Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

Witam

 

ja bym prosił o pomoc jesli chodzi o bramę automatyczną

 

problem jest w zimie, ponieważ moja brama dwu skrzydłowa podczas mrozów opuszcza się i jest problem z otwarciem

 

jeden spec od bram twierdzi , że jest to problem z kostką, ale nie chce mi się wierzyć, że kostka podnosi się o 6 centymetrów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

przymierzam sie do grodzenia i mam w sumie kilka pytań.

znalazłem na allegro bramę http://allegro.pl/item796779354_brama_przesuwna_samonosna_do_wypelnienia_4_5m.html

czy ktoś ma z nią doświadczenia? cena kusi...

a może ktoś powróży na podstawie opisu i zdjeć czy to sie nada. docelowo bedzie to miało być z napędem ale narazie bez.

pytania:

1. czy brama prawa i lewa (kierunek odsuwania) jest tą samą bramą czy różnią sie konstrukcją?

2. czy ekipa budująca domy bedzie potrafiła prawidłowo zamontować bramę, robiąc to pierwszy raz?

3. może ktoś poleci lepszą bramę do wypełnienia a w podobnej cenie lub niewiele droższą?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do grodzenia i mam w sumie kilka pytań.

znalazłem na allegro bramę http://allegro.pl/item796779354_brama_przesuwna_samonosna_do_wypelnienia_4_5m.html

czy ktoś ma z nią doświadczenia? cena kusi...

a może ktoś powróży na podstawie opisu i zdjeć czy to sie nada. docelowo bedzie to miało być z napędem ale narazie bez.

pytania:

1. czy brama prawa i lewa (kierunek odsuwania) jest tą samą bramą czy różnią sie konstrukcją?

2. czy ekipa budująca domy bedzie potrafiła prawidłowo zamontować bramę, robiąc to pierwszy raz?

3. może ktoś poleci lepszą bramę do wypełnienia a w podobnej cenie lub niewiele droższą?

 

pozdr.

 

 

 

Brama z ogłoszenia nie jest na pewno bramą solidną. Od biedy może działać, ale i wtedy trzeba się skupić na prawidłowym montażu. Na minus tej bramy zaliczam:

- masa 100kg. Sam profil nośny solidnej 6-cio metrowej bramy waży ponad 60kg. Tu jest lżejszy

- wózki 3R - niezbyt solidne. Nadają się dla małych i lekkich bram

- brak elementów nośnych dla sztachet co sprawia, że trzeba je mocować do ramy osłabiajjąc ją.

Czy ekipa będzie potrafiła ją prawidłowo zamontować? Tak, aby chodziła z początku pewnie tak. Ze względu na delikatność konstrukcji i konieczność dokładnej regulacji obawiam się o trwałość takiej konstrukcji.

Jeśli w przyszłości ma być montowany napęd to warto na etapie zakupu zamontować listwy zębate. Wpływa to na stronę lewą i prawą podobnie jak element prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Odświeżam wątek, bo i ja stoję przed tym dylematem. Pytanie do specjalistów i bardziej doświadczonych forumowiczów: czy brama dwuskrzydłowa z napędem jest wygodna w sytuacji, gdy odległość od ogrodzenia do garażu wynosi 6m? Jeśli brama miałaby 4 m szerokości, to skrzydło otwierałoby się na 2 m w stronę garażu. Czy w takim wariancie będę mogła postawić samochód (kompakt / sedan, żaden van czy SUV) przed garażem i mimo to zamknąć bramę?

 

Z góry dziękuję za pomoc. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]Czy w takim wariancie będę mogła postawić samochód (kompakt / sedan, żaden van czy SUV) przed garażem i mimo to zamknąć bramę?

Darcy, nie posiadam doswiadczenia w poruszonej przez Ciebie kwestii ani tym bardziej nie jestem specjalista w tej materii.

Dlatego postanowilem potraktowac Twoje zapytanie jako zadanie matematyczne z trescia :)

 

Wyszla mi nastepujaca nierownosc, ktora musi byc spelniona abys mogla zaparkowac samochod w opisany przez Ciebie sposob (zakladam, ze bedzie on ustawiony symetrycznie wzgledem skrzydel bramy wjazdowej):

 

[b - (d + e)]² + [(a - c)/2]² > (a/2)²

 

gdzie

a = szerokosc bramy wjazdowej

b = odleglosc od ogrodzenia (skrzydel zamknietej bramy wjazdowej) do bramy garazowej

c = szerokosc samochodu

d = dlugosc samochodu

e = odleglosc pomiedzy brama garazowa a samochodem po zaparkowaniu, czyli zapas jaki chcesz miec

 

 

Np. dla parametrow:

a=4 m

b=6.1 m

e=0.1 m

 

powyzsza nierownosc upraszcza sie do nastepujacej postaci:

 

(6 - d)² + (2 - c/2)² > 4

 

W razie niejasnosci sluze pomoca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. dla parametrow:

a=4 m

b=6.1 m

e=0.1 m

 

powyzsza nierownosc upraszcza sie do nastepujacej postaci:

 

(6 - d)² + (2 - c/2)² > 4

 

Ale wyzwanie. :-) OK, czyli obliczam dla Toyoty Corrolli (4,2 x 1,7 m):

 

(6 - 4,2)² + (2 - 1,7/2)² > 4

 

1,8² + 1,15² > 4

 

1,3924 + 1,3225 > 4

 

2,7149 nie jest większe od 4

 

Ale co z tego wynika...? Że zaparkuję i zamknę bramę? :-)

 

I nie wiem, czy dobrze rozumiem, że samochód będzie ustawiony "symetrycznie względem skrzydeł bramy".... Samochód będzie stał na podjeździe prostopadle do skrzydeł zamkniętej bramy, na środku podjazdu (oś symetrii wzdłuż samochodu po przedłużeniu jest osią symetrii 4-metrowej bramy).

