Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M74 WSCHÓD SŁOŃCA


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jestem nowym forumowiczem, a to tylko przez to że, ten projekt domu jest najbardziej zbliżony do Moich i Żony oczekiwać.

Czytałem posty i jak na tą chwilę widzę że zbierają się Osoby które budują różne wersje tego projektu WS. Nas interesuje M74c - czyli z podpiwniczeniem. Niestety jeszcze nikt nie poruszał tego tematu - być może z powodu dość dużych kosztów budowy i nikt się nie zdecydował, prawdopodobnie będziemy pierwsi :) . Zakres mian jakie chcemy wprowadzić są nieistotne z punktu widzenia architektonicznego, więc pod względem technicznym za specjalnie niema co się rozpisywać. Najważniejsza jak dla większości osób które budują wymarzony domek, są chyba koszty budowy. Bo buduje się w większości za kredyt i już chyba na całe życie. Dużo czytam i porównuję różne projekty, w większości ( zdanie zaprzyjaźnionych architektów ) koszty budowy domów są niższe niż w kosztorysie (za stan surowy otwarty, a czasem i z wykończeniem ) jak się pochodzi za materiałami i wykonawcami, nie oceniona jest również własna praca. Sam działam na rynku osłon okiennych i wiem że są firmy dużo droższe i takie które są niewiele tańsze ode mnie. Natomiast wykończeniówka to już zależy od standardu jaki każdy chce mieć.

Mam pytanie do osób które już są na forum tego projektu i budują czy dałoby radę przesłać na mojego maila skrócony kosztorys ( lub zestawienie materiałów ) swojego projektu M74 lub M74 b.

Jesteśmy już z Żoną na końcowym etapie podjęcia decyzji, a taki kosztorys dużo by pomógł w podjęciu decyzji. Mój mail to [email protected] lub [email protected]

Podejrzewam że będziemy częstymi gośćmi tego forum opisując kolej etapy budowy Wschód Słońca wariant III czyli M74c.

Jak na razie jesteśmy po części papierologi typu media, wypisy, mapy, i po rozmowach z geodetą oraz architektem.

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to proszę o kontakt, z chęcią się podzielimy doświadczeniami.

Dzień dobry

Cieszę się, bo jest nas już dwoje. Projekt kupiony, budowa rusza tak jak u Was.

Technicznie: co myślicie o obniżeniu piwnicy do wys. 210?

bababen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bababen.

My już odebraliśmy projekt z kosztorysem. Informacja dla wszystkich w kosztorysie pojawiają się pomyłki, no ale cóż zdarza się. Jest parę rzeczy które mogłyby być bardziej dopracowane, ale ogólnie jesteśmy z Żoną zadowoleni. Na chwilę obecną załatwiamy jeszcze parę papierków, natomiast sam projekt będziemy adaptować za jakieś 2 do 3 tygodni z Architektem z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do zakresu zmian adaptacyjnych to będzie parę zmian. Co do twojego zapytania odnośnie obniżenia wysokości piwnicy to jednak jest dosyć dużo. Weź proszę pod uwagę że przy takiej wysokości będzie problem z bramą garażową segmentową lub rolowaną ( zmniejszają wysokość pomieszczenia o około 30 cm ) i może być problem z wjazdem autem lub przechodzeniem pod bramą lub roletą, pozostaje 180 cm lub nawet parę centymetrów mniej. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie:)

Dziś właśnie doszedł projekt naszego "Wschodu Słońca". Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dołączamy do zaczynających plany budowy tego domu:) Planujemy poszerzyć garaż i umiejscowić tam kotłownię, a z zaplanowanej kotłowni w projekcie będzie większy korytarz i łazienka na dole. Będziemy budować w województwie kujawsko-pomorskim. Na bieżąco pewnie będziemy zaglądać i pytać o szczegóły. Pozdrawiamy:)

 

Witamy!!! my też planujemy kotłownię w garażu i chcemy Was podpytać o to rozwiązanie - czy ta zmiana podyktowana była zmianą rodzaju ogrzewania czy pozostaliście przy gazowym? Czy w garażu pozostało po tejże zmianie wystarczająco dużo miejsca (macie Państwo 1-stanowiskowy garaż?). Będziemy wdzięczni za jakieś wskazówki.

A jeszcze chcieliśmy podpytać Was o taras - czy pozostawiliście 1,3 m szerokości - nie jest za wąsko?? Z góry dzieki POZDRAWIAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Serdecznie!!!

