Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Między sosnami EM20 - ttaszt dziennik budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja zacznę:)

 

Ttaszt, muszę Ci powiedzieć, że bardzo fajny projekt wybraliście 8) Pierwsze koty za płoty.

 

Przewidujecie jakieś zmiany w projekcie? Gdybym miała ponownie budować M20, to podniosłabym ściankę kolankową - łazienki i garderoby znacznie by na tym zyskały. I przesunełabym ścianę w salonie o metr, żeby był większy.

 

Trzymam kciuki i życzę bezstresowej budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łazienki na górze przy sypialni ja bym nie rezygnowała, wydaje mi się, że to fajna sprawa. Skoro powiększona jest sypialnia, to jednocześnie więcej miejsca jest na tą łazienkę i garderobę. No, chyba że marzy Wam się megasypialnia :wink:

 

Podniesienie ścianki kolankowej to dobra decyzja. Dzięki temu można efektywniej zagospodarować skosy.

 

Kotłownia będzie spora, ale na pewno przyda się taka dodatkowa powierzchnia o przeznaczeniu gospodarczym.

 

My przy okazji powiększania kotłowni ścianę przesunęliśmy na całej długości, powiększając przy tej okazji również łazienkę dolną - ma teraz nieco ponad 4m2. Żałuję, że przesunęliśmy ścianę tylko o 70cm... :(

 

A balkon i tak nie byłby wykorzystywany , pościel można wietrzyć na barierce :wink:

 

Ttaszt, a jakie schody robicie w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze trafilam na kolejny M20. Trzymam kciuki za bezbolesna budowe

 

A jak Wam powiem ze przenigdy bym nie podniosla kolankowki.I tak jest wysoki przez kat nachylenia dachu. Podniesienie kolankowej zawsze odbija sie niekorzystnie na wizerunku zewnetrznym

 

ale powiem co bym teraz zrobila.

 

Zrezygnowala calkowicie w tym projekcie z garazu w bryle budynku. I nie dlatego ze i tak nei korzystamy bo to wciaz nasz magazyn. Uwazam po roku mieszkania ze garaz w bryle - tak - ale tylko w sasiedztwie wiatrołapu. Nie wyobrazam sobie wnoszenia zakupow przez gospodarczy. Kazde wyjscie przez garaz wiaze sie z pojsciem najpierw do wiatrolapu, ubraniem butow, kurtki - sobie i dzieciom - a potem wedrowanie do garazu przez polowe parteru, jak moge otworzyc drzwi i wyjsc przodem...

Zamiast garazu wolalabym jakis pokoj hobby, np pokoj tv z ciemnymi kotarami itp

 

W przyszlosci podzielimy garaz na maly garaz i pom gosp z wejsciem do domu pomiedzy drzwiami do lazienki i gospodarczego.

 

a jak przyplynie gotowka postawimy wolnostajacy na dwa autka a z garazu zrobimy hobby pokoj. Za nascie lat

 

I zrobilabym drzwi tarasowe z jadalni, bo i tak taras powiekszamy. Przydalo by sie - tylko ze znow na elewacji dom traci bo dochodzi kolejny niesymetryczny element i robi sie maniana.

 

Przestawilabym kominek tylko nie wiem gdzie. ciezko ustawic meble by byly przodem do kominka, do tarasu (widok na zielen) i by mozna bylo ogladnac tv ale by tv nie konkurowalo z kominkiem- czyli nie bylo w jego sasiedztwie tylko na innej scianie

 

Z naszych zmian jestem bardzo zadowolona - ale coz - rysowalismy i przerabialismy cala zime :D Dzieki zmianom pozbylismy sie malych klitek na poddaszu, male pomieszczenia nabraly troche przestrzeni.

 

Jesli moge cos zasugerowac - polecam polaczenie lazienki i pralni. Ciuchy od razu laduja do brudownika w pralni (nie trzeba po dzieciach zbierac ciuchow z podlogi bo sie nei chce wyniesc- bo same wyrzuca). Mozna za scianka rozlozyc suszarke, i mokre reczniki wieszac z "brzydszej" czesci

 

A łazienka przy sypialni - ja bym jej nei wydzielala, zostawilabym ja wieksza. u nas jest polaczona z garderoba i otwarta na sypialnie - przez co jest jasna i wydaje sie byc duza - ale i tak jest mala. Nie mam pojecia jaka bylaby mala gdyby byla zamknietym, osobnym pomieszczeniem, wg mnie bylaby ciasna. No i w ten sposob pozbawiacie ja swiatla, zabierajac jej okno, wiec optycznie bedzie jezcze mniejsza. Jak patrze na ten kawalek balkonu ktory u Was bedzie lazienka to mysle ze dokladajac go do lazienki wyszedlby fajny kawalek SPA :lol:

 

Aaa

Piekne sosny Wam porosly

 

To tak na goraco....

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

gratulacje z powodu rozpoczęcia budowy m20 i pisania dziennika :).

 

w sprawie ścianki kolankowej, my z podniesienia jej jesteśmy zadowoleni (bryła budynku wydaje nam się, że bardzo tak nie ucierpiała), ale to wiadomo kwestia indywidualnego podejścia inwestora. Powiększyliśmy nieco okapy dachu aby zniwelować tą różnice wynikającą z podniesienia ścianki kolankowej.

Wydaje mi się, że szczególnie na tym zabiegu zyskała łazienka na górze, która mimo tego zabiegu też wielkością i funkcjonalnością nie powala, ale też źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ho ho ho,

prace w bardzo zaawansowanym stanie, moje gratulacje i życzę powodzenia, bedziemy Wam kibicowac i w razie czego służymy wsparciem jakby co;). A słoneczniki żółciutkie i prześliczne, gratulacje dla Ani...

 

I oczywiście zapraszamy znowu, jeśli tylko macie ochotę odsapnąć. 8)

 

Ja tam bym podnosiła ściankę kolankową, jeden pustak jest niezauważalny jeśli podniesie się na całym obwodzie. Myśmy tak zrobili. Wprawdzie mamy inną bryłę ale wcale to nie zaszkodziło ;)...

fundamenty na zimę należy dobrze zabezpieczyć i zasypać piaskiem żeby właśnie mury fundamentu nie przemarzły. Myśmy zbudowali fundament przed zimą, popaćkaliśmy czym tam trzebabyło, ociepliliśmy, zafoliowaliśy go i zasypaliśmy piaskiem, przetrwał i nic sie nie stało;)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ttaszt, jestem pod wrażeniem Waszej roboty :o

Może po zakończeniu budowy zajmiesz się budowlanką zarobkowo, bo całkiem nieźle te ścianki wyglądają 8)

 

Dużo można zaoszczędzić robiąc własnymi siłami, i fajnie że jest Wam komu pomóc. A na koniec zostaje satysfakcja, że coś się zrobiło w tym domu samemu:)

 

Mam nadzieję, że z kolejnymi ekipami dobrze traficie, jeszcze zdarzają się porządni ludzie, tak jak Wasz murarz.

 

I liczę, że regularność wpisów w dzienniku się poprawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, proszę prosze jakie piękne ściany, ale jesteście naprawdę sprawni, gratuluje postępu prac.

Pogoda ma się poprawiać od nastrępnego tygodnia i dobrze, bo moi robotnicy musieli zejść ze ścian, z bardzo wieje i za zimno aż żal było patrzeć na nich...

My zabraliśmy się za elewacje, trochę dociepliliśmy ściany 5cm steropianem i kładziemy kolorek - bardzo jadowity zielony, coby po 10 latkach dalej był jakiś zielony;)

Życzę dalej takiego zapału i chęci i wiele wiele sił, Pzdrowionka dla Ani

 

Aga z Widawy;)

 

ps. dalej zaproszenie dla Was otwarte.

ps2. Kominek u nas grzeje aż miło posiedzieć przy nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...