Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?


Recommended Posts

Witam,

 

Ja po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.

Mam natomiast pytanie dotyczące fundamentu pod takowy mechanizm.

Jakie wymiary i parametry muszą być zachowane?

 

Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem mniej inwazyjnym:

Ma ktoś u siebie tak zamontowaną bramę? Ciekawe jaki koszt? Pewnie niemały.

 

Info odnośnie fundamentu znajdziesz w tych wątkach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117596-W%C3%B3zki-do-bramy-przesuwnej&p=7105549#post7105549

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245889-Stopa-pod-bram%C4%99-przesuwn%C4%85-i-przeciwwaga&p=7099652#post7099652

 

Co do tych wkręcanych fundamentów to mi plastikowe Happax (chciałem pod taras) wycenili na 190 PLN/sztuka. Myślę, że problemem nie byłaby tu sama cena tych wkrętów tylko koszt ich wkręcenia, sam tego chyba nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 176
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najpierw się przywitam bo jestem nowy na forum

Właśnie skończyliśmy montować ogrodzenie z bramą przesuwną. Zdecydowanie polecam taką konstrukcję, a dla tych którym bardziej podoba się dwuskrzydłowa proponuję wykonać jej atrapę na konstrukcji przesuwnej. W wolnej chwili postaram się przesłać zdjęcia, bo naprawdę fajnie wyszło.

 

20160420_195104.jpg

20160420_195146.jpg

Edytowane przez marcin.nowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma bamę 2 skrzydłową - nie przemyślał tematu a ma mało miejsca i teraz jak stoi autem przed garażem to nie zamknie bramy !!!

 

Ja mam 5 metrową bramę przesuwaną, która najeżdża na furtkę (zasłania ją podczas otwierania). W furtce jest dodatkowy kontaktron, który zabezpiecza przed uderzeniem w furtkę, gdyby ta była otwarta. W praktyce albo się wychodzi przez bramę albo przez furtkę, więc w używaniu to żaden problem. Wygoda z używania szerokiej przesuwanej bramy jest wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największym problemem przede wszystkim była obawa o dzieci, aby nie podeszły do uruchomionej bramy. Dlatego czujnik przeszkód w moim przypadku był absolutnie konieczny, na szczęście niewiele trzeba by zadziałał.

 

Tylko problem bo czujka nie zawsze zlapie, sa tez takie kurtynowe wylaczniki, ale to tez na niewiele sie zda jak dzieciak np wlozy lapy miedzy wypelnienie przesla za slupkiem, od strony ogoja bramy... z tego powodu u mnie brama jest bardzo czesto wysprzeglona, a nawet jak jest uzbrojona to otwieram dooiero jak stoje przy bramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 metrową bramę przesuwaną, która najeżdża na furtkę (zasłania ją podczas otwierania). W furtce jest dodatkowy kontaktron, który zabezpiecza przed uderzeniem w furtkę, gdyby ta była otwarta. W praktyce albo się wychodzi przez bramę albo przez furtkę, więc w używaniu to żaden problem. Wygoda z używania szerokiej przesuwanej bramy jest wielka.

 

Mam dokładnie taką sama sytuację ale nie mam jeszcze siłownika.Jaki model kontaktronu zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stanowi to jakieś zabezpieczenie. Czasem myślę, że też nie wysprzęglę napędu by miał parę dni przerwy od pracy. Wydaje mi się to dobrym i dodatkowym sposobem konserwacji. Faktem jest, że czujnik przeszkód może nie zadziałać w tych wypadkach o których piszesz, ale w typowym scenariuszu zatrzymuje się na szczęście bez stawiania większego oporu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Panowie

Prośba o pomoc.

 

Zamierzam kupić bramę przesuwną samonośną, najlepiej z furtką.

 

Światło bramy 4 m.

 

Jaką kwotę powinienem na to przeznaczyć aby zakupić bramę dobrej jakości?

 

Czy tego typu brama (ze względu na swoją wagę) powinna mieć sterowanie automatyczne?

 

Będę bardzo wdzięczny za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
Ja mam dwuskrzydłową, ale nie polecam. Jakbym jeszcze raz mogła wybrać to zdecydowałabym się na przesuwaną. W zimę trzeba odśnieżyć dość sporą powierzchnię. Dodam, że moja brama jest drewniana- przy takiej bramie istotna jest grubość desek, szpary/brak między deskami- niestety jak brama jest za lekka przy wietrznej pogodzie, brama ma problem aby się otworzyć, walczy z wiatrem i w konsekwencji silniczek ulega przegrzaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...