Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie. Jak wygląda sprawa zmian w projekcie? Pisaliście do z500, żeby nanieśli zmiany? Kupowaliście projekt w biurze projektowy i architekt na miejscu wprowadzał zmiany? Jak to wygląda kosztowo?

 

Jak my kupowaliśmy projekt to o żadnych zmianach z Z500 nie było mowy. Kupiliśmy tylko "goły" projekt, a przy adaptacji projektu nanosiliśmy zmiany (adaptacja + zmiany kosztowały nas chyba 1200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdeydowaliśmy się na płytę gipsową bo dzięki temu mogliśmy jest zrobić w zimie, po drugie cena niższa niż tynki mineralne i gipsowe, po trzecie dużo szybciej ładnie no i sucho, a tak wogóle to jak tynk gipsowy tylko utwardzony papierem:D

 

Mam pytanie co do Twoich tynków ;P

Bo my mieliśmy mieć gipsowe jak pisałam wcześniej, ale już kilka osób nam odradziło, bo chłoną wilgoć, bo miękkie,pękają itd...., więc zaczeliśmy się zastanawiać nad takimi jak Twoje. Możesz mi powiedzieć ile wydałeś na ściany? i ile za robociznę? czy robiłeś sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Twoich tynków ;P

Bo my mieliśmy mieć gipsowe jak pisałam wcześniej, ale już kilka osób nam odradziło, bo chłoną wilgoć, bo miękkie,pękają itd...., więc zaczeliśmy się zastanawiać nad takimi jak Twoje. Możesz mi powiedzieć ile wydałeś na ściany? i ile za robociznę? czy robiłeś sam?

 

Płaciłem 16zł za płytę 2,6x1,2 i za ułożenie 10złm2, no i klej ale nie pamiętam ile:)

Jeżeli chodzi o tynk gipsowy to szybko chłonie wilgoć ale i szybko oddaje:yes: i jest jakiś tynk gipsowy knauf diamant bardzo twardy popatrz sobie ewentualnie. Ja z płyt narazie zadowolony.

Edytowane przez robert1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 16zł za płytę 2,6x1,2 i za ułożenie 10złm2, no i klej ale nie pamiętam ile:)

Jeżeli chodzi o tynk gipsowy to szybko chłonie wilgoć ale i szybko oddaje:yes: i jest jakiś tynk gipsowy knauf diamant bardzo twardy popatrz sobie ewentualnie. Ja z płyt narazie zadowolony.

 

Aha

No nie wiem my chyba jednak zostaniemy w końcu przy tradycyjnych kładzionych maszynowo cementowo-wapiennych.....

Facet z firmy co zajmuje się tynkami powiedział, że ludzie teraz odchodzą od gipsowych i wracają do tradycyjnych - mówie o tych mokrych tynkach. No i że gipsowe to sama chemia. Ale wiadomo co człowiek to opinia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycenili robociznę za dach na gotowo na 8 750,00 PLN, kładę chyba Creatona czarną lub ciemny brąz połysk, to materiał na cały dach wycenili mi na 12 250,00 + osprzęt do położenia dachówki, łaty, kontrłaty, folie itp.itd. na 5 500,00 PLN. Razem 26 500,00 PLN + 20 000,00 wiązary razem z transportem i montażem. dach mnie ma wynieść ok. 46 - 47 tys. :):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy ud się zmieścić w tej kwocie :)

 

 

U nas za położenie blachodachówki panowie wzięli 6000 zł :-P :lol:

blachodachówkę mamy jakąś szwedzką nie pamiętam firmy..... i chodzi mi koszt ok 16 000 zł ale nie wiem czy z tymi wszystkimi pierdołami jak folia itd...ale sprawdzę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za położenie blachodachówki panowie wzięli 6000 zł :-P :lol:

blachodachówkę mamy jakąś szwedzką nie pamiętam firmy..... i chodzi mi koszt ok 16 000 zł ale nie wiem czy z tymi wszystkimi pierdołami jak folia itd...ale sprawdzę to :)

 

To tak:

blachodachówka - 17 200 zł

wiązary: 23 500 zł

robocizna : 6000 zł

;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

chciałam się pochwalić bo już mamy zamówione tynki co prawda dopiero na 3 lub 9 czerwca ale już zamówione :wave:

Tynki będą jednak mokre gipsowe kładzione maszynowo - KNAUF DIAMAND :D - twardsze niż diament :D - cena nam oszacowali ok 13 000 zł

 

no to teraz jak z płatka..:) wiosna się zrobiła to budowy ruszają i nabierają tempa.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...