Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Właśnie wczoraj kupiłem projekt Z91 GL lustrzane odbicie :) Mam pytanko do Robert1313. Ile wyniosły Cię wiązary jeśli można wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś może robił zamiast tradycyjnych fundamentów, płytę fundamentową, a jeśli tak to ile Was to kosztowało. Pozdrawiam i już się boję ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiązary 20 tyś, projekt był przerobiony przez firmę żeby wykorzystać poddasze (jak widać na zdjęciach) w tej cenie.

 

Hej

 

mam jeszcze pytanie apropos tych Twoich okienek ;). Okna wszystkie masz jak w projeckie? To teraz mi powiedz czy Twoje wszystkie okna się jakoś otwierają czy wszystkie no oprócz tarasowego to fixy? Na jaki czas gwarancja??

Pytam bo orientując się w cenach zakupu okien niektóre znane firmy np. Drutex w kolorze antracytowym nie robi tak dużych okien niedzilonych jeśli bym chciała żeby sie chociaż uchylało- tzn robić może i by zrobiły ale bez gwarancji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wczoraj kupiłem projekt Z91 GL lustrzane odbicie :) Mam pytanko do Robert1313. Ile wyniosły Cię wiązary jeśli można wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś może robił zamiast tradycyjnych fundamentów, płytę fundamentową, a jeśli tak to ile Was to kosztowało. Pozdrawiam i już się boję ;) Pzdr

 

sorki że wrzuce swoje 3 grosze :-P

moje wiązary też były przerabiane i w sumie kosztowały 24 tyś. (z transportem)- pewnie co region Polski to inaczej - choć my szukaliśmy oczywiscie gdzie taniej no ale transport też robi swoje no i mamy normalne fundamenty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mają 1,6x1,4 wszystkie są normalnie otwierane tylko bez mikrowentylacji i uchylania i gwarancja jak na wszystkie okna. Takich dużych jak w projekcie otwieranych i z gwarancją to nigdzie nie zrobią. To jest maksymalny rozmiar w tej firmię, żeby była gwarancja.

 

to ja już nie wiem :( bo wczoraj w zwiazku z tym że Drutex własnie powiedział ze takich okien nie produkują ( żeby się otwierały i uchylały w kolorze bo w białym tak), a mamy wcene właśnie okien Salmander i kalkulacja okien jest jak w projekcie z opcją rozwieralno - uchylną 1500/1500, a 1800/1500 uchylną i otwieraną tak że się je kładzie - choć sprzedawca powiedział że opcję tą kładzioną to by sobie darował bo musiałyby to okno otwierać/kłaść dwie osoby żeby sie z nim nic nie stało, a o uchylne miał zapytać kogoś kto się na tym zna czy da rade. Ale z oknami 1500/1500 nie ma problemu.

I oooo ale wycene dostaliśmy całkiem niezłą więc rozważmy je bardzo mocno jak również okna w profilu Brugmann ARTE bo wyszły troche taniej.;) przy takich samych parametrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem :( bo wczoraj w zwiazku z tym że Drutex własnie powiedział ze takich okien nie produkują ( żeby się otwierały i uchylały w kolorze bo w białym tak), a mamy wcene właśnie okien Salmander i kalkulacja okien jest jak w projekcie z opcją rozwieralno - uchylną 1500/1500, a 1800/1500 uchylną i otwieraną tak że się je kładzie - choć sprzedawca powiedział że opcję tą kładzioną to by sobie darował bo musiałyby to okno otwierać/kłaść dwie osoby żeby sie z nim nic nie stało, a o uchylne miał zapytać kogoś kto się na tym zna czy da rade. Ale z oknami 1500/1500 nie ma problemu.

I oooo ale wycene dostaliśmy całkiem niezłą więc rozważmy je bardzo mocno jak również okna w profilu Brugmann ARTE bo wyszły troche taniej.;) przy takich samych parametrach

