Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom z piwnic? czy bez?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tinek przy budowaniu musimy się dostosowywać do pewnych uwarunkowań nazwijmy to odgórnych... :-) U nas też jest glina naszczęście "tylko" do 2,10 poniżej już piach... Nas do zbudowania piwnicy "zachęca" także niewielka powierzchnia działki...

Pozdrawiam

ps. ładne pomieszczenie gospodarcze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dom mam podpiwniczony . Mam dużo pomieszczeń w piwnicy : w jednej będzie pralnia , w drugiej piec na ekogroszek , w trzeciej jeśli kiedyś będę chciała mogę zamontować piec gazowy i nadal zostają mi trzy pomieszczenia . http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/vh/sd/aboj/cuYTHWYTGGfkc2MkhX.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Odkrywam na nowo ciekawe watk i po 3 latach mieszkania w nowym domu zmieniłabym jedno. Wybudowałabym dom z piwnicą!!!Zla jestem, ze wyedukowałam sie na Muratorze, a tam zdecydowanie polecali dom bez piwnicy.

 

Wnioski po 3 latach

_ nie mam gdzie trzymac wina, nalewek robionych namietnie przez meża

- mieszkam na zadupiu i kupuja większe ilosci wody, soków itd

- nie mam gdzie trzymac mebli ogrodowych w zimie

- opony, narty, kosiarka zasmiecaja mi garaz

- nie mam miiejsca na stare numery Muratora

- nie mam miiejsca na wielka zamrazarke skrzyniowa, a mogłabym tam trzymac mrozone, owoce, pierogi i gołabki mamine

to tak na szybko. Następny dom bedzie na 100% z piwnicą

aaaaa, nie mam gdzie trzymac roslin które zimuja w pomieszczeniu :( oraz cebulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A gdzie trzymac wino? Pewnie, mozna kupic kimatyzowana szafke, ale to koszt taki sam, jak piwnicy, no i dochodzi zuzycie pradu.

 

A bez wina nie ma zycia.

 

Nie ,niema życia bez wina, ale ja nie robię piwnicy. Zrobię taką specjalnie na wino na tyłach grillownika w ogrodzie. Piwnica pod domem jest nam nie potrzebna. Po pierwsze boję się duchów 8) a one jak wiadomo mieszkają w piwnicy i na strychu. Po drugie - mam około 40 m2 pomieszczeń gospodarczych na poziomie domu. Po trzecie byłam w domu u ludzi z wieeelką kasą gdzie piwnica jest lepiej urządzona niż u niektórych salon, a i tak nie dało się wyeliminować tego "piwniczanego" smrodku. Te argumenty utwierdzają mnie w przekonaniu, że piwnica jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie trzymac wino? Pewnie, mozna kupic kimatyzowana szafke, ale to koszt taki sam, jak piwnicy, no i dochodzi zuzycie pradu.

 

A bez wina nie ma zycia.

 

Nie ,niema życia bez wina, ale ja nie robię piwnicy. Zrobię taką specjalnie na wino na tyłach grillownika w ogrodzie. Piwnica pod domem jest nam nie potrzebna. Po pierwsze boję się duchów 8) a one jak wiadomo mieszkają w piwnicy i na strychu. Po drugie - mam około 40 m2 pomieszczeń gospodarczych na poziomie domu. Po trzecie byłam w domu u ludzi z wieeelką kasą gdzie piwnica jest lepiej urządzona niż u niektórych salon, a i tak nie dało się wyeliminować tego "piwniczanego" smrodku. Te argumenty utwierdzają mnie w przekonaniu, że piwnica jest zbędna.

a jak robisz ta piwnice na wino?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica to świetna sprawa. Cięzko się zdecydowac bo każdy liczy koszty ile wiecej wyda itd.

 

Ale jak już sie zbuduje to pozostaje tylko zadowolenie :D

Sam wybrałem projekt bez piwnic, i w trakcie zdecydowałem się je zrobić i nei załuje. Zyskałem dzieki temu dodatkowe 90m, co moge zagospodarowac na pralnie, siłownie io wiele innych rozwiązan mozna tam zastosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dom z piwnicą, chociażby pod połową domu.

Garaż w piwnicy to zły pomysł, tak samo jak garaż przy domu. Lata eksploatacji samochodu dadzą znać o sobie. Wystarczy samo wjeżdżanie i wyjeżdżanie.

Kotłownia i pomieszczenia gospodarcze jak najbardziej w piwnicy. Kotłownia "CO" najmniej za systemem podwójnych, oddzielnych drzwi. Pojedyncze nie spełniają swojej roli. Otwierane i zamykane powodują przenikanie zapachu i kurzu do pomieszczeń domu. Oczywiście dotyczy to pieców tradycyjnych i na eko-groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym budowała nowy haus, napewno zainwestowałabym w piwnicę, a że kupiłam gotowy "do malego remonciku" i nie ma piwnicy, cały czas zastanawiam sie gdzie bede trzymać "piwniczne" rzeczy .... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...