Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom z piwnic? czy bez?


Recommended Posts

Mam 52 m2 piwnicy, ale takiej glebokiej z oknami w lejkach 2,40 wysokosci. Jest super :D. jest najbardziej lubiana czesc domu. Na podlodze glazurka. Sciany biale. Pomieszczenie gospodarcze 5 m2, gdzie trzymam chemie, resztki glazur, mlotki itp. oraz narzedzia ogrodnicze, potem pralnia ok. 7 m2 pralka, zlew i sznurki do suszenia, potem kotlownia ok. 5m2 i jeszcze zmiesci sie suszarka do suszenia na cito. No i pokoj hobby ok 30 m2. Tam sa stare meble, regaly z ksiazkami stary telewizor, deska do prasowania. Cud miod Kocham moja piwnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piwnica - ponad 70m2,

Garaż - 31m2.

Nie rozpatrywałem innej opcji niż dom z piwnicą,

znam domy z piwnicą (dom dziadków czy rodziców),

znam domy bez piwnic (np. dom teściowej),

nie przekonują mnie żadne powyższe argumenty,

a już na pewno nie koszty, które w moim przypadku

podniosły koszt całkowity .... o 7% (wliczyłem i strop zbrojony, i schody... a nawet okna... :wink: ) a zwiększyłem powierzchnię użytkową o... 30% :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Krystian.... Masz może jakieś uwagi z doświadczenia podczas budowy piwnicy? Chętnie je wykorzystam przy budowie swojej.

Miałem kupę szczęścia bo z wykopu miałem piesek do zaprawy na cały dom, a trochę tego było... :p

trochę obrazków poniżej, daj link do projektu to pooglądam i coś podpowiem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Bez piwnicy bo: wysoki poziom wód gruntowych, moim zdaniem szkoda kasy. Zamiast piwnicy mamy kilka pomieszczeń gospodarczych: 3 garderoby, spiżarnia przy kuchni, kotłownia i pomieszczenie tzw. "ogrodowe" z wejściami z garażu i z zewnątrz. Wolę takie rozwiązanie, ale piwnica też ma swoje zalety. Można na przykład zamknąć tam niegrzeczną żonę (lub męża). Ja w tym celu mam przystosowany schowek pod schodami :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z piwnicą jeśli pozwalają na to warunki i kasa.Masa miejsca na rózne schowki ,mały warsztacik,oczywiście kotłownia i skład opału (nie lubie takich żeczy obok kuchni czy salonu)Jestem za piwnicą chociaż kosztowała mnie trochę zdrowia(prócz kasy oczywiście).Nie żałuję tej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, nikt nie wziął pod uwagę tego, że podpiwniczenie daje choćby to ze na piętrze jest cieplej w zimie 8) .

Niewątpliwą zaleta podpiwniczenia jest również to, przynajmniej w moim wypadku, kiedy działka jest o wymiarach 20x60 nie traci się miejsca na parterze na takie niezbędne "pierdółki" jak kotłownia, pralnia, garaż, spiżarnia (wbrew pozorom mieszkając na wsi robi się przetwory, w tym jej urok). Gdzie trzyma się choćby mleko w kartonie, nikt mi chyba nie powie ze będzie chodził na zakupy do sklepu codziennie po cos, co można kupić w markecie i trzymać w spiżarni :wink: .

W piwnicy można mieć warsztat można nawet wygospodarować miejsce na pokój rekreacyjny z dużym telewizorem i to pokój nie mały :roll: .

Dzięki piwnicy zyskujemy duży przestronny ergonomiczny parter do celów kulinarnych wypoczynkowych i ogólnie relaksacyjnych, w którym jest cicho i spokojnie... no i naturalnie większy ogród. mamy większą powierzchnie użytkową i zamiast kolejnego pietra mamy poddasze, dzięki czemu domek wygląda ładnie.

Wiec, jeśli tylko istnieje możliwość podpiwniczenia to polecam, jestem na etapie wybierania projektu i wiem ze będzie to projekt indywidualny z podpiwniczeniem.

Wiec, jeśli kogoś nie przeraża dodatkowe 100 000- 200 000 to polecam, bo warto, w końcu dom to dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...