 

białe czy szare do rozmiaru co za różnica ? to tylko okleina, ja mam bez uchylania i mikrowentylacji bo będzie wentylacja mechaniczna. O opcji kładzionej nie słyszałem nawet :) Brugmann i salamander to jedna firma, ale profile salamander są droższe nie wiem czemu. Daj mi znać ile wycenili, tak z ciekawości. aha normalnie w standardzie szyby miały współczynnik 0.7 ja dopłaciłem za współczynnik 0.5 nie pamiętam ile ale ponoć na całym oknie jest spora różnica w przenikaniu ciepła. Jeszcze jedno , okno 1,5x1,5 jednoskrzydłowe to naprawdę duże okno :yes: 1.8 to trochę przegięcie;) Nie żałuj na okna bo później będziesz żałować :yes: poczytaj o ciepłym montażu bo to ważna rzecz, bardzo ignorowana przez wszystkich (łącznie z przedstawicielami okien), na zachodzie to jest obowiązkowe wymagane przepisami prawa, a u nas traktowane jako luksus lub niepotrzebne widzimisię dlatego zapłaciłem 1tyś extra za to, ale może uda się coś wynegocjować bo moim zdaniem warto.

Edytowane przez robert1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe czy szare do rozmiaru co za różnica ? to tylko okleina, ja mam bez uchylania i mikrowentylacji bo będzie wentylacja mechaniczna. O opcji kładzionej nie słyszałem nawet :) Brugmann i salamander to jedna firma, ale profile salamander są droższe nie wiem czemu. Daj mi znać ile wycenili, tak z ciekawości. aha normalnie w standardzie szyby miały współczynnik 0.7 ja dopłaciłem za współczynnik 0.5 nie pamiętam ile ale ponoć na całym oknie jest spora różnica w przenikaniu ciepła. Jeszcze jedno , okno 1,5x1,5 jednoskrzydłowe to naprawdę duże okno :yes: 1.8 to trochę przegięcie;) Nie żałuj na okna bo później będziesz żałować :yes: poczytaj o ciepłym montażu bo to ważna rzecz, bardzo ignorowana przez wszystkich (łącznie z przedstawicielami okien), na zachodzie to jest obowiązkowe wymagane przepisami prawa, a u nas traktowane jako luksus lub niepotrzebne widzimisię dlatego zapłaciłem 1tyś extra za to, ale może uda się coś wynegocjować bo moim zdaniem warto.[/

 

 

z tym kolorem to nie wiem jaka różnica chyba taka że się szybko nagrzewa nie wiem :(

IU mnie też będzie wentylacjia mechaniczna dlatego mąż uważa że wszystkei okna mogą być fiksami, ale ja jakoś tego nie widze... :confused:

 

Salamnder

System: Salamander SL

Kolor: Dwustronny antracyt

Szkło: Pakiet 3-szybowy K=0,6

Listwa: Standardowe

Uszczelka: Standardowe

Okucie: Roto NT

= cena za okna to ok. 10 000 zł

 

okna w profilu Brugmann ARTE (5-komorowy, okucia Roto NT, pakiet 3-szybowy, grubość skrzydła 86 mm) z ciepła ramką i klamką firmy hoppe secustic w standardzie wynosi:

= cena ok. 8000 zł

 

Sprzedawca pwoiedział że jak w kolorze to by brał Brugmann bo to jedna cholera, a że białe to lepsze Salamander.

NIE WIEM CZY TO JEST Z CIEPŁYM MONTAŻEM

 

A co do ciepłego montażu to TY chyba nie dokońca masz ciepły montaż. Bo według mnie i mojego zainteresowania w tym zakresie i wiedzy to oprócz oczywiście ciepłej uszczeliki to okna powinny wystawać za budynek tak że jak będzie ocieplać styropianem to żeby okno było na równo ze styropianem - nie wiem czy wiesz o co mi chodzi :( - i według mnie to jest ciepły montaż i sporo on kosztuje. A ciepły montaż czyli uszczelki jakieś tam specjalne to prawie wszyscy teraz proponują. Ale nie mądrze się bo nie wiem do końca jak to jest ;)

 

 

A chciałam poruszyć jeszcze kwestie ogrzewania, a raczej zapotrzebowania na ciepło w naszych z91. Ponieważ w projekcie jest 600kw/h to to jest chyba kompletnaq bzdura, przynajmniej w naszym przypadku. Faktem jest również to że zalezy dużo od położenia względem stron świata ale.... u nas 2x zwiększona izolacjia podłogi i sufitu, oraz ociepelnie na budynek a spec wyliczył nam

ze zapotrzebowanie na ciepło jest 2 x większe niż w projekcie bo 1100kw/h - no normalnie kopara nam opadła. Bo przy 600 kw/h rozważaliśmy ogrzewanie na prąd ale w tym wypadku zostaje tylko i wyłącznie pompa ciepła bo gazu u nas brak :(

A jak jest u Was w tej kwestii????

