Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Między sosnami EM20 - ttaszt dziennik budowy


Recommended Posts

Bardzo sękju :)

Śmiesznie to wygląda - taka poważna nazwa i taki niepoważny dings :D To i sprężynę kupię pewnie w każdym markecie budowlanym?

 

oferta rzuca na kolana czy nie bardzo?

ja doszłam do wniosku, że postawimy na jakąś polską pompę i znajdę kumatego hydraulika, który mi ją podłączy - ludzie z forum robią to nawet samodzielnie, przecież to kwestia spięcia paru rurek! nie trzeba tej pompy robić z podzespołów ;) a jak zaoszczędzę 20 k (no może trochę mniej), to nawet jak będzie miała o kilka procent gorsze osiągi, to będzie z czego dopłacić. chociaż sądząc po opiniach forumowiczów, to te nasze pompki bardzo dobrze się sprawują. jakbym znalazła takiego hydraulika, to chcesz kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja używałem tego w następujący sposób:

sprężyna musi być kupiona do rurki jaka chcesz układać w moim przypadku to rurka fi 16 czyli standard :)

nakładałem sprężynę z jednej strony rurki i w miarę układania popychałem ku końcowi. Na zakrętach łapałem sprężynę na dwóch końcach i zagniatałem zakręt. W ten sposób rurka nie zagniatała się w elipsę tylko cały czas była w przekroju okrągła. Poświęć z 1mb rurki i poćwicz jak masz wątpliwości. Niestety trzeba pamiętać o tej sprężynie bo jak pospieszysz się z klipsami do styropianu i zapomnisz o sprężynie to czeka cie wyrywanie klipsów :) Mi się to kilka razy zdarzyło na szczęście szybko się o niej przypomina (pierwszy zakręt) i to zazwyczaj max dwa klipsy do wyrwania. Ja układałem podłogówkę z tatem i to on zawsze pilnował sprężyny :). U mnie podział pracy był taki: ja przypinałem rurkę do styropianu a tato rozwijał rurkę i pilnował jakości :) Czasem od tego kręcenia ślimaków kręci się w głowie i człowiek zapomina gdzie ma skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

A u mnie jest tak: jesteśmy zdecydowani na pci, mam instalatora, który w ogóle specjalizuje się w kolektorach, ale pompę też podłączy. teraz mi robi instalację wod-kan i póki co zapowiada się bardzo dobrze.

 

tylko wyszło mi po OZC zapotrzebowanie na pompę o mocy ok. 7-7,5 kW, a taką nie jest łatwo znaleźć w "krajowej" ofercie. Potem jeszcze muszę poszukać porządnej firmy do odwiertów i tym sposobem mam nadzieję skompletować całośc instalacji w rozsądnej cenie. bo niestety na Nibe i "kompleksową/markową" obsługę mnie stać nie będzie :( trochę ostatnio odpuściłam temat, bo były inne sprawy i budowlane i domowe, ale może jeszcze w tym tygodniu znowu do niego wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

no to nieźle jesteś wyposażona do robienia podłogówki. Na PEWNO będzie dobrze.

Co do bramy to mam hormanna.

Co do mojej boazerii to prawie skończyłem już klatkę schodową ale nie miałem zdjęć. Mi efekt się bardzo podoba. W sobotę pewnie dopieszczę ostatnie szczegóły i zaczynam molestować schodziarza aby zaczynał :)

A jak tam Twoja PCi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to cena brutto z automatyką, montażem i jeszcze jakimiś dodatkami typu dodatkowy pilot, ale bramę kupowałem w 2010/2011 gdzieś na przełomie na pewno zima jak był zastój na rynku i przed jakimiś podwyżkami. Bramę kupiłem za pośrednictwem montażysty Pan Marek Paprocki 883958099 (ustaliłem z nim że mogę podać nr publicznie :)). Jest autoryzowanym montażystą i sądząc po tym jak zamontował bramę wart swoich pieniędzy. Jestem z niego zadowolony. Zamontował mi również drzwi wejściowe a drzwi wewnętrzne też będzie montował jak będą posadzki wykończone. Edytowane przez TTASZT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) To teraz mam pytanie odnośnie podłogówki: kiedy się zakłada otulinę na rury na odcinkach między rozdzielaczem a pętlą? czy 1) najpierw mocuję rury do styro, podłączam do rozdzielacza, sprawdzam szczelność i dopiero zakładam otulinę? Rozcinam ją i nakładam jakoś od góry, sklejam czy co? czy 2) wkładam rurę w otulinę i mocuję do styro? ale jak ją mocować, skoro ta otulina jest gruba? może to głupie pytanie jest, ale chwili mi spędza sen z powiek. jak to ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona zawsze mi powtarza że nie ma głupich pytań. :)

Ja nie dawałem otuliny na odcinkach od rozdzielacza do początku pętli ponieważ wg mojego projektu straty na tych odcinkach były wliczone w ogrzewanie pomieszczenia przez które przechodziły. Poza tym ja mam 4 rozdzielacze i odcinki od rozdzielacza do pętli są nie długie.

Ale tak jak ja bym sobie to wyobrażał to albo przeciąć otulinę dać spinkę i zakleić dobrą taśmą kolejny odcinek otuliny, albo spróbować bezpośrednio uszkodzić trochę otulinę wbijając spinkę patrzyć czy trzyma. Pamiętaj że spinki są Ci jedynie potrzebne na czas wylewki potem nie mają specjalnie jakiegoś zadania do spełnienia. Co do nakładania otuliny, jak się zdecydujesz na pierwszy wariant to ja bym pociął otulinę na odcinki wymierzył odległość do pętli pozakładał wszystkie na rurkę i układał po kolei odcinek po odcinku wbijając pomiędzy spinki i kształtując rurę jak Ci pasuje. Pamiętaj że jak zdecydujesz się używać sprężyny to sprężyna idzie pierwsza przed otulinami ponieważ później jej nie założysz :). Jak wybierzesz drugi wariant to nakładasz wymierzony odcinek otuliny i postępujesz podobnie.

 

Ale się rozgadałem jakbym wszystkie rozumy pozjadał. Nie zapominaj że wykonałem jedynie 1 projekt podłogówki :)

Będzie dobrze. Zobaczysz sama jak zaczniesz układać rurki przekonasz się jakie to proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...