Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bloczki na fundament kupione (3 500 PLN), Ytong na ściany nośne i działowe też ( w tym klej Ytong - 14 000 PLN), oraz dachówka (ostatecznie zdecydowaliśmy się na Nelskamp f10 migdałowy brąz - 15 500 PLN), wiązary (20 000 PLN). Teraz spokojnie czekamy aż wszystko będzie powoli rosło w górę: yes: Na fundament dajemy zamiast styropianu płytę XPS 10 cm. Droższa dwukrotnie ale mamy wodę na działce więc trzeba zrobić dobrą hydroizolację. Pzdr dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kinga jak Ci wyszło w salonie? chodzi mi o rozstawienie wypoczynku, tv na szczycie czy obok kominka? trochę mało miejsca..:( ale jakoś trzeba kombinować

 

tv nie będzie koło kominka, wypoczynek prawie na środku, z perspektywy położonych już płytek i stojącego już kominka na miejscu, co prawda jeszcze nie zabudowanego miejsca jest dość dość, przy wcześniejszych 20 m salonu, 30 to i tak zbyt dużo i możemy sobie pozwolić na postawienie wypoczynku na środku, jak zrobię świeże fotki , to dodam

pozdrawiam i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv nie będzie koło kominka, wypoczynek prawie na środku, z perspektywy położonych już płytek i stojącego już kominka na miejscu, co prawda jeszcze nie zabudowanego miejsca jest dość dość, przy wcześniejszych 20 m salonu, 30 to i tak zbyt dużo i możemy sobie pozwolić na postawienie wypoczynku na środku, jak zrobię świeże fotki , to dodam

pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

ja tak planuje i zaczęłam taśmą kleić po podłodze, jak zobaczyłam faktyczne odległości to się przeraziłam czy nie będzie zbyt blisko TV od wypoczynku (też na środku usadowionego) za wypoczynkiem czyli przy kuchni stół (też tak macie?) czekam na fotki dzięki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zastanawiamy się z mężem nad budową Z91. Jaki się przedstawia mniej więcej kosztorys budowy takiego domku z garażem po prawej stronie? w Takiej najprostszej wersji. Bez kosztów działki oczywiście.

Witam!

Wszystko zależy od użytych materiałów i czy dom budują ekipy budowlane czy budujecie z dużym wkładem własnej pracy. Ja właśnie zacząłem budowę takiego domku i według moich wyliczeń za surowy zamknięty trzeba liczyć od 135 tys. do 150 tys. lub jeszcze więcej w zależności od użytych materiałów. Mi buduje ekipa budowlana i tak, za stan zero wyjdzie gdzieś ok 30-35 tys., ściany nośne i działowe, kominy ok 45 tys., a dach pokryty dachówką ceramiczną ok 50 tys. To wszystko są wyliczenia orientacyjne bo dopiero zaczynam budowę ale już kupiłem materiały na fundamenty, ściany i dach oraz mam podpisane umowy z ekipami na wykonanie poszczególnych etapów. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko zależy od użytych materiałów i czy dom budują ekipy budowlane czy budujecie z dużym wkładem własnej pracy. Ja właśnie zacząłem budowę takiego domku i według moich wyliczeń za surowy zamknięty trzeba liczyć od 135 tys. do 150 tys. lub jeszcze więcej w zależności od użytych materiałów. Mi buduje ekipa budowlana i tak, za stan zero wyjdzie gdzieś ok 30-35 tys., ściany nośne i działowe, kominy ok 45 tys., a dach pokryty dachówką ceramiczną ok 50 tys. To wszystko są wyliczenia orientacyjne bo dopiero zaczynam budowę ale już kupiłem materiały na fundamenty, ściany i dach oraz mam podpisane umowy z ekipami na wykonanie poszczególnych etapów. Pzdr

 

u nast stan zero to ok 27.500 zl począwszy od kosztu projektu, map ze starostwa aktualizacji planowania, adaptacji, wytyczania i dalej materiały wszelakie i prace, razem z blaszanym garażem

zaliczka na poczet przyłacza energet. materiał na ściany zewnętrzne i wewnętrzbe, przyłacza, szalunek zbrojenia, beton i bloczki na taras, komin materiały pomocnicze, + zaliczka wiązary: 42 tys.

