Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA


Recommended Posts

@alicja i piotr,

 

to Wy przed dachem robicie wykończeniówkę ;).

 

pokażcie swoje projekty - ja jakoś nie mogłem się zebrać aby opisywać w dzienniku jak przebiega budowa - za duży leń ze mnie..........

poza tym jestem niecierpliwy i szybko się denerwuję więc może to i lepiej, żeby więcej czytać niż pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej witamy! u nas powoli ale prace też postępują:stirthepot::D Zalaliśmy strop i bierzemy się za górę. Więźba zamówiona, teraz szukamy dachówki i okien dachowych (zastanawiamy się nad drewnianymi-czy warto?? Porady mile widziane:p). Zrobiła się zima co nie napawa optymizmem... LOOTEK: COŚ O TYM WIESZ..? A swoją drogą czemu ten koszt ocieplenia wzrósł o 20 % - robocizna? :( Aha LOOTEK: naTwoich zdjęciach widać dwa okna dachowe w łazience - to są białe od środka plastiki czy drewniane? Zastanawiamy się nad urządzeniem górnej łazienki stąd pytanie czy któreś okno nie wypada nad wanną (my chcemy jedno okno zlikwidować) - jak u siebie to rozwiązaliście? POZDRAWIAMY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, zima przyszła - ponad 10 cm śniegu (padało przez całą sobotę) bleeeee

 

a co do kosztu - cena wzrosła o dodatkową potrzebę podgrzewania - wykonawca korzysta z własnego agregatu prądotwórczego :p

 

okna wszędzie mam plastiki (białe bo tańsze - ale można wybrać w kolorze to wtedy nie będzie takiej różnicy jak u mnie - okna dachowe w bieli a drzwi balkonowe w brązie :(

 

w łazience oba okna mam nad wanną - tak wyszło ale chciałem mieć doświetloną łazienkę -takie skrzywienie.............. aha uwaga - jeżeli dwa okna obok siebie to zamawiajcie podwójny fartuch a nie dwa pojedyncze - ja musiałem zmieniać :mad:

 

uważajcie na wysokość zamontowania okien dachowych - u mnie trochę za wysoko i muszę na palcach stawać aby coś zobaczyć :) ale może dzięki temu będzie jaśniej w pokojach - czas pokaże.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Czy ktokolwiek ma już urządzony w środeczku ten domek? Jeśli tak to prosiłbym o jakiekolwiek zdjęcia.

Pozdrawiam

Tomek

 

Cześć Tomek,

 

Myśle że możesz również przejrzec galerie osob, ktore buduja "dom w groszku" z archonu. Te projekty sa bardzo podobne do siebie:)

U nas jeszcze sporo prac zeby zamieszkac, ale mysle ze na jesien bedziemy mogli sie podzielic fotkami:)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, zima przyszła - ponad 10 cm śniegu (padało przez całą sobotę) bleeeee

 

a co do kosztu - cena wzrosła o dodatkową potrzebę podgrzewania - wykonawca korzysta z własnego agregatu prądotwórczego :p

 

okna wszędzie mam plastiki (białe bo tańsze - ale można wybrać w kolorze to wtedy nie będzie takiej różnicy jak u mnie - okna dachowe w bieli a drzwi balkonowe w brązie :(

 

w łazience oba okna mam nad wanną - tak wyszło ale chciałem mieć doświetloną łazienkę -takie skrzywienie.............. aha uwaga - jeżeli dwa okna obok siebie to zamawiajcie podwójny fartuch a nie dwa pojedyncze - ja musiałem zmieniać :mad:

 

uważajcie na wysokość zamontowania okien dachowych - u mnie trochę za wysoko i muszę na palcach stawać aby coś zobaczyć :) ale może dzięki temu będzie jaśniej w pokojach - czas pokaże.......

 

Witam ja wybrałem ten sam co tylko M74C -czyli podpiwniczony z garażem 2 stanowisk owym pozwolenia mam wszystko

na wiosnę działam

 

Mi to pójdzie szybko bo prowadzę firmę budowlaną w woj. Pomorskim wiec za pracę mojej budowy będę płacił stawkę godzinową

Moja firma zajmuje się stanami surowymi oraz pod klucz jak ktoś chce wiedzieć ile za prace poszczególne to mogę pomoc ile biorą aby was nie naciągnąć na koszta robocizny

Ja każdych prac prowadzę zdjęcia wiec jak ruszę za łoże temat i bede opisywał wszystko po kolei wraz z zdjęciami , moje zmiany to zamiast stropu Teriva zastępuje lanym bo jest tańszy i mała zmiana pomieszczeń w piwnicy kołowania będzie pod numerem 22 (była 21) a pomieszczenie gospodarcze 21 a( było pod 22) po prostu na odwrót ,ogrzewanie centralne , także myślę nad usunięciu ścianki działowej , lub skróceniu z miejsca postojowego pojazdów do gospodarczego które mieści się pod numerem 23

 

Jestem ciekaw czy ktoś zakończył budowę takiego chodzi mi o zdjęcia ułożenia umeblowania , lub jak w rzeczywistości on wygląda

Edytowane przez kaszubek
M74C - PROJEKT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witamy! :rolleyes:

Dawno się nie odzywaliśmy, walczymy dzielnie z kolejnymi etapami budowy...:stirthepot:

Jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, potem jeszcze kominek z rozprowadzaniem ciepła no i tynki, wylewka, a co dpiero szczegóły w łaziece, kuchni...

Mam pytanie może ktoś podzieli się z nami doświadczeniem, gdzie w kuchni zaplanowaliście zlewozmywak (czy wszyscy pod oknem???) bo my to zmieniamy, no i gdzie zaplanowaliście piekarnik???(chodzi o taki pod zabudowę - na wysokości ręki) .

Walczymy też :bash: z decyzją ośiwtlenia salonu, czy decydowaliście się na rozwiązania z projektu, tj. trzy lampy wzdłuż salonu?? Prosimy serdecznie o Wasze porady i doświadczenia, to w końcu dość długie pomieszczenie, może warto dodać jakieś oświetlenie nad miejscem do wypoczyknu tj. na przeciw kominka????

Robimy - na90% schody ażurowe i także rozważamy sposób ich oświetlenia, czy uważacie że jeden kinkiet na ścianie z oknem wystarczy??Czy lepiej jedna lampa dnad schodami? Jak to rozwiązaliście?

Pozdrawiamy i dzięki ze ewentualne podpowiedzi:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w temacie Waszych pytań:

1) zlewozmywak pod oknem (ja lubię) ale można w narożniku - też ponoć ładnie.

2) piekarnik w zabudowie na całej ścianie na przeciwko okna

3) w salonie - 3 lampy wiszące na przeciwko kominka i 2 wiszące nad stołem w części jadalni

4) schody lane (pełne) oświetlone 2 kinkietami na każdej ze ścian po bokach okna klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

My mieszkamy już w wymarzonym domku prawie 3 miesiące:) Jest dobrze, ale jeszcze trochę pracy przed nami. Cicho, spokojnie, dużo przestrzeni i sprzątania:) Co do pytań to:

- zlew w kuchni mamy po lewej stronie (jakby ktoś stał przodem do okna), pod oknem długi blat, a z prawej strony kuchenkę,

- piekarnik w zabudowie na przeciw okna, tam też jest lodówka - w ogóle całą tą ścianę zabudowaliśmy,

- w salonie mamy trzy lampy (jak w projekcie), każda z sześcioma kloszami i jak palą się wszystkie jest bardzo jasno,

- schody drewniane.

Pozdrawiam i życzę wytrwałej pracy:) Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

no gorące dzięki Wam za blyskawiczną reakcje i podpowiedzi !!!:)

My również, jak Aneczka planujemy zlew po lewej stronie na rzecz blatu pod oknem (jesteście zadowoleni z tego rozwiązania?), lecz obawiamy sie zabudowania tej ściany naprzeciwko (chodzi nam o przestrzeń, ale może obawy te są nieuzasadnione (?)) i myślimy tam o zwykłym blacie, w rogu tylko lodówka, no i może ten piekarnik.

U nas będą schody ażurowe, więc myśleliśmy że jeden kinkiet na ścianie nad oknem da radę, ale po Waszych wypowiedziach widzę że to chyba mało...

No jeszcze raz dzięki za porady ! Fajnie macie, że juz tyle macie za soba, no a potem rzeczywiście - sporo więcej do sprzątania, ale to pewno tez i radośc ze swojego domeczku. A Ty Lootek tez już mieszkasz?

Byłoby super zobaczyć jakieś zdjęcia z wnętrz, jakby ktoś chciał się pochwalić

Pozdrawiamy, aby do wiosny!!!!!

Edytowane przez agnieszkagrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze nie mieszkamy, wciąż walczą u mnie fachowcy z kartongipsami, potem łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi, schody, no i balkony, taras, podjazd, elewacja z parapetami .................................... no i ogrodzenie.

pewnie wszystkiego się nie da do przeprowadzki, ale myślę o przenosinach na czerwiec, może lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My mamy zabudowaną ścianę z lodówką i piekarnikiem i w tym miejscu resztę szafek aż do samej góry. Nie zabierają nam przestrzeni, bo tam, gdzie jest zlew, kuchenka i reszta pod blatem, nie mamy szafek wiszących i jest "czym oddychać". W kuchni jest dużo miejsca i z wszystkim się pomieściliśmy. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Hej, no super wiosna przyszła więc my ostro do roboty, aż przyjemnie cos podziałać.,

Walczymy teraz z górną łazienką, dumamy nad ustawieniem wanny, czy ktoś z Was ustawioną zwdłuż ma wzdłuż skosu? czy lepiej może prostopadle???

Jesteśmy wysocy i nie chcemy sie urzerzać głowami przy wychodzeniu z wanny. No i wtedy gdzie dać toaletę, na prawej ścianie, czy obok wanny.

 

Macie jakies sugestie w tej kwestii?? DZięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...