Edytowane przez karolina_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z wypuszczeniem okna wiem o co chodzi - to jest najcieplejszy montaż:D u mnie są zamontowane 2 taśmy, to nie są ciepłe uszczelki, od wewnątrz paroszczelna od zewnątrz paroprzepuszczalna mają na celu uchronić piankę która jest w środku czy jakoś tak :yes: u mnie okna są równo z murem a styropian będzie nachodził na okna.

Co do okien to ja zamówiłem Brugmana a na montaż przywieźli mi Salamander:yes:

 

 

 

 

W piątek lub w poniedziałek czeka mnie montaż rolet zewnętrznych oraz bramy garażowej, a w przyszłym tygodniu układanie styropianu i podłogówki

Edytowane przez robert1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z wypuszczeniem okna wiem o co chodzi - to jest najcieplejszy montaż:D u mnie są zamontowane 2 taśmy, to nie są ciepłe uszczelki, od wewnątrz paroszczelna od zewnątrz paroprzepuszczalna mają na celu uchronić piankę która jest w środku czy jakoś tak :yes: u mnie okna są równo z murem a styropian będzie nachodził na okna.

Co do okien to ja zamówiłem Brugmana a na montaż przywieźli mi Salamander:yes:

 

 

 

 

W piątek lub w poniedziałek czeka mnie montaż rolet zewnętrznych oraz bramy garażowej, a w przyszłym tygodniu układanie styropianu i podłogówki

 

 

ooooooooo nieżle :jawdrop:

No to super prace idą pełną parą :D - zazdroszcze bo my czekamy do wiosny - no i zacznie się od okien i pomału dalej.....:D

 

A ile w sumie dopłaciłeś za ten swój ciepły montaż?

 

Podłogówkę będziesz miał wszędzie? jakie źródło ciepła?

Edytowane przez karolina_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]171146[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171147[/ATTACH]i łazienka

 

bardzo ładnie się zapowiada. wszystko według potrzeb inwestora. ja osobiście wolę jednak swobodne dojście do okna ale to kwestia upodobań, tymbardziej że nie planuję prysznica w łazience tylko wannę. Ubikację natomiast przerobiliśmy tak że powstało miejsce prysznicowe bez brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁAM POMĘCZYĆ WAS JESZCZE Z OKNAMI :)

 

Chodzi oczywiscie o okno duże tarasowe 4000m. My najprawdopodobniej będziemy mieli je podzielona na 3 równe części (fix, uchylno - przesówne, fix) albo 4 nie wiem właśnie, na 3 wg mnie jest bardziej nowocześnie no i w sumie więcej szyby niż by było dzielone na 4 i mamy problem..... hmmm cóż decyzja chyba na całe życie.....

ale zmierzam do tego czy ktoś z Was może tak ma???? a jak nie to co myślicie na ten temat????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁAM POMĘCZYĆ WAS JESZCZE Z OKNAMI :)

 

Chodzi oczywiscie o okno duże tarasowe 4000m. My najprawdopodobniej będziemy mieli je podzielona na 3 równe części (fix, uchylno - przesówne, fix) albo 4 nie wiem właśnie, na 3 wg mnie jest bardziej nowocześnie no i w sumie więcej szyby niż by było dzielone na 4 i mamy problem..... hmmm cóż decyzja chyba na całe życie.....

ale zmierzam do tego czy ktoś z Was może tak ma???? a jak nie to co myślicie na ten temat????

 

kiedyś chyba już na ten temat dyskutowaliśmy ja pisałam że mam na trzy (fix, uchylno-przesówne, fix), ale z tego co pisałaś to chcieliście dzielone na dwa, a może nie dokładnie pamiętam:D ja sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o dzielonym na 3 ale teraz mam wejście po rozsunięciu na 2m a tak będziesz mieć najwyżej 1,3m

 

faktycznie będzie fajnie mieć na 2 m przejście tylko czy będziecie rozsuwać na całość w razie potrzeby. ja nie otwieram teraz całych bo wystarczy mi do połowy kiedy wychodzę. moja koleżanka ma troche większe przesówne i też nie używa na całości, więc jednak wolę mniej dzieleń. ale to kwestia potrzeb i gustu:) myśle że oba rozwiązania są dobre teraz co komu się bardziej widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...