Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam nowe osoby na naszym forum :) pamiętam jak szukaliśmy projektu, to wydawało mi się, że nikt M74 nie buduje, a tu grono sympatyków okazało się całkiem spore :)

 

masz rację Aniu z tą ekipą, o dobrych fachowców ciężko od ręki. Mamy już sprawdzonego fachowca od wykończeniówki (robił wcześniej u nas trochę rzeczy w mieszkanku i rewelacja - więc tutaj już nie mamy żadnych wątpliwości, kto zajmie się pracami wykończeniowymi :) ). Spotkaliśmy się z nim aby polecił nam jakąś dobrą ekipę, która nam domek postawi no i mam trzy namiary. Jak wrócimy z urlopu (trzeba nabrać sił przed budową :) ) to spotkamy się z fachowcami.

 

Przemyśleliśmy temat i doszliśmy do wniosku, że na sprawdzonych budowlańców warto poczekać, bo to co nasłuchaliśmy się o różnych "fachowcach" to przeraża - więc stawiamy na sprawdzonych ludzi. A więc, jeśli w tym roku już nie zdążymy to ostro ruszamy na wiosnę - a teraz zrobimy wjazd, studnie, ogrodzenie, załatwimy kredyt i takie tam inne, o których pewnie jeszcze nie wiem, że są :) bo na każdym kroku coś nowego wychodzi.. dzisiaj mieliśmy wizytę w Starostwie, bo jak nam naliczyli grunt do wyłączenia z produkcji rolnej to okazało się, że będziemy przez 10 lat po 1500 zł. płacić za tą przyjemność. Więc wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Pana Kierownika Wydziału w nastawieniu bojowym, z jakimiś orzeczeniami NSA aby postawić na swoim i policzyć tak, aby nie przekroczyć 500 m2. I w sumie to nie rozumiem o co chodziło, bo jak już przyszliśmy do Pana Kierownika i powiedzieliśmy tylko, że nie zgadzamy się z jego decyzją (nawet nie uzasadniając dlaczego) to zrobił obrys po naszemu. Już się przeraziła, bo to tak naprawdę pierwsze trudności jakie mieliśmy do tej pory, ale całe szczęście szybko problem się rozwiązał :) I czekamy dalej ... Ciekawe ile nas jeszcze różnego rodzaju wycieczek do Urzędu czeka zanim to pozwolenie dostaniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich a w szczególności katarzynebz, gdyż też mieszkamy na południe od Wrocławia:welcome:

 

Marzymy o własnym domku. Marzymy mimo tego, że jesteśmy absolutnymi laikami budowlanymi. Wierzymy, że dzięki temu forum sytuacja w tej kwestii ulegnie poprawie.

 

Na tą chwilę mamy działkę i chęci. Acha, na sąsiedniej działce jest woda i prąd. Jeśli chodzi o projekt wstępnie zdecydowaliśmy się na "WS". Celowo używamy słowa "wstępnie" gdyż chcielibyśmy dowiedzieć się od Was (a w szczególności od osób, które dysponują już projektem na własność) czy zdolność kredytowa w wysokości 370 -400 tys wystarczy na "WS" z materiałów zasugerowanych projekcie, czy raczej powinniśmy pomyśleć o jakiejś altance?? :). Wiemy, że pytanie jest bardzo ogólne ale odpowiedź na nie ma dla nas kluczowe znaczenie. Wszędzie słyszymy, żeby zacząć wszystkie procedury potrzebny jest projekt. Brak elementarnej wiedzy powoduje, że kręcimy się nieco w kółko. Wywalić ponad 2000 za projekt by potem okazało się, że nasze marzenia muszą pozostać marzeniami nie uśmiecha nam się. Pomożecie?

 

spokojnie kwota, o której myślicie powinna wystarczyć. my jeszcze nie zrobiliśmy kosztorysu, ale zasięgaliśmy wstępnie opinii znajomych, którzy budowali/ budują podobne domki i mówią, że można się zmieścić w takich pieniądzach. Wszystko zależy od wykończeniówki, wiadomo materiały są różne i mają też różne ceny :) Jak zrobimy kosztorys to napiszę na ile nam to wycenili. Według mnie najważniejsze trzymać się budżetu na każdym etapie, wiadomo jak na coś wyda się więcej niż było przewidziane to na co innego może braknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowałam koszty etapu pierwszego

 

A DOKUMENTACJA, UZGODNIENIA 8 736,52 zł

z tego:

A wypis z ewidencji gruntów 72,00 zł

A projekt domu 1 950,00 zł

A mapa do celów projektowych 700,00 zł

A przyłączenie prądu 2 714,52 zł

A architekt 800,00 zł

A uzgodnienia elektryczne 600,00 zł

A adaptacja projektu, przeróbki oraz projekt garażu 1 900,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wprowadzał zmiany do projektu mające na celu poszerzenie salonu. Z naszych obserwacji wnika że ma on ok. 4.5 m. Czy to waszym zdaniem nie jest zbyt mało?

 

Airik, nie wiem, czy będą możliwe takie zmiany, z tego względu że: za chwilę masz klatkę schodową, a 2 - między salonem a kuchnią i między salonem a klatką schodową masz ściany nośne, które podtrzymują strop. Dlatego przed zakupem radzę skontaktujcie się z Muratorem, czy takie zmiany będą możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowałam koszty etapu pierwszego

 

A DOKUMENTACJA, UZGODNIENIA 8 736,52 zł

z tego:

A wypis z ewidencji gruntów 72,00 zł

A projekt domu 1 950,00 zł

A mapa do celów projektowych 700,00 zł

A przyłączenie prądu 2 714,52 zł

A architekt 800,00 zł

A uzgodnienia elektryczne 600,00 zł

A adaptacja projektu, przeróbki oraz projekt garażu 1 900,00 zł

 

Adaptacja projektu, przeróbki ?? zastanówcie się i poszukajcie wśród architektów. My np. znaleźliśmy takiego u którego kupiliśmy projekt i wszystkie zmiany naniósł nam za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszysktich!