dalej przestalam liczyc jakoś za szybko szło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nast stan zero to ok 27.500 zl począwszy od kosztu projektu, map ze starostwa aktualizacji planowania, adaptacji, wytyczania i dalej materiały wszelakie i prace, razem z blaszanym garażem

zaliczka na poczet przyłacza energet. materiał na ściany zewnętrzne i wewnętrzbe, przyłacza, szalunek zbrojenia, beton i bloczki na taras, komin materiały pomocnicze, + zaliczka wiązary: 42 tys.

dalej przestalam liczyc jakoś za szybko szło:D

 

O to rzeczywiście bardzo mało za "zero" i to jeszcze z papierami?!?!?! Ja w lutym, marcu, kwietniu latałem po hurtowniach zbijając ceny i nie ma opcji żeby takie ceny osiągnąć. Za projekt 2200, zmiany adaptacje drugie tyle (architekt) + załatwienie wszystkiego do momentu pozwolenia na budowę, mapa do celów projektowych 600, wytyczenie budynku 400 czyli 5500 za same papiery bez przyłączy. Robocizna za stan zero 8000, w tym wszystko po stronie ekipy (szalunki, ściągnięcie humusu, agregat i inny sprzęt). Beton wyniósł mnie 3600 na fundament, zbrojenie 1080, bloczki 1080 szt. - 3700, do tego papa 300, zaprawa do murowania 815 zł (3,5m3). Teraz Dysperbit ok. 380, klej do płyt XPS 650 (tu można zaoszczędzić), który też stanowi hydroizolację, płyta XPS zamiast styro 2300 (tutaj oczywiście też można zaoszczędzić ok. 1500 zł jeśli to będzie). Do tego trzeba doliczyć piasek na zasypanie fundamentów, rury na kanalizę i beton na wlanie posadzki. Tak więc wychodzi 5500 za papiery + 2000 kierownik budowy i do tego za stan zero ok. 30000-33000 PLN. Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i finisz elewacji:) [ATTACH=CONFIG]187296[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]187297[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]187298[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]187299[/ATTACH]

 

 

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

dla mnie BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No no widzę że mamy podobny gust :p - jest się kim zainspirować co by nie powiedzieć ściągnąć :-P

 

Ile Cię kosztowała elewacja: ocieplenie+tynki+farba ????

 

Naprawdę nie mogę sie napatrzeć zajefajna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

dla mnie BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No no widzę że mamy podobny gust :p - jest się kim zainspirować co by nie powiedzieć ściągnąć :-P

 

Ile Cię kosztowała elewacja: ocieplenie+tynki+farba ????

 

Naprawdę nie mogę sie napatrzeć zajefajna :lol:

 

Dziękuję za uznanie:) . Co do kosztów to nie mam dokładnie policzone bo styropian kupiłem w styczniu, ale wszystko ok 20 - 23 tyś.

Styropian grafitowy genderka 20 cm klejony na piance , klej do siatki kreisel, tynk mineralny baumit, farba greinplas hehe taki składak:)

Edytowane przez robert1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy budując Z91 z garażem jednostanowiskowym braliście bramę garażową zgodnie z projektem czyli 3200x2100 ??? Jeśli tak to ile płaciliście za taką bramę:???: Dzięki za info.

Robiłem bramę jak w projekcie, cena za segmentową ocieplaną, lakierowaną w kolorze antracyt, sterowanie elektryczne, montaż - 5tyś.

Edytowane przez robert1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie:) . Co do kosztów to nie mam dokładnie policzone bo styropian kupiłem w styczniu, ale wszystko ok 20 - 23 tyś.

Styropian grafitowy genderka 20 cm klejony na piance , klej do siatki kreisel, tynk mineralny baumit, farba greinplas hehe taki składak:)

 

Elewacja ekstra. Jakiej pianki używałeś do styro grafitowego bo i ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...