Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

duzy stół rozkładany


lubora

Recommended Posts

witam! poszukuje juz od jakiegos czasu naprawde dużego stołu do jadalni. widziałam juz wątek gdzie ktoś zaproponował model visage z vox'a. niestety nam nie pasuje kolor wenge. znalazlam kiedys piekny stół model zeus http://www.wrzesinscy.pl ktory rozklada sie na 4,5 metra ale cena nas przerazila (fornir dąb kosztuje 8tys. :/ ) wiec na to nas raczej nie stac. bede wdzieczna za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...
A co z możliwością zamówienia u stolarza dokładnie takiego rozmiaru, koloru, wzoru jakiego szukacie? Podjerzewam, że może być taniej niż w sklepie. Ja tak zamawiałam stół ale dł. tylko 280 po rozłożeniu, prostotą bardzo zbliżony do tego, który wrzuciła Majki.

 

Wolałbym gotowy ze sklepu. Wiadomo wtedy, że jest konstrukcyjnie przemyślany i można go obejrzeć jak wygląda.

 

Od stolarza to trochę w ciemno - wyjaśnić co się chce, on coś tam sobie naszkicuje i coś z tego wyjdzie albo nie.

 

A przy stole rozkładanym to w sumie dużo zależy od konstrukcji stołu (miejsce na schowanie blatów, jakieś nogi składane/zsuwane)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z możliwością zamówienia u stolarza dokładnie takiego rozmiaru, koloru, wzoru jakiego szukacie? Podjerzewam, że może być taniej niż w sklepie. Ja tak zamawiałam stół ale dł. tylko 280 po rozłożeniu, prostotą bardzo zbliżony do tego, który wrzuciła Majki.

 

Wolałbym gotowy ze sklepu. Wiadomo wtedy, że jest konstrukcyjnie przemyślany i można go obejrzeć jak wygląda.

 

Od stolarza to trochę w ciemno - wyjaśnić co się chce, on coś tam sobie naszkicuje i coś z tego wyjdzie albo nie.

 

A przy stole rozkładanym to w sumie dużo zależy od konstrukcji stołu (miejsce na schowanie blatów, jakieś nogi składane/zsuwane)....

 

Masz trochę racji... ale :) myślałam o takim Stolarzu Z Prawdziwego Zdarzenia :) Myślę, że jak fachowcowi pokaże się zdjęcia (np. takiego stołu jaki wrzucił Majki :wink: ) czy nawet podjedzie się z nim do sklepu, żeby podobny egzemplarz obejrzał na żywo to będzie w stanie zrobić taki sam w odpowiednich wymiarach. Poza tym oczywiście nie ryzykowałabym zamawiania go u kogoś, kogo produktów nie widziałam - trzeba byłoby zobaczyć "na warsztacie" inne stoły popełnione przez owego fachowca, przyjrzeć się elementom konstrukcji, łączeniom, detalom itp. Na pewno przy stołach rozsuwanych, tym bardziej przy takiej długości, bardzo ważne są wszystkie łączenia - i z tym właśnie mają problem pseudofachowcy.

Ja szukałam w necie stołu do salki konferencyjnej i spodobał mi się taki, który w swojej ofercie miała firma zaopatrująca hotele i restauracje. Pooglądałam te stoły u nich na żywo i zamówiłam w odpowiednich wymiarach do siebie. Co zabawne, kilka miesięcy później chciałam podobny, ale niski, kwadratowy do domu - im niestety nie chciało się kombinować z jednym nietypowym stołem i w końcu dali mi namiary na stolarza, który te stoły dla nich robi - zrobił dokładnie taki jak chciałam (pomijając moją niewiarygodną głupotę i upór, żeby zrobił go tak szeroki :evil: ale to już mea culpa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stolarzy meblowych jeszcze nie dotarłem. Na razie stolarze raczej parapetowo drzwiowi się kręcili. Pewnie stół też by wystrugali ale ja nie chcę prototypu :lol:

 

Z daleka był ten Twój SZPZ (Stolarz Z Prawdziwego Zdarzenia) co robił ten stół? Może rozkładane też produkuje na jakąś większą skalę.

 

Wypatrzyliśmy w Agata Meble stół Laren z Denwaru - pisało że z drewna ale jak przyszło do zamawiania to okazało się, że blat okleinowany więc za taką cenę nie kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stolarzy meblowych jeszcze nie dotarłem. Na razie stolarze raczej parapetowo drzwiowi się kręcili. Pewnie stół też by wystrugali ale ja nie chcę prototypu :lol:

 

Z daleka był ten Twój SZPZ (Stolarz Z Prawdziwego Zdarzenia) co robił ten stół? Może rozkładane też produkuje na jakąś większą skalę.

 

Okazało się, że z Rud koło Raciborza. Nie wiem na jaką skalę produkuje, ale dla tej firmy zaopatrującej hotele chyba sporo. Ich strona (chociaż nie www nie wygląda zbyt ciekawie) http://www.stollaw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.manufakturadrewna.pl/

 

Maja stoly do rozmiaru 300x100, plus dostawki po okolo 50-55cm.

Ale cena przy takim rozmiarze musi byc astronomiczna.

Pytalem o stol JAVA 230x95 – orzech europejski. Cena: 4 290,00, plus 1 szt dokładana płyta wraz z maskownicą to 512,00 pln.

Dostawki trzeba skladowac osobno.

 

Mysle, ze w innym drewnie moze byc troche taniej, no i dwa razy wiekszy stol nie koniecznie bedzie tez od razu dwa razy drozszy. Warto wyslac zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam wymiary mojego stołu i tak: złożony 100x160, rozkłada się do 4,60 (5 wkładek po 60 cm). Stół jest dębowy,z tego co pamiętam kilka kolorów do wyboru. Kupiony w CH Jupiter na stoisku "Dębowy dworek" chyba tak się nazywała firma :roll: .

Używamy go od grudnia i jesteśmy zadowoleni. Cena 3300.

Postaram się zaraz wkleić zdjęcie, ale pewnie będzie kiepskiej jakości, bo robiłam go dzisiaj bladym świtem telefonem kom. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...