Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gryzonie w izolacji podłogi - porady...


Martinezio

Recommended Posts

Witam.

 

Coś mi się zalęgło w warstwie izolacji termicznej podłogi w piwniczce :evil:

Wczoraj w nocy słyszałem chroboty spod wylewki i tak zacząłem się przysłuchiwać i najpierw "coś" jakby gryzło styropian (chrobotanie takie lekko popiskujące, jak się trze kulkę styro o inną kulę), a później bardzo wyraźne skrobanie jakby zębów o beton :evil:

 

Co to za zwierz mógł się zalęgnąć i jakim cudem wlazł między wylewkę a chudziaka? Czy to nornica, czy może kret? Jak przelazło pod fundamentem? :o

 

No i najważniejsze - jak z tym walczyć? Nie chciałbym, aby to zwierzę wyżarło mi całe styro spod wylewki :-? No i nie uśmiecha mi się skuwanie podłogi... Na szczęście jeszcze kafelki nie poukładane, a i cementu w garażu mi trochę zostało, więc gdyby zaszła konieczność, to zawsze można zaingerować majzlem w podłogę... Tylko potem kłopot z przywróceniem pięknie zatartego jastrychu :-?

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to mysz, to musiała wleźć jakoś w narożniku dylatacją :-? Tylko tam jest szczelina na tyle duża, aby mogła się przecisnąć... Kurcze, a kota jeszcze mała jest i nie upoluje tego :( Poza tym to "coś" chyba nie może wyjść spod tego jastrychu...

 

Może by dziurę wywiercić otwornicą jakąś? Miał ktoś podobny problem może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam domu na płycie, tylko standardowy fundament! Jakby to była płyta, to bym zrozumiał, że może coś wejść, bo całość jest tuż pod powierzchnią... Natomiast u mnie funtamentum posadowione jest 75cm pod powierzchnią :o Więc albo wlazło dylatacją (najbardziej prawdopodobne, bo ostatnio drzwi stały otworem), albo przelazło pod fundamentem i przegryzło/przecisnęło się jakimiś szczelinami między ścianą fundamentową a chudziakiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam domu na płycie, tylko standardowy fundament! Jakby to była płyta, to bym zrozumiał, że może coś wejść, bo całość jest tuż pod powierzchnią... Natomiast u mnie funtamentum posadowione jest 75cm pod powierzchnią :o Więc albo wlazło dylatacją (najbardziej prawdopodobne, bo ostatnio drzwi stały otworem), albo przelazło pod fundamentem i przegryzło/przecisnęło się jakimiś szczelinami między ścianą fundamentową a chudziakiem...

Wiem, tak napisałem trochę nie na temat. Chodzi o to że izolacja styropianowa może zostać zniszczona, co dla domu na nim stojącym może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...