/0457499fdfbeabebm.jpg

 

i strych

 

http://images38.fotosik.pl/1556/b64b9649aca62b0bm.jpg

Edytowane przez Klodziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłodziki dzięki za fotki, zawsze to jakaś wizualizacja:bye:;) widze że dobrze pasuje na końcu korytarza tak sobie wyobrażałam, schody otwierają się w stronę łazienki nie? A z innej beczki planuję zrobić w ubikacji miejsce prysznicowe bez brodzika, kosztem zabudowy(garderoby) pytanie moje jest następujące: jaką ściankę zastosowaliście, ja chciałabym szybe ale taką która się przełamuje. póki co nie mogę takich znaleźć. drugie pytanie to czy przy odpływie liniowym mimo wszystko woda nie wylewa.. poza tym odpływ lepiej przy ścianie czy przy szybie? jak się sprawdza w praktyce.

a tak na marginesie...etap tarasu..fajna rzecz:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mogę z czystym sumieniem polecić wykonawstwo firmy wiązary Burkiewicz Odolanów.

Szybka odpowiedź na zapytanie w sprawie, profesjonalna obsługa, bardzo solidne wykonanie, a ekipa godna polecenia.

My mamy gotowe wiązary, daszki, słupy.. panowie przyjechali jednego dnia zrobili dach a następnego do południa ukończyli daszki itd. jesteśmy bardzo zadowoleni, także POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my przeprojektowaliśmy wiązary aby mieć wzmocnioną podstawe na strychu możliwość większego obciążenia, chcemy tam jakieś "rupiecie" trzymać. Dodatkowo przesuwaliśmy lekko daszek nad wejściem i będzie przedłużeniem coś jak u Kłodziki. mamy też po dwa słupy z każdej strony a nie jak w projekcie jeden (z przodu i z tyłu też). Cena za wiązary, projekt, łaty, murłaty, daszki i słupy (szt.8) przywózka i robocizna to 21.500,- brutto zł (wg projektu było dużo mniej, ale zostało zmienione zgodnie z naszymi potrzebami). biorąc pod uwagę wykonawstwo i dokładność montażu jak i elastyczność w realizacji jesteśmy super zadowoleni. cena wg projektu była chyba ok. 980zł netto za wiązar, warto zadać firmie pytanie. My niczego nie żałujemy, mąż podpatrywał też jak pracują i żadnych zastrzeżeń, ugodowi i bardzo bardzo dokładni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama przesuwkę wysoką na 2,30metra, i nie było żadnego problemu, mogłaby być też tak jak w projekcie 2,35 i normalnie jest gwarancja.

 

no prosze, a mi pan który brał pomiar okien powiedział że producent nie daje gwarancji na okno powyżej 2,20 m. jutro mam mieć dokładną informacje w tym temacie. u nas mają być nad oknami rolety zewnętrzne więc trochę odejdzie i zostanie chyba 2,25 a oni chcą zmniejszyć do 2,18 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie napewno do Klodziki - chodzi mi o kominek tzn jak jest u Was zrobiomy? bo widziałam na zdjęciach że jest w ścianie :-D ekstra tez tak chce i nawet mam tak w projekcie a raczej nie do końca tak :( bo fundament kominowy jest przed tą ścianką od pomieszczenia gospodarczego a nie w pomieszczeniu gospodarczym i wygląda na to że będzie trzeba jakieś ok 1,5 m strzelam zabudować - i kominek bedzie w ściance zabudowanej, a nie bezpośrednio w ścianie od pomieszczenia gospodraczego (kurde nie wiem czy wiecie o co mi chodzi :() Czy Wy tez tak macie??? A raczej jak macie? - moze tak łatwiej bedzie nam sie dogadać :-P

 

Kurde i tak nie wiem czy uda mi się to jakoś teraz zmienić raczej nie bo...dziś panowie murarze kopia fundamenty a jutro wylewka :D, wkońcu i na nas przyszedł czas :D:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina_S ja mam kominek wsadzony w to pomieszczenie gosp. przez co ono się zmniejszyło w środku. Ale za to salon większy, chyba, że zrobisz go w tym miejscu co w projekcie. Mi ekipa fundament pod kominek wylała po prostu dużo większy i mogłam potem się zastanowić gdzie dać kominek. Zmieniałam też wlot do komina, bo najpierw zrobiłam od salonu, a potem jak jednak wsadziłam ten kominek do środka tego pomieszczenia, to robiłam drugi otwór do komina od wewnątrz pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...