Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jaki macie kolor okien???

 

Kolor okien to ciemny orzech. Naprawdę ładnie się prezentują choć jak widać na zdjęciach są jeszcze na nich folie zabezpieczające.

To fakt została już tylko wykończeniówka w środku i na około domu zrobić jakich ład i porządek. Co do wysokości pomieszczeń to ma być 2.80 m. Wewnątrz nie jest jeszcze ocieplona podłoga i brak instalacji wodno-kan i elektrycznych.

Pozdrawiam.:):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor okien to ciemny orzech. Naprawdę ładnie się prezentują choć jak widać na zdjęciach są jeszcze na nich folie zabezpieczające.

To fakt została już tylko wykończeniówka w środku i na około domu zrobić jakich ład i porządek. Co do wysokości pomieszczeń to ma być 2.80 m. Wewnątrz nie jest jeszcze ocieplona podłoga i brak instalacji wodno-kan i elektrycznych.

Pozdrawiam.:):rolleyes:

 

wykonczeniówka to dopiero trwa.. te decyzje i wybory płytek ;)

nie obawiasz się słabego schnięcia tynków wewnętrznych, jak dom już ocieplony i zniszczeń sufitu przy górnej elektryce-chyba że podwieszane sufity będą.. no z zewnątrz imponująco wygląda. Jaki to kolor tynku jest bo ładnie się z tym grafitem komponuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mogłąbym prosić o zdjecia kuchni od środka? Chciałbym zobaczyć, jak dużo miejsca zostaje i jak to w ogole wygląda z tymi dwoma wejściami. Bo ja sierota jestem, i z rzutów jakoś nie mogę tego ogarnąć :)

 

nie bardzo rozumiem oco pytasz, chodzi ci o urządzoną już kuchnię czy surową żeby ściany obejrzeć ;) to drugie to trudno sfotografować żeby oba wejścia było widać (chociaż może spod okna kuchennego dałoby się) Jeżeli nie jesteś zdecydowana co do dwóch wejść to można zmieniać na etapie adaptacji , moim jednak zdaniem jest to bardzo wygodne rozwiązanie- kuchnia dostępna z każdej strony a jednak nie otwarta całkowicie -co mi bardzo pasuje

przykładowo: nie ma koniecznośći wchodzenia okrężną drogą do salonu z kuchni czy jadalni, z drugiej jednak strony niosąc zakupy wchodzimy wejściem z holu i prościutko do spiżarki, pom. gosp. czy lodówki - w zależności od zakupów.

Ja mam nadzieję być baardzo zadowolona z tego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Puste ściany pewnie dalej by mi nic nie powiedziały. Po prostu kombinuję, czy jest tam szansa na wyspę :) No i czy tyle wejść nie zabiera miejsca na meble kuchenne. Zgadzam się z Tobą, że bieganie od salonu i jeszcze koło stołu może być uciążliwe. :)

 

na wyspę to mało byłoby miejsca jeśli nie wprowadzisz zmian np. jak karolina_s w projekcie jest 220 cm. odległości można pokusić się o półwyspe, ale czy chcesz gotować prawie w salonie? jeśli bym zmniejszała gospodarcze pom. to tylko żeby stół wstawić pomiędzy i mieć większy salon.

ja póki co nie mam garażu więc gospodarcze pom. jest potrzebne i w tym przypadku mam bez zmian.

Jeżeli chodzi o miejsce na meble to jeśli zmienisz wejście do spiżarki możesz dać wysoką zabudowę z tej strony, ja jednak wolę nie mieć zabudowy a wygodne podręczne wejście do spiżarki blisko lodówki. myśle że i tak to duża kuchnia i daje wiele możliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyspę to mało byłoby miejsca jeśli nie wprowadzisz zmian np. jak karolina_s w projekcie jest 220 cm. odległości można pokusić się o półwyspe, ale czy chcesz gotować prawie w salonie? jeśli bym zmniejszała gospodarcze pom. to tylko żeby stół wstawić pomiędzy i mieć większy salon.

ja póki co nie mam garażu więc gospodarcze pom. jest potrzebne i w tym przypadku mam bez zmian.

Jeżeli chodzi o miejsce na meble to jeśli zmienisz wejście do spiżarki możesz dać wysoką zabudowę z tej strony, ja jednak wolę nie mieć zabudowy a wygodne podręczne wejście do spiżarki blisko lodówki. myśle że i tak to duża kuchnia i daje wiele możliwości:)

 

ta odległość od pomieszczenia gospodarczego do drugiej ściany to 340 cm, a nie 220 cm - bardzo dużo miejsca prawie tak jak szerokość salonu :)

 

Ale mimo wszystko mam problem z urządzeniem kuchni :( i chyba nie bedzie żadnej zasady trójkąta bo chyba wszysko będzie na jednej ścianie pod oknem....moze delikatnie będzie zakręcac ale to tylko dlatego żeby nie było za dużo miejsca na tej ścianie - ale nie wiem oj nie wiem- a co do wyspy to hmmm może nie zupełnie bo będzie za duzo zabierała miejsca ale spisze się taka półwyspa tzn przy samej ścianie taki blat - ale czy się na to zdecyduje to nie wiem na obecną chwile trudne sprawy hehehe ;):confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta odległość od pomieszczenia gospodarczego do drugiej ściany to 340 cm, a nie 220 cm - bardzo dużo miejsca prawie tak jak szerokość salonu :)

 

Ale mimo wszystko mam problem z urządzeniem kuchni :( i chyba nie bedzie żadnej zasady trójkąta bo chyba wszysko będzie na jednej ścianie pod oknem....moze delikatnie będzie zakręcac ale to tylko dlatego żeby nie było za dużo miejsca na tej ścianie - ale nie wiem oj nie wiem- a co do wyspy to hmmm może nie zupełnie bo będzie za duzo zabierała miejsca ale spisze się taka półwyspa tzn przy samej ścianie taki blat - ale czy się na to zdecyduje to nie wiem na obecną chwile trudne sprawy hehehe ;):confused:

 

Karolina w projekcie jest 220 cm, natomiast Ty wprowadziłaś zmiany i może masz 340 cm.

My nie zmienialiśmy tutaj niczego i planujemy zrobić barek na 120 cm (dwa hokery) i przejścia zostaje 1 m - wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie waham się pomiędzy dachówka ceramiczna a blachodachówką. Nie wiem jak z trwałością blachodachówki, co będzie po tych 20tu latach...mam ciężki orzech do zgryzienia :D

 

trzeba wziąć pod uwagę że dachówka to większe obciążenie. takie wachania lepiej omówić z producentem to wyjaśni fachowo.

Jeżeli wizualnie to u nas jest perła mat grafitowo szara. wygląda super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...