Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MCR 24 - problem z wymiennikiem (?) - pytanie do fachowców


To_masz

Recommended Posts

Witam,

opis środowiska: piec kondensacyjny MCR 24 z zasobnikiem zewnętrznym 100l, uruchomiony 1 i 1/2 roku temu.

 

Musiałem zaprosić serwisanta, powód:

hałasy z pieca (coś jakby stukanie/pukanie) oraz wariujący manometr.

obiawy zarówno na obiegu od CO jak i CWU.

 

tutaj link do b.krótkiego filmu na youtube http://www.youtube.com/watch?v=mNaYUA8Po1c

 

 

 

wstępna diagnoza:

' jeśli to z powodu kamienia to gwarancja tego nie obejmuje'

proponowana akcja, wymiana na nowy, i jednocześnie wysyłka do centrali rzeczonego wymiennika na obdukcję.

Jeśli oględziny wskażą na czynnki zewnętrzny - np kamień, to jestem 1.5kpln do tyłu, jeśli na wadę wymiennika to wymiana w ramach gwaracji.

 

jakaś rada ? 1.5k pln to jednak dużo pieniędzy.

 

pozdrawiam

To_masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

wymiennik został poddany odkamienianiu: skutecznie - polecam firmę eko-mont - z Bydgoszczy.

najwięcej kosztowało wymontowanie i wmontowanie wymiennika (ale to robił serwisant nie związany z tą firmą)

 

piec działa teraz 1. cicho 2. grzeje 3. jest ok

 

tak więc - nie dać się zwariować i wysłać wymiennik do serwisu na obdukcję jeśli jest podejrzenie zakamienia.

 

ogólne uwagi o DeDietrich MCR 24: 'poszli w oszczędności - duża moc na niewielkiej powierzchni + typ zastosowanego wymiennika oraz średnio twarda woda przyczyniłu się do zakamienienia (po 1.5 roku :o )' podobne (tudzież pasujące do MCRa) wymienniki ma Vailant (o ile dobrze zapamiętałem).

 

temat do zamknięcia - ku przestrodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...