Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może już razem współpracują chodzi o to ze jak wezmiesz z fabryki to trzeba mniej drewna bo konstrukcja jest bardziej wytrzymała i jest robione na prasie. Ja miałem projekt tylko ta dolaczonej z projektem ale produceci maja gotowy projekt z91 i

 

Dogadali się z producentem wiązarów. Jeśli wybiorę te z dołaczonej propozycji wiązarów producent juz ma wszystko w komputerze. :)

Mam jeszcze jedne pytanie, podnosiłeś budynek? Bo mnie jeden budowlaniec powiedział, że dach zachodzi za bardzo na okna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dogadali się z producentem wiązarów. Jeśli wybiorę te z dołaczonej propozycji wiązarów producent juz ma wszystko w komputerze. :)

Mam jeszcze jedne pytanie, podnosiłeś budynek? Bo mnie jeden budowlaniec powiedział, że dach zachodzi za bardzo na okna ...

 

My podnieśliśmy o 1 suporeks ze względu na rolete żeby weszła. jest idealnie na wyglądzie dom nie stracił.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi mnie to, ze dom straci na wyglądzie, tylko projektant mnie straszy, ze to trzeba już na etapie adaptacji zmienić, bo się zmieni kubatura budynku....

Że później przyjdą, zmierza,,,,, a ja nie bardzo mam ochotę płacić za każdy szczegół, włącznie ze zmianą wielkości okien :( Właśnie, jeśli zmniejszaliście/ powiększaliście okna nanosiliście to jako zmiany w projekcie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi mnie to, ze dom straci na wyglądzie, tylko projektant mnie straszy, ze to trzeba już na etapie adaptacji zmienić, bo się zmieni kubatura budynku....

Że później przyjdą, zmierza,,,,, a ja nie bardzo mam ochotę płacić za każdy szczegół, włącznie ze zmianą wielkości okien :( Właśnie, jeśli zmniejszaliście/ powiększaliście okna nanosiliście to jako zmiany w projekcie???

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv nie będzie koło kominka, wypoczynek prawie na środku, z perspektywy położonych już płytek i stojącego już kominka na miejscu, co prawda jeszcze nie zabudowanego miejsca jest dość dość, przy wcześniejszych 20 m salonu, 30 to i tak zbyt dużo i możemy sobie pozwolić na postawienie wypoczynku na środku, jak zrobię świeże fotki , to dodam

pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

puk, pukK Kinga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie jeśli chodzi o bramę garażową segmentową, jak wygląda sprawa montażu takiej bramy, bo przecież nie mamy stropu betonowego tylko wiązary i podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych, a te bramy montuje się raczej do sufitu. W związku z powyższym czy jest jakiś problem jeśli chodzi o ich montaż? Dzięki za odp. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sufit robiłem z płyt mfp i w garażu nie obnizalem, bramę przykrecili bez problemu

 

A jakiej grubości masz ta płytę MFP? I drugie pytanko: czy tą płytę jakoś obrabiałeś czy po prostu jest zamontowana do wiązarów i bezpośrednio na nią elementy mechanizmu bramy?

 

A jeszcze jedno ile metrów styro wyszło Ci na elewację(bez znaczenia m2 czy m3)?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk, pukK Kinga...

 

Witam

 

u mnie jeszcze do końca troszeczkę, w salonie panuje istny harmider, mam na razie zdjęcia z urodzin córki, które niedawno organizowaliśmy, ale to nic nowego, nawet podłoga jest przykryta tekturą, skończyliśmy elewacje, docieplamy strych, nie da się zrobić wszystkiego na raz, proszę o cierpliwość.

 

Pozdrawiam8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpowiedzcie, mam zamiar robić podłogówkę i rolety nad oknami, czy trzeba podnosić budynek, i czy jest problem z nadprożami jeśli chodzi o okna? pzdr

 

my podnieśliśmy o jeden siporeks ale i tak okna wyszły niżej niż się spodziewałam. w kuchni blat jest parapetem, na wysokości ok 87 cm a chciałam 90 cm. wieniec jest nadprożemh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my podnieśliśmy o jeden siporeks ale i tak okna wyszły niżej niż się spodziewałam. w kuchni blat jest parapetem, na wysokości ok 87 cm a chciałam 90 cm. wieniec jest nadprożemh

 

Beata u mnie też blat będzie połączony z parapetem i również wyjdzie ok. 87 cm, poza tym jak chcesz 90 a to raptem 3 cm to możesz dać po prostu grubszy blat i tyle.... U mnie 87 cm wychodzi od podłogi ( której jeszcze docelowo niema ;) )do okna + blat to może wyjść jakieś 89 - 90 cm - okaże się :p

 

A teraz chciałam się pochwalić bo elektryka już prawie położona :) - kolejne trudne wybory i dylematy :roll: a no i muszę powiedzieć, że jakoś tak wyszło, że w ogóle nie zajrzeliśmy do projektu jesli chodzi o elektrykę.......

No i tynki tuż tuż po długim weekendzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...