Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styropian styropianowi równy ?


AGA NR 1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio zamawiałem Swisspor'a Lambda na elewację - nikt na jakość nie narzeka, kilka sztuk delikatnie bananowych się jednak znalazło. Cena była również atrakcyjna.

 

Pozdr

 

A z ciekwości - po ile?

Lambda to ten szary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Styro jest styro - nie ma znaczenia - byle było to proste

Nie do końca jest to prawda. Styropian styropianowi nie jest równy. Abstrahując od tego czy płyty są proste, ważne jest ile surowca (polistyrenu do spieniania) producent użyje do produkcji m3 płyty. Norma mówi o 14 kg. Są jednak firmy, które potrafią zrobić płytę z 10 kg. Oczywiście płyta jest prosta i ładna, ale jeżeli chodzi o współczynnik lambda (przenikalność cieplna), tu pojawiają się problemy. W efekcie 10 cm styropianu gorszej jakości, daje taki sam efekt jak, powiedzmy 7 cm styropianu trzymającego normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a ja sie wczoraj (podczas rozmowy z potencjalnym wykonawcą wylewek) zdziwiłem. Styropian na podłogi kupilismy kilka miesięcy temu. nie pamiętam jaki to ale wylewkarz stwierdził że jest bardzo kurczliwy (ok 10%) i radzi żeby oddać (mam taką możliwość) i wziąć termoorganikę która jest lepsza pod tym względem. W przeciwnym wypadku podłoga osiądzie. czy to jest możliwe?? wymieniać czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Spróbuję przeforsować u konstruktora EPS 100 / 0,035 ( płyta )

 

Wiem, że EPS 200 powinno się dać, ale cena dobija. A styroduru, to już w ogóle.

 

ugięcie wychodzi mi EPS200-2 mm, a przy EPS100- 4 mm,

ale podpisać się pod tym niestety nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosciu01: ale w sensie, że co? :lol:

 

Na ocieplenie fundamentów to styknie EPS100 zabezpieczony dodatkowo siatką w kleju, oraz folią kubełkową. Styrodur stosuje się nie dlatego, że twardy, ale dlatego, że nie chłonie wody.

EPS200 stosuje się pod wylewki o wysokim obciążeniu (np. parkingi dla TIRów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod płytą u mnie będzie 20-30 cm tłucznia z drenażem, dalej folia kubełkowa, styropian będzie zaczynał się od poziomu gruntu, więc wody tam ( pod styropianem ) raczej nie będzie.

 

Ugięcie 4 mm, a czególnie pełzanie w czasie trochę mnie niepokoi.

taras, schody, garaż nie będą obciążone i może okazać sięz czasem, że poziomy różnią się.

 

Co do fundamentów, zgadzam się, dobrze zrobione - wystarczy EPS100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...