Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Naszego Tymoteusza???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam :) Zobaczyłam, że zastanawiacie się nad pokryciem dachu. Nie to żebym was namawiała, ale sprawdzaliście ceny dachówek :) Ja początkowo byłam nastawiona na blachodachówkę, bo stwierdziłam, że dachówka to majątek. Wyszło inaczej. Kryjemy dachówką BRAAS (może na tygodniu o ile pogoda pozwoli). Cena dachówki była 500 zł wyższa niż blachodachówki. Najlepsze jest to, że w to wliczone jest praktycznie wszystko :D Fakt faktem rożnica wyszła nie duża, bo dach ma 318 m2 i żeby pokryć blachą to byłoby 100 m2 odpadków.

 

Jeśli miałabym wybierać pomiędzy blachami to sama nie wiem. Blachodachówka wygląda fajnie, ale jest cienka. Natomiast trapez gorzej wygląda, ale jest lepszy jakościowo. Coś za coś :(

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Dachówka odpada jeszcze dlatego, że trzeba dach deskować.

Blachodachówka jest śliczna, ale...właśnie to ale...

No i właśnie z powodu tej jakości trapezu u nas ma tę blachę wielu sąsiadów i chyba my też się zdecydujemy na trapez np. taki:

http://zartmet.pl/img/blachy_trapezowe/T18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba deskować trzeba no i więźba musi być mocniejsza. U nas jest projektowa, ale gdybyśmy robili pod blachę to można by troszkę oszukać, bo blacha tyle nie waży.

 

Trapez nie taki zły, tym bardziej, że macie prosty dach, więc źle wyglądać nie będzie :) Coś wybierzecie, ale chyba lepiej wybrać jakość niż wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu kolejny problem :-( - jakie okna wybrać?

Brązowe (pasujące do dachu), białe (pasujące wewnątrz do wszystkich podłóg i mebli), czy brązowo białe (pasujące i do tego i do tego).

A to dopiero początek takich wyborów...;)

 

Co do elewacji to planujemy jakieś pastelki wpadające bardziej w żółty niż w kremowy. Ale to się jeszcze zobaczy, teraz te okna...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak przez przypadek weszłam na Wasz dziennik..i przeczytałam wszystko od deski do deski :) Tak się składa, że podobnie jak Wy zaczęłam budowę w tym roku, podobny nieco w bryle domek o mało fajnej nazwie "Południowa" i podobnie jak Wy swoim tak jak swoim jestem zachwycona :D Co do papierologii-masakra. Szczególnie w moim wypadku-z sądem. Ale na szczęście to już za nami. Pięknie wymyśliliście taras. Te słupy...mmmm....już to sobie wyobrażam. Na pewno będą piękne. Zresztą cały taras-bajka - spory i zadaszony :) Ja też bym taki chciała, ale jakoś tak kombinowałam, że w końcu nie wyjdzie zbyt zadaszony ;(Ja już nie mogę doczekać się przeprowadzki. W sumie już mogłabym tam zamieszkać ;)

Co do okien-ja sobie zrobię brązowe na zewn. i białe w środku. Tańsze od całych brązowych, a śliczne. Czekam z niecierpliwością na kolejne wpisy i życzę powodzenia i duuuużooooo cierpliwości. A tak z ciekawości - jeśli można-ile planujecie wydać na Wasz domek? Ja liczę na to, że zmieszczę się w 270.000 tak choćby na dół się wprowadzić...no zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...