Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wrażeń z uzytkowania Junkersa CERAPUR ZBR 11-42A


Gość Karol W.

Recommended Posts

Gość Karol W.
Moze ktos jest uzytkownikiem tego pieca??? Jesli tak prosze podzielic się ze mną informacjami na temat jego użytkowania. Mam zamiar zmienić instalację CO i szukam dobrego rozwiazania, a przedstawoiny wyżej piec jest kondensacyjny. Proszę o poradę. Ten temat jest również na czasie to wpisujcie również inne rozwiązania. Pozdrawiam Karol W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę potrzebujesz pieca o tak dużej mocy max tj. 42 KW ?

 

Jego minimalna moc to 11 KW i wystarcza w pełni do ogrzania 120 m nowowybudowanego domu.

 

Jeśli wybierasz Cerapur to kup ten najnowszy z wyświetlaczem alfanumerycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol W.
Przepraszam. Nie okresliłem powierzchni ogrzewania. Wynosi ona ok 200m2. Jest to stara instalacja. Chaodzi mi o rozsądny wybór. Jesli uwarzasz, że ten piec jest nie jest dobrym rozwiazaniem zproponujcie inny. Pozdrawiam i dziekuje KarolW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc pieca zeleży również od strat ciepła czyli technilogii budynku. Standardowo przy 200m2 do ogrzania typowego budynku powinien wystarczyć kocioł o mocach poniżej 30kW. 42kW to przesada. Rozumiem że nie masz projektu bo to stara instalacja. A możesz określić z czego zbudowany masz dom, rodzaj ocieplenia ścian, ilość wielkość okien i rodzaj okien, ocieplenie dachu (poddasza). Jaki miałeś piec poprzednio? Grzejniki płytowe, czy żeberkowe (aluminiowe czy żeliwne?)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy powierzchni 200 m2 spokojnie możesz brać Cerasmarta ZB7-22A lub Cerapura ale tego mniejszego ZSBR7-28A. Jeżeli uwzględnisz że w Cerapurze masz już wbudowaną pogodówkę z zegarem dwukanałowym, pompę elektroniczną i zawór trójdrogowy do podłączenia zasobnika to wychodzi on taniej od Cerasmarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol W.
Mam stara instalecje, grzejniki żeberkowe, aluminiowe, cześciowo ocieplony. moim zdaniem piec kondensacyjny jest dobrym rozwiązaniem patrząc w przyszłość. Proszę o porady. Nie chodzi mi o moc w kilowatach, bo to można dostosować zmienijać model pieca. A piec jaki teraz mam, jest stary, 15 letni, Węgierski. Nie boje sie usterki, bo obok pieca stoi drugi, taki sam, tyle że nie podłączony. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...