Odpowiadam na pytanie dotyczące garażu. Kotłownię przenieśliśmy za garaż, bo nie chcieliśmy jej mieć "na wejściu" i pozostaliśmy przy ogrzewaniu gazowym. Garaż mamy całkowicie zmieniony (jednostanowiskowy). Jest pod dachem jednospadowym, jak tak to moge nazwać. Razem z kotłownią, która jest za nim jest takiej samej długości co dom. Tarasu jescze nie mamy, ale planujemy z kostki brukowej i dosyć spory. Jak wyjdzie jescze nie wiem. Pozdrawiam. Ania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich serdecznie!

Jesteśmy na początku budowy naszego "M74b", poszukuję wybudowanego juz domu w celu obejrzenia go "na żywo" :), chodzi mi o województwo mazowieckie, najlepiej w okolicach Płocka lub Warszawy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam,

 

My lada dzień rozpoczynamy budowę w wokolicach Lublina. Watek śledzimy właściwie od początku jego powstania, dzisiaj zdecydowaliśm ysie dołączyć do grona forumowiczów:yes:

Zmiany jakie wprowadizlismy

1. zrezygnowalismy z garażu

2. dom zosatła wydłużony o 1 m od strony salonu

3. zrezygnowalismy z balkonu nad kuchnią, który został zabudowany, ale okno balkonowe pozostało

4. zrezygnowalimy z jednego okna w salonie, tego najbliżej kominka

Rozważamy jeszce kwestię połączenia 2 okien balkownowych w salonie w jedno 3lub 4 drzwiowe.

Pozdrawiam

 

Witam !!

My też rozważamy zmianę okien balkonowych tj. połączenia 2 okien w salonie w jedno 3-drzwiowe. Mamy gorącą prośbę, poradźcie czy to dobry pomysł?

Prosimy o opinię także o umiejscownienie kominka, czy nie przeszkadza on w tak wąskim salonie tuż przy wejściu??? Z GÓRY DZIĘKI ZA PORADY POZDRAWIAMY

Edytowane przez agnieszkagrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich do naszej galerii.

 

W projekcie przenieślismy kotłownię na koniec garażu i troszeczkę teraz brakuje nam miejsca. Jeśli chodzi o okna balkonowe na dole, to robimy tak jak w projekcie, ale osobiście teraz myślę, że jedno 3-drzwiowe byłoby lepsze.

Edytowane przez alicja i piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich Miłośników "Wschodu Słońca",

 

postanowiłam dołączyć do Waszego grona, gdyż jesteśmy z mężem zainteresowani budową domu z projektu Wschód Słońca M74 b. Będziemy budować pod Warszawą. Odebraliśmy już projekt i właśnie składamy dokumenty o pozwolenie na budowę. Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian.

1. zamiast dachu nad garażem będzie taras

2. zdecydowaliśmy się poszerzyć klatkę schodową i jednocześnie przedłużyć dom o 70 cm od strony salonu.

3. zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie - tego najbliżej kominku.

4. podnieśliśmy trochę ściany (skosy) - o jakieś 50 cm

5. zrezygnowaliśmy z okien dachowych - ale od tylnej strony będziemy mieć dwie jaskółki

6. zmodyfikowaliśmy ścianę hol/sypialnia (ta sypialnia od strony frontu i garażu).

 

Jarek-M widzę, ze rozpocząłeś budowę w okolicach Warszawy. Jak idzie budowa? Na jakim jesteś etapie - masz jakieś fotki? Czy ktoś już ma ten domek ukończony w stanie surowym?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Miłośników "Wschodu Słońca",

 

postanowiłam dołączyć do Waszego grona, gdyż jesteśmy z mężem zainteresowani budową domu z projektu Wschód Słońca M74 b. Będziemy budować pod Warszawą. Odebraliśmy już projekt i właśnie składamy dokumenty o pozwolenie na budowę. Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian.

1. zamiast dachu nad garażem będzie taras

2. zdecydowaliśmy się poszerzyć klatkę schodową i jednocześnie przedłużyć dom o 70 cm od strony salonu.

3. zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie - tego najbliżej kominku.

4. podnieśliśmy trochę ściany (skosy) - o jakieś 50 cm

5. zrezygnowaliśmy z okien dachowych - ale od tylnej strony będziemy mieć dwie jaskółki

6. zmodyfikowaliśmy ścianę hol/sypialnia (ta sypialnia od strony frontu i garażu).

 

Jarek-M widzę, ze rozpocząłeś budowę w okolicach Warszawy. Jak idzie budowa? Na jakim jesteś etapie - masz jakieś fotki? Czy ktoś już ma ten domek ukończony w stanie surowym?

 

Pozdrawiam,

 

Ja nie mam tylu zmian co Ty :), powiększyłem w zasadzie tylko garaż i przeniosłem tam kotłownie, reszta to drobna kosmetyka. Teraz jestem na etapie budowy ścian parteru

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
@agnieszkagrzegorz

 

gratulacje, a czy do zimy zamkniecie dachem to zależy czy macie już wszystkie ekipy oraz podjęte decyzje dotyczące materiałów - pewne rzeczy musicie zamawiać nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Ale trzymam kciuki!!

 

Witam !!

Już mamy fundamenty :) teraz czas na ściany..:rolleyes: Dlategoteż mamy prośbę do Was, a w szczegółności do "lootek"

Prosze doradźcie na temat okien w salonie-jadalni. Sądzimy że cztery otwory okienne w tym dużym wszakże pomieszczeniu to może ZBYT DUŻO? (czy nie będzie efektu akwarium czy nawet ubytki ciepła itp.???) O ile dobrze pamietmy to lootek rezygnowałeś z jednego okna kolo kominka? jak jestescie zadowoleni z tego rozwiązania??? Rozważamy zmianę okien balkonowych tj. połączenia 2 okien w salonie w jedno 3-drzwiowe lub może skrócić jakieś okno balkonowe?? Trudna decyzja:bash: Okno balkonowe przy kominku wychodzi na szerszą część tarasu więc boimy sie go skracać, najwygodniej dla nas byłoby skrócić okno naprzeciw kominka, byłoby tam bardziej "ustawnie", ale martwimy się czy nie będzie razić elewacja boczna bez balkonu (zlikwidowaliśmy) z dwoma krótkimi oknami na górze (ZMIENILIŚMY JE W POKOJACH DZIECI) i jednym tylko balkonowym na dole? czy to dobry pomysł?

Prosimy o opinię i sugestie Waszych rozwiązań co do okien w salonie, a jesli macie zdjęcia byłoby SUPER:wiggle: JAKBY CO NASZ MAIL: [email protected] Z GÓRY DZIĘKI ZA PORADY POZDRAWIAMY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnieszkagrzegorz

ja nie zrezygnowałem z okien, po prostu koło kominka mam identyczne okno jak w "jadalni" - zastąpiło drzwi balkonowe.

Jeśli chodzi o dwoje drzwi balkonowych to zostawiłem - bo na górze mam balkon i wyjścia symetryczne z dolnymi - więc mogłoby nie współgrać ze sobą.

zdjęcia poniżej:

P9080073.JPG

P9080085.JPG

Edytowane przez lootek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnieszkagrzegorz

ja nie zrezygnowałem z okien, po prostu koło kominka mam identyczne okno jak w "jadalni" - zastąpiło drzwi balkonowe.

Jeśli chodzi o dwoje drzwi balkonowych to zostawiłem - bo na górze mam balkon i wyjścia symetryczne z dolnymi - więc mogłoby nie współgrać ze sobą.

zdjęcia poniżej:

[ATTACH=CONFIG]137158[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137159[/ATTACH]

 

Dzięki LOOTEK za odpowiedź :) miło popatrzeć na gotowy domek... a czy mogę prosić o jakieś zdjęcia salonu od środka (jeśli jest to możliwe:rolleyes: bo nie wiem czy już mieszkacie?) tj. chodzi mi o przytulność i ustawność salonu z tyloma oknami?Jak sądzisz jedno potrójne okno balkonowe w miejsce dwóch obok siebie to chybiony pomysł??

A jak z tym skróconym oknem koło kominka czy nie utrudnia to korzystania z tarasu, który jest "ZA" tym oknem? (Bo my mamy spory taras w planie w tym miejscu).

No a u nas wreszcie ruszyły w górę ściany:)... i mamy ostatnią chwile na określenie ewentualnych zmian okien w salonie. POZDRAWIAMY!!!!!

Edytowane przez agnieszkagrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze nie mieszkamy......:(

właśnie walczę z kredytem z DB - strasznie ciężko mi się dogadać z doradcą kredytowym z DB - wszystkiego trzeba dopilnowywać, nic nie jest tak jak zostało umówione. tragedia - nie polecam kredytów w Deutsche Banku. Doradców biorą chyba z księżyca............ to tak na marginesie ;)

 

tak jak powyżej napisałem - nie mieszkamy, jak zrobię zdjęcia po wylewkach to wrzucę, na razie nie mam :(

 

co do powiększonego okna zamiast dwóch - może być ciekawym pomysłem, a może iść w 4 okienne z środkowymi uchylnymi, a pozostałe fix??? widziałem coś takiego i jak dla mnie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...