Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Między sosnami EM20 - ttaszt dziennik budowy


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przewody mam ukryte w warstwie dodatkowego ocieplenia na krokwiach w moim przypadku 20cm to spokojnie starczyło, część instalacji idzie ponad jętkami, na parter wszystkie anemostaty schodzą z góry poza pomieszczeniem gospodarczym, w kilku miejscach będę musiał zrobić małe zabudowy ale mi to nie przeszkadza bo są w miejscach gdzie się to nie będzie rzucało w oczy, nie mam jeszcze zdjęć ale jak zrobię to postaram się na nich odpowiedzieć na Twoje pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

na wełnę mam zamiar dać siatkę i tynk mineralny albo silikonowy jeszcze nie wiem. Na pewno musi być paro przepuszczalny. Co do wylewek to na piętrze są ok 6,5-7 na parterze 7-7,5cm. W projekcie podłogówki miałem zapisane że nad rurkę musi być minimum chyba 4cm posadzki i tak mniej więcej wyszło z czego jestem zadowolony oczywiście.

co do PCi to nie ma jeszcze ostatecznej decyzji choć nie ukrywam że najlepsze wrażenie obecnie robi na mnie ECOMotyl choć cena powala. Czekam aż euro będzie po 3zł :) A u ciebie wybór już został dokonany z PCi czy nadal szukasz??

Edytowane przez TTASZT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szukam - w tej chwili mam najciekawszę ofertę od wielkopolskiego dilera PPC. Myślimy, żeby zrobić może kolektor płaski "własnymi rękami" - forumowicze zachęcają, oszczędność spora.

Kurczątko, chyba muszę jeszcze przemyśleć u nas grubość wylewki - jak będę mieć 6 cm jastrychu, to ile będzie nad rurkami? nie pomyślałam, że one też mają swoją grubość. No nic, najwyżej zejdziemy z 15 cm styro na podłodze do 14 lub 13- też powinno starczyć, biorąc pod uwagę, jak mamy ocieplone fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/ba17bd6bfea17a6d9acc923b9d35d703,10,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/2cf166b436822a350ee18d63d86fd15c,10,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/a8cdbb98b6e61ca050bda746862bc2ad,10,19,0.jpg

 

 

tu mam jedyną mijankę rur niestety pionowa po lewej to wyciąg od okapu kuchennego

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/689c7d98ba4fb42cb4ea70806dd99aea,10,19,0.jpg

 

 

ogólnie wszystko uda się ukryć w wełnie poza kilkoma niewielkimi miejscami gdzie trzeba będzie zrobić zabudowę ale mi osobiście to nie przeszkadza. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.

 

Możesz mi przesłać swoją ofertę na PPC od tego przedstawiciela z wielkopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skromnym gdybym drugi raz miał to zrobić zrobiłbym to sam. Obowiązkowo z dobrym projektem no i jednak warto zobaczyć jak ktoś to robi to znacznie ułatwi sprawę. robota na prawdę prosta jak ktoś ma trochę chęci. Podobnie z ogrzewaniem podłogowym ja zrobiłem projekt i sam wygiąłem wszystkie rurki. Pierwsze pętle szły powoli następna coraz szybciej i ładniej :) Mając projekt nie było trudno to zrobić. Powodzenia

 

Dzięki za ofertę wygląda dużo lepiej od tych wcześniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) muszę zagadnąć tu i tam, czy można zamówić sam projekt i ewentualnie materiały. tylko najpierw dopnę ten dach, bo się nie mogę skoncentrować...

 

o podłogówce też myślimy, żeby zrobić samemu - najbardziej mnie przeraża tylko do spinanie wszystkiego na rozdzielaczach. czy do podłogówki lałeś kranówę czy wodę destylowaną?

 

 

myślę, że co do pc - warto pomyśleć nad kolektorem płaskim (nawet przewymiarowanym) i zrobić go samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podłogówki dawałem zwykłą wodę nie destylowaną, co do rozdzielaczy to na prawdę prosta sprawa zamontować to samemu po prostu trzeba kalibrować rurki urządzeniem za 10zł :) i tyle po pierwszych kilku nabiera się wprawy. Mi na 60 podłączeń kilka ciekło ale po lekkim dokręceniu było ok.

 

w mojej firmie od reku mogę zagadać mojego inżyniera czy by nie zrobił projektu po godzinach jak chcesz oczywiście. Jak się zgodzi to dam Ci nr telefonu abyś sama się dogadała ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się zrobić zdjęcie kalibratora kupionego w castoramie to ci pokaże. Generalnie chodzi o to że rurki podczas cięcia robią się powiem przesadnie jajowate. Kalibrując doprowadzamy końcówkę rury do postaci okrągłej co zapobiega ewentualnym nieszczelnością. Ja się na tym nie znam ale tak kazali robić mądrzejsi to i ja robiłem :) a mówili że to ważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

dużą cierpliwością się wykazałaś czekając na fotkę ale walczę z elewacją i wykorzystuje każdy wolny dzień. Za cierpliwość dorzuciłem ekstra zdjęcie sprężyny która trochę ułatwiała wyginanie zakrętów, co do kalibratora to wg mnie nawet tak prymitywny zdawał egzamin, widać było jak prostuje rurki a przecież o to w tym chodzi

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/b9c02b9bfbbba17849a0c0385fb3e805,10,19,0.jpg

 

PS

dostałem nową od rekuperatory.pl na danfosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...