 

Nam też bardzo podoba się ten projekt.

W sobotę wylewamy fundament Wschodu Słońca w okolicach Stalowej Woli:)

Może ktoś wrzuciłby fotki na forum taka jestem ciekawa jak to wszystko będzie wygklądało! I czy po wybudowaniu spełniły się wasze oczekiwania:)??

 

Pozdrawiam !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mamy pierwszą wycenę od ekipy budowlanej. Za postawienie domku wraz z zadaszeniem wycena jest na 58 000 zł. za robociznę.

 

Co o tym sądzicie, jaką cenę podały wasze ekipy za wybudowanie tego domku?

 

Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

 

1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.

5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne

5000 zł -> strop teriva

5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe

4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy

4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole

5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką

ok.1500 zł -> schody wejściowe

31300 -34 300 zł -> razem

 

 

Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

 

1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.

5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne

5000 zł -> strop teriva

5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe

4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy

4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole

5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką

ok.1500 zł -> schody wejściowe

31300 -34 300 zł -> razem

 

 

Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe :)

 

Aniu o co chodzi z tym II stropem teriva?

 

Szczegółowo to wygląda mniej więcej tak:

 

fundamenty (stan zero) - 13 500 zł.

ściany parteru - 8 000 zł.

strop- 9 200 zł.

ściany piętra - 8 000 zł.

dach (dachówka) - 19 600 zł.

 

w Twojej wycenie nie widzę kosztów stanu zero poza tymi bloczkami, dlatego rozpisałam szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rejonie Gorzowa Wlkp. ceny robocizny wahają się od 40 tys. do 60 tys. za stan surowy zamknięty

średnio jednak za nasz projekt to ok 50 tys.

wydaje nam się 58 tys. to dość wysoko, warto jeszcze poszukać

 

Ania, właśnie, rozwiń trochę Twoje wyliczenia i koszty, plis, fundamenty to tylko bloczki czy też z ociepleniem i ławami ? i jaki drugi strop?

 

My w tej chwili już czekamy na pozwolenie i może na przełomie września i października uda nam się ruszyć :-)

 

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie szczegółowo dowiedzieć się o II stropie, to odsyłam do dziennika budowy Ged`a. Oto link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54271-Robi%B9-mi-TRUMN%CA-!!!

 

W wielkim skrócie wygląda to w ten sposób:

murarze niektóre ścianki działowe na górze zrobili grubsze. W projekcie są 12 cm, my miejscami zrobiliśmy 25 cm. Na tych ścianach + wymurowanych ścianach nośnych położyli belki i gary (strop teriva). Następnie między zewnętrznymi belkami a ścianką kolankową zrobili szalunek i murują z cegły dziurawki. Po wymurowaniu skosów zaleją belki i gary i będziemy mieć trwały strop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzynabz, według mnie to dużo... U nas wygląda to tak:

 

1800 zł -> wymurowanie bloczków fundamentowych. W związku z tym że jest nisko i będziemy chcieli nawozić, to robiliśmy 5 warstw bloczków.

5000 zł -> pierwsza kondygnacja, tzn. ściany nośne

5000 zł -> strop teriva

5000 zł -> druga kondygnacja, tzn. ściany nośne i działowe

4000-5000 zł -> II strop teriva + skosy

4000-5000 zł -> ściany szczytowe + ścianki działowe na dole

5000-6000 zł -> celagier + pokrycie dachu blachodachówką

ok.1500 zł -> schody wejściowe

31300 -34 300 zł -> razem

 

 

Tylko trzeba pamiętać, że murujemy ściany trójwarstwowe :)

 

Ten post dotyczy tylko robocizny :)

 

beton na fundamenty (tylko w ziemi) - 8000 zł

bloczki na fundamenty (nad ziemią 5 warstw) - 3700 zł

robocizna za wymurowanie bloczków - 1800 zł

folia kubełkowa - izolacja fundamentów od piasku zasypowego - 500 zł

piasek zasypowy - 900 zł

 

Pozostałe koszty przedstawię w wolnej chwili w domu, bo w teraz nie pamiętam :(

 

W tej chwili ciągle biegamy między działką a domem teściów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Jestem ze Stalowej Woli i intensywnie zastanawiam się nad wyborem tego projektu proszę Agę- Tomka o wysłanie wiadomości z nr telefon (mój nr gg 4632434).

Pozdrawiam ;D

Edytowane przez Janusz & Gosia
dopisanie nazwy odbiorcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Witam,

Jestem ze Stalowej Woli i intensywnie zastanawiam się nad wyborem tego projektu proszę Agę- Tomka o wysłanie wiadomości z nr telefon (mój nr gg 4632434).

Pozdrawiam ;D

 

Witajcie, wybudowaliśmy dom w Grębowie. Podaje adres [email protected]. Jeśli chcecie się skontaktować to piszcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My fundament mieliśmy ubity dopiero pod koniec lipca. A w tej chwili dom wygląda tak:) w sumie nie licząc fundamentów dom postawiony w 2 miesiące:) teraz jeszcze tylko dach i czekamy do wiosny

 

Oczywiście robiliśmy też drugi strop co widać na załączonym obrazku:)

domm..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...