Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA


Recommended Posts

No to gratulacje:) My cały czas zastanawiamy się nad dachówką. Dużo firm, ceny różne, głowa boli:) Mam jeszcze pytanie co do pieca: Czy ktoś z Was ma godny polecenia piec gazowy na ogrzewanie podłogowe i kaloryfery? Jak macie to napiszcie proszę jakiej firmy, parametry i ceny. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@a-neczka:

 

temat telewizora - nasza pani architekt, zaproponowała nam kominek narożny - w rogu pokoju obok okna od strony ogrodowej oraz ścianę zabudowana do obecnego miejsca przewidzianego na kominek - u góry mogła by być ukryta w zabudowie rura na spaliny, a pod rurą miejsce na telewizor oraz wnękowe półeczki na jakieś drobiazgi. Myślę, że to także dobra koncepcja na umiejscowienie telewizora.

co do pieca to Ci nie pomogę - sam będę szukał, bo także będę miał gazowy, z częścią podłogówki i kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> a-neczka, na kominy powinna być cegła pełna, niektórzy kupują tzw. dziurawkę bo tańsza a później szukają porad na forum bo komin im cieknie:(. Wg mnie na tym nie ma co oszczędzać. Druga sprawa to nie każdy murarz zrobi to ładnie:yes:, niech poda namiary gdzie wcześniej murował kominy z klinkieru, pojedź i zobacz. Serio!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z cysiekhh - ja swoje kominy zrobiłem systemowe a później obłożyłem klinkierem. wybrałem pełny klinkier i wykonawca trochę marudził, że ciężki :) ale zrobił i to nawet nie najgorzej mu poszło. fakt faktem, że jak przywieźli materiał to mi pokazywał że jest krzywy - ale to jak stwierdził mój kierbud - taka to już dopuszczalna odchyłka przy wypalaniu. nie wiem czy ja mam słaby wzrok, czy to murarze się postarali, ale z dołu nie dostrzegam jakiś strasznych krzywizn - jestem zadowolony. ważna jest też informacja - żeby kupić specjalną zaprawę do klinkieru, bo później będzie Ci białe wychodziło na komin :) a ja mam komin dobrany do koloru dachówki - ciemny brąz i raczej nie chciałem mieć nacieków :) a to z zaprawą doradził mi właśnie murarz - możesz spytać kandydata na murarza od klinkieru jaką zaprawę masz kupić - jak powie, że normalną to do pożegnania jest fachowiec.

poza tym jakiś tydzień po murarce komin powinien być osłonięty od opadów - żeby nabrał siły ;)

niestety nie podam Ci jakiejś firmy, bo wybierałem z firmy jaką mieli na hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

@thomas90: zadajesz z pozoru proste pytanie na które nie wiem czy Ci się odpowiedzieć. Ja zamawiałem porotherm i powiem Ci że na początku poszło mi około 20 palet, a później .... domawiałem kolejne :) głównie z powodu, że większość ścian na poddaszu robiłem jako nośne aby zlikwidować słupy :)

poza tym weź obwód projektu i podziel go na wymiar pustaka - to samo z wysokością - wstępnie wyjdzie Ci ilość ścian zewnętrznych, ale później w zależności od zmian wprowadzanych wewnątrz domu zaczną się różnice. Dodać jeszcze musisz "kilka" sztuk na docinanie, itp - moi murarze dosyć dużo zrobili mi materiału na utwardzenie podjazdu i jako wsad do schodów zewnętrznych przed drzwiami wejściowymi..........

 

a tak z innej beczki - czemu zadajesz takie pytanie ? co oczekujesz uzyskać jak ktoś Ci powie że np. " potrzeba 2500" pustaków ? będziesz później mieć żal do tego człowieka, że musisz dokupić albo sprzedać nadwyżkę ?

 

nawet jak murarz Ci poda to i tak prawdopodobnie zaniży ilość tak żeby ewentualnie później dokupić :)

 

chyba za bardzo Ci nie pomogłem, ale spróbuj postawić się na miejscu osoby do której kierujesz to pytanie. Ja np nie wiem jaki masz końcowy projekt ani ile zmian w ścianach wewnątrz domu wprowadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafie obliczyc sobie ilosc pustaków jaka pojdzie na dom, chodziło mi mniej wiecej jaka wyszła mi różnica między tym co obliczyłem a tym z ilu pustaków ktoś wybudował dom. Dzięki za odpowiedz.

 

Mam jeszcze jedno pytanko bo pisałes ze nie robiles słupów na poddaszu tylko sciany nosne, czyli mam rozumiec ze nie robiles slupów zelbetowych pod płotwie tylko slupy drewniane?? A co myslisz o zlikwidowaniu jednej sciany od salonu tam gdzie kominek(poniewaz kominka nie bedzie i zamiast dzwi balkonowych okno), a zamiast niej zrobic podciag na suficie aby udzwignal sciane na poddaszu a w tym miejscu gdzie zlikwidowana sciana zrobic fajne drewniane schody wychodzace z salonu.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam i prosze jakiekolwiek zdjecia z waszych domów

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

My również chcemy wybudować dom na bazie Projektu Wschód Słońca. Piszę, że na bazie bo tak naprawdę robimy projekt indywidualny, ale 70-80% rozwiązań pochodzi ze Wschodu Słońca.

Czy ktoś w forumowiczów buduje ten dom w woj. pomorskim lub ościennych, jeśli tak - proszę o informacje.

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie:) U nas dom już pod dachem z papy. Okna dachowe wstawione:) Teraz mróz i wstrzymujemy się z klinkierem na kominy i tą stroną dachu gdzie one są umiejscowione, więc dachówka jest tylko na jednej stronie. Mam nadzieję, że zima długo nie potrwa.

My budujemy w województwie pomorskim, możecie pytać o co chcecie:) Też mamy zmieniony projekt Wschodu Słońca wg naszego uznania. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, jestem nowym forumowiczem, a to tylko przez to że, ten projekt domu jest najbardziej zbliżony do Moich i Żony oczekiwać.

Czytałem posty i jak na tą chwilę widzę że zbierają się Osoby które budują różne wersje tego projektu WS. Nas interesuje M74c - czyli z podpiwniczeniem. Niestety jeszcze nikt nie poruszał tego tematu - być może z powodu dość dużych kosztów budowy i nikt się nie zdecydował, prawdopodobnie będziemy pierwsi :) . Zakres mian jakie chcemy wprowadzić są nieistotne z punktu widzenia architektonicznego, więc pod względem technicznym za specjalnie niema co się rozpisywać. Najważniejsza jak dla większości osób które budują wymarzony domek, są chyba koszty budowy. Bo buduje się w większości za kredyt i już chyba na całe życie. Dużo czytam i porównuję różne projekty, w większości ( zdanie zaprzyjaźnionych architektów ) koszty budowy domów są niższe niż w kosztorysie (za stan surowy otwarty, a czasem i z wykończeniem ) jak się pochodzi za materiałami i wykonawcami, nie oceniona jest również własna praca. Sam działam na rynku osłon okiennych i wiem że są firmy dużo droższe i takie które są niewiele tańsze ode mnie. Natomiast wykończeniówka to już zależy od standardu jaki każdy chce mieć.

Mam pytanie do osób które już są na forum tego projektu i budują czy dałoby radę przesłać na mojego maila skrócony kosztorys ( lub zestawienie materiałów ) swojego projektu M74 lub M74 b.

Jesteśmy już z Żoną na końcowym etapie podjęcia decyzji, a taki kosztorys dużo by pomógł w podjęciu decyzji. Mój mail to [email protected] lub [email protected]

Podejrzewam że będziemy częstymi gośćmi tego forum opisując kolej etapy budowy Wschód Słońca wariant III czyli M74c.

Jak na razie jesteśmy po części papierologi typu media, wypisy, mapy, i po rozmowach z geodetą oraz architektem.

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to proszę o kontakt, z chęcią się podzielimy doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem projekt Wschód Słońca w wersji M74b . Budowę zamierzam zacząć w lipcu. Prosiłbym o podanie na e-maila numeru telefonu do kogoś kto wybudował z was lub jest w trakcie budowy, ponieważ mam kilka istotnych pytań dotyczących adaptacji i samej budowy. Mój e-mail to : [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...