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, piszac "symetrycznie względem skrzydeł bramy" mialem na mysli dokladnie Twoja interpretacje.

Jesli nierownosc jest spelniona, to wowczas bedziesz mogla po "symetrycznym" zaparkowaniu zamknac brame wjazdowa.

Jesli nie bedzie spelniona, to nie bedziesz mogla zamknac bramy wjazdowej.

 

W przypadku naszego przykladu nierownosc jest spelniona, poniewaz do Twoich obliczen wkradl sie chochlik: 1,8² = 3.24, a nie 1.3924 (= 1.18²).

 

Wowczas mamy:

3.24 + 1,3225 = 4.5625 > 4

 

Brama wjazdowa podczas zamykania "minie sie" z Twoim samochodem w odleglosci ok. 16 cm.

 

Pozdrawiam

 

P.S.:

1. Zwroc uwage na to, ze w przykladzie zakladam, ze miedzy brama garazowa a samochodem masz 10 cm luzu a dopiero potem 6 m podjazdu zakonczonego brama wjazdowa.

2. Nie kupuj samochodu dluzszego niz 4.36m przy szerokosci 1.7m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

spróbuję zadać pytanie. czy któryś z kolegów pokusił się o wykonanie lamp w podjeździe sterowanych pilotem od bramy (dwuskrzydłowej, przesuwnej). chciałbym zrobić sobie w podjeździe ze 3 lampy 24V (taki mam napęd bramy - 24V) z tego co gadałem z chłopkiem (sprzedał mi napęd) jest taka możliwość ale chciałbym mieć pewność takiego rozwiązania. chciałbym żeby wieczorem jak wracam do chaty i otwieram bramę lampy zaświeciły a kiedy brama się zamyka - gasły. coś mi koleś gadał o jakimś przekaźniku wpiętym w zaciski lampy sygnalizacyjnej , ale więcej nic nie wiem jak się za to zabrać i czy jest sens to ruszać. nie chciałbym położyć kabli i lamp żeby się zdziwić, że się nie da. wdzięczny będę za każdą wskazówkę i poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiornik radiowy najlepiej z możliwością programowania czasu zał/wył i pracujący w trybie stabilny /bistabilny.wszystko zależy od przekażnika w odbiorniku i możliwości jego max obciążenia.Przekażnik w odbiorniku radiowym podaje nam prąd do lamp .proste podłączenie jak przy włączniku światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam

spróbuję zadać pytanie. czy któryś z kolegów pokusił się o wykonanie lamp w podjeździe sterowanych pilotem od bramy (dwuskrzydłowej, przesuwnej). chciałbym zrobić sobie w podjeździe ze 3 lampy 24V (taki mam napęd bramy - 24V) z tego co gadałem z chłopkiem (sprzedał mi napęd) jest taka możliwość ale chciałbym mieć pewność takiego rozwiązania. chciałbym żeby wieczorem jak wracam do chaty i otwieram bramę lampy zaświeciły a kiedy brama się zamyka - gasły. coś mi koleś gadał o jakimś przekaźniku wpiętym w zaciski lampy sygnalizacyjnej , ale więcej nic nie wiem jak się za to zabrać i czy jest sens to ruszać. nie chciałbym położyć kabli i lamp żeby się zdziwić, że się nie da. wdzięczny będę za każdą wskazówkę i poradę

 

Większość sterowników bram ma specjalne wyjście 230V do zasilania lamp podświetlających podjazd, zapalają się na kilka minut przy każdym ruchu bramą. Można bezpośrednio podłączyć tam lampy, ale lepiej zrobić to przez przekaźnik. Musisz poprowadzić kabel od sterownika bramy do miejsca gdzie masz kabel zasilający lampy na podjeździe. W tym miejscu montujesz przekaźnik ( najlepiej połączony ze ściemniaczem) oraz z czujnikiem zmierzchowym- bo po co zapalanie lamp w dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

spróbuję zadać pytanie. czy któryś z kolegów pokusił się o wykonanie lamp w podjeździe sterowanych pilotem od bramy (dwuskrzydłowej, przesuwnej). chciałbym zrobić sobie w podjeździe ze 3 lampy 24V (taki mam napęd bramy - 24V) z tego co gadałem z chłopkiem (sprzedał mi napęd) jest taka możliwość ale chciałbym mieć pewność takiego rozwiązania. chciałbym żeby wieczorem jak wracam do chaty i otwieram bramę lampy zaświeciły a kiedy brama się zamyka - gasły. coś mi koleś gadał o jakimś przekaźniku wpiętym w zaciski lampy sygnalizacyjnej , ale więcej nic nie wiem jak się za to zabrać i czy jest sens to ruszać. nie chciałbym położyć kabli i lamp żeby się zdziwić, że się nie da. wdzięczny będę za każdą wskazówkę i poradę

 

A może kup sobie poprostu VW z funkcją comming/living home :) i bez kłopotu z oświetleniem w podjeździe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Mam zamiar wykonać sam bramę przesuwną i szukam do niej elementów, może ktoś ma doświadczenie czy takie wózki będą właściwe i ile ich potrzebuję na 4m bramę?

http://www.kamarbhp.pl/foto/produkty/max/2241.jpg

 

Zdecydowanie jestem ze bramą przesuwną z bardzo wielu powodów. W zimie nie ma żadnych problemów. Sąsiad który ma skrzydłową najpierw musi odśnieżyć zanim ją otworzy.